Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkoromban érzelmileg...

Gyerekkoromban érzelmileg elhanyagoltak, sokszor lepasszoltak a szüleim. Most meg?

Figyelt kérdés

Nem tudom levakarni magamról őket. Jönnek a zsarolással, meg hogy senkire nem számíthatnak, a nyafogás megy mindig. Sokszor már fel sem veszem a telefont. Bántalmaztak gyerekkoromban, elhanyagoltak, én voltam az alacsonyabb rendű. Az új pasi, új nő, és azok buta kölykei mindig fontosabbak voltak nálam. Most meg tőlem várják a megváltást. Szívem szerint kinyírnám őket, hogy kuss legyen végre, de nem tehetem meg, mert két ilyen önző, aljas féreg miatt nem vagyok hajlandó börtönbe kerülni.

Építgetem a saját életem, párom van. Idegen emberektől több szeretetet kapok, mint a hülye szüleimtől bármikor is. Az új f..z meg a pi.a mindig fontosabb volt nálam.


Próbáltam ignorálni a megkereséseket, de volt hogy anyám itt állt az ajtóban. Rohadt kellemetlen ez nekem.

Hogyan szabaduljak meg ezektől a piócáktól?

Mindig kérnek és elvesznek.


2019. márc. 15. 10:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Én csak a saját életemet akarom élni, nyugalomban. 29 éves vagyok.
2019. márc. 15. 10:19
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
üdv a klubban ;) egy dolgot tudsz tenni: megszakítod velük a kapcsolatot. írj nekik egy hosszú sms-t vagy levelet, amiben kiadsz magadból mindent, utána tiltsd le a számukat. a legjobb az lenne ha a címedet is meg tudnád változtatni, de ez nyilván nem olyan egyszerű... semmi mást nem tudsz. ezt te a büdös életben nem fogod tudni megbeszélni velük. tapasztalatból mondom :D "az nem is úgy volt" "ez a hála miért felneveltünk?" "rosszul emlékszel.. ". szabadulj meg tőlük, soha többet ne bezsélj velük. ha kell semmilyen rokonnal, gondolom már rájöttél, hogy jobb nélkülük az élet.
2019. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom mennyire lehetséges, hogy olyan helyre költözz ami messze van tőlük és nem adod meg nekik az új lakcímedet, lakcímed titkos kezelését kéred (lehet ügyfélkapun keresztül).

Gondolom abból nem értenének, ha őszintén elmondanád nekik mit érzel és nem igazán szeretnéd tartani a kapcsolatot.

2019. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%

Szerintem az egyetlen megoldas az lenne hogy leulsz veleuk valahova es elmondod nekik hogy neked ez hogy esik es hogy mit szeretnel. En teljesen megertelek, bar nekem sosem voltak ilyenek a szuleim. Szoval szerintem a megoldas hogy leulsz veluk es elmondod neki kik hogy mivan. Hogy szerinted nem koser hogy mikor gyerek voltal elhanyagoltak teged es ez igy es igy erintett. Aztan mond meg hogy azt szeretned hogy hagyjanak teged beken. Ezt termeszetesen kulturalt formaban de mond meg nekik. Az sem baj hogyha megsereted oket csak tetlegessegig ne menj el es a karomkodast is nemileg keruld attol csak ostobanak fogsz tunni.

Igazabol ennyit tudok tanacsolni, bocsi ha nem segitettem.

2019. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A jelenlegi lakcímem se tudták, mégis megtaláltak! Nem tudom, hogy magánnyomozóval vagy honnan, kitől tudták meg.

Egyszerűen rám vannak szállva teljesen.

2019. márc. 15. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ott állnak az ajtóban akkor se nyisd ki, legyen akármilyen kellemetlen. Hidd el előbb utóbb meg fogják unni. Ha feltartanak, nem engednek pl otthonról elmenni mert utadba állnak, mond hogy rendőrt hívsz. Ha kell, tényleg hívd ki. Akár szülő akár nem, a zaklatás az zaklatás.
2019. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
ha minden kötél szakad feljelentés zaklatás miatt.. ez esetben kérhetsz velük szemben távoltartási végzést
2019. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Férjemnél ugyanez a helyzet. A nagyszülők nevelték fel, mert anyuka apuka alkesz volt. Nem bántalmazták, csak elhanyagolták. Most, hogy felnőtt a fiúk, állandóan jönnek a jótéteményekkel, a "hogyvagykisfiammal". Már évek óta nem iszik az após, az anyós meg csak most kezdte a leszokást. Férjem adott nekik egy esélyt, de nem maga miatt, hanem a születendő unoka miatt. Bizonyítsanak már neki. Én nem szólok bele, mert látom, hogy próbálnak igyekezni az öregek. Ha így marad, nincs gond, de ha nem, akkor nagy erővel eltávolítjuk őket a közelünkből. Hiszek abban, hogy jár nekik egy esély, de több nem.
2019. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. Engem is mindig lepasszoltak hogy utazgassanak meg "jajj kis kettesben töltött idő nekünk is kell" meg egyebek, most meg csodálkoznak hogy kiröhögöm őket ha akarnak tőlem valamit. Ha gyerekkoromban hetekig felém se néztek nem tudom mit várnak. jaa de igen, hogy támogassam őket anyagilag. Én már két éve próbálok nem beszélni velük, mikor jönnek hisztizni rájuk vágom az ajtót.


Hagyd, hagy álljon az ajtóban majd megunja. Ne foglalkozz vele. Ha tovább erősködik kiabálj ki jó hangosan hogy mások is hallják hogy ha gyerekként nem kellettél most már hagyjon. Hidd el, neki cikibb lesz és elkotródik.

2019. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22 éve ignoráltam őket,másnak ids megy,csak akarni kell.

40N

2019. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!