Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek úgy autót, hogy a...

Vegyek úgy autót, hogy a családom nem tud róla?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, de még a szüleimmel élek.


Most lett meg a jogosítványom és nagyon lelkes lettem az iránt, hogy legyen is mit vezetnem. Apám nem engedi, hogy az övét vezessem, akkor se, ha ott van mellettem, de nem is várom el, tudtam, hogy így lesz már akkor is, amikor beiratkoztam az autós suliba. Az volt a tervem, hogy veszek valami olcsót (1 millió alatt), amivel rutint szerezhetek.

Apukámat hetek óta kérdezgetem, hogy szerinte ez meg az a kocsi jó-e, meg mondom, hogy milyen jókat találtam, de nem vett komolyan egészen addig, amíg nem kérdeztem meg, hogy elkísér-e megnézni egyet, vagy mit tanácsol, ismer-e hozzáértőt, vagy keressek szerelőt. Ekkor bekattant és nem túl szépen megmondta, hogy ne vegyek olcsón autót, mert minden öreg és olcsó autó rossz, mindegyikben csak meghalni lehet, vagy szerencsés esetben csak sokat költök rá mert mindig elromlik. Azt mondta, eszembe se jusson a saját(!) pénzemet autóra költeni. Majd ha lesz pénzem újra, akkor vegyek.


Egyébként nyugi, fenn tudnám tartani a keresetemből, ha meg nagy összeg kéne hirtelen, és éppen nincs annyim, van, akitől kölcsön tudok kérni.


Szóval, egy az, hogy nem akarok kiesni a rutinból és tudom, hogy van MOL Limo, meg Green Go, de még nincs 1 éves jogsim, meg azzal nem tudnék Balatonra vagy másik városba menni (és én év közben gyakran utazgatok belföldön és egyre jobban utálok vonatozni, de még a budapesti tömegközlekedéstől is lassan már hányok). A másik meg, hogy nem akarom, hogy apám irányítson ilyenekben. Van beleszólása dolgokba, hiszen együtt lakunk, de szerintem ebben nincs. Ja, és új autót nem vennék rutin nélkül, sőt, szerintem évtizedek múlva sem, annyit nem ér.


Amit kinéztem 750 000 ft, 15 éves autó, arra pont jó, amire használnám.


Mivel apám a fővezér a családban és bármi is a véleménye, mindenki más támogatja benne, anyukám, testvérem, nagymamám, mindenki, ezért rájuk ebben nem számíthatok. Nem buknék le, mivel a pénzügyeimbe nem látnak bele, parkolni meg tudok messzebb, nem egy időpontban járunk haza.


Szerintetek belevágjak úgy, hogy a családom nem fog róla tudni?


De abban is mondhattok véleményt, hogy egy friss jogsisnak érdemes-e ennyiért autót vennie meg most begyakorolni a vezetést, vagy tényleg inkább 3-4 év múlva újat venni a jobb megoldás?


Lány vagyok.


2019. márc. 15. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ne vegyél. Gyakorolni azt kellene, nem tudom apukád ezt miért nem engedi, de szerintem csak azért nem kell autót venni, hogy gyakorolgass. Majd ha lesz célod vele, munkába járni stb. Én is ennyiért vettem a kocsimat, de ennek havonta vannak költségei pl. benzin 20.000 ft körülbelül, 3 havonta 18ezer a biztosítás, évente gépjárműadó, ha elromlik valami, akkor azt is venni (pl. nekem lyukasra volt rohadva a kipufogó dob, ki kellett cseréni 50ezerért), téli-nyári gumi (nem mindig adják mindkettőt hozzá), műszaki vizsga, átírás összege. Szóval nem tudod le szimplán 750ezerből (plusz 100.000 lesz csak az átiratás és eredetiség vizsgálat)
2019. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Hú, de felnőtt vagy! :)

Titokban kocsi...

2019. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Vedd csak meg, a saját pénzed arra költöd amire akarod.
2019. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A saját pénzedből szerintem nem gáz megvenni.
2019. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

"ha meg nagy összeg kéne hirtelen, és éppen nincs annyim, van, akitől kölcsön tudok kérni."

Erről szokj le, ne kérj senkitől kölcsön, mindenki utálja, ha kérnek tőle.


Az autóra visszaterve, vedd meg, ha úgy érzed. A te pénzed, te életed, te döntésed.

750 ezerért kifoghatsz jót is. Az egyik autónk nekünk is annyi volt, pár éve megvan, olaj cseren és alap dolgokon kívül nem volt más gond vele.

Van olyan ismerősöm aki 2 millás kocsit vett és jól atvertek, rengeteg baja lett, sokat kellett rakolteni.

Szerencse kérdése, de persze jól nézd át.

De szerintem vedd nyugodtan, apukád ne tartson vissza. Azért csináltál jogsit, hogy használd

2019. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Valakit, aki ért a kocsikhoz vidd magaddal! Tényleg, mert nagyon sok az átverés. Érdemes átnézetni a kocsit vásárlás előtt, ami 20 ezer forint, de megéri. Már ingyen le lehet kérdezni az autók adatait, rendszám alapján. Tedd meg, mielőtt megveszed.
2019. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne autora költsd a pénzed hanem költözésre ahol nem apu mondja meg h a fizetésed mire költheted felnőttként,ezért nem éltem soha mamahotelben inkább gürcöltem és mentem el elsőre egy igen lukba de ott nem pofázott senki h mire költm a pénzem kit viszek fel,mit eszek stb...
2019. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
85%

Nekem sincs egy éve meg a jogsim.. Szüleim nem akarták oda adni a családi autot.Mondtam nekik,hogy veszek magamnak..nem hitték el egészen addig ameddig haza nem vittem..

Saját pénzből vettem 600k volt egy Golf 4 :) Tanuló autónak tökéletes,nem egy böszme hodály amivel parkolni nehéz lenne.

A szüleim is szeretik vezetni,a tiltakozásukat meg inkább féltésnek tudtam be,mert valljuk be nagyon sok idióta van az utakon..

Szó mi szó,én megvenném az biztos a helyedben.

Én is ezt tettem :)

2019. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Egy 15 éves használt autó nagy rizikó.

Egyszer volt használt autónk, szakértővel átnézettük, nem is volt 15 éves, de kiderült, hogy volt egy rejtett hibája, amit évek alatt sem sikerült megjavítani. Mindig kétséges volt, hogy eljutunk-e vele oda, ahova indultunk vagy be kell vontatni:( - de egy másikra már nem volt pénzünk, szóval jártunk azzal - ha tudtunk:(

Amikor meglett a jogsim, nem volt kérdés, hogy egy kicsi, de új autót választok, ami legalább tuti biztos lábakon áll műszakilag. Most 10 éves, de még soha nem voltam vele szerelőnél a rutin átvizsgálásokat kivéve. Idén cseréltek fékbetéteket, ez volt a legnagyobb kiadás (különben meg olajcsere, szűrők cseréje, izzócsere:), ilyesmi csak). Soha sehol nem hagyott ott. Megyek vele, amíg lehet, de utána is tuti új autót választok.

2019. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Újat ne vegyél semmiképpen, max pár évest.

De itt én inkább úgy érzem inkább arról van szó hogy nem hagyják hogy önállóan meghozd a döntést, felnőtt vagy de még apád akarja megmondani mire költsd a pénzed.

2019. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!