Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám nárcisztikus, akkor...

Ha apám nárcisztikus, akkor én is az vagyok?

Figyelt kérdés

Ötrökölhető ez egyáltalán?


Tudom, pszichológust kéne megkérdeznem, de amikor jártam, azt mondta, ebbe nem kívánna belemenni, nekem ezt nem kell tudni.

Viszont anyukám szerint nagyon hasonlítok apámra (aki amugy szadista és embergyűlölő, nőgyűlölő) bizonyos dolgokban.

Illetve egy exem szintén nárcisztikus, egyszer tőle is megkaptam (hogy bosszantson, gondolom), hogy nem is tudom, mennyire hasonlítunk, igazán.

Nem vagyok szadista, eszemben sincs bántani senkit sem.

Viszont anyum szerint is manipulátor hajlamaim voltak már 4 évesen is, de szerencsére "kinőttem".

Azóta csak egy valaki mondta, aki fontos volt nekem, de úgy látszott, ő csak félig komolyan (nem az exem, más).


Ugye attól, ha apám az, én normális ember vagyok?


lány


2019. márc. 16. 12:33
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:
82%
Ha azon aggódzs, hogy az vagy-e, akkor valószínűleg nem vagy az, mivel a nárcik egyik jellemzője, hogy nincs "betegségtudatuk", és gyakran logikával, észérvekkel és bizonyítékokkal alátámasztva sem hajlandóak elfogadni, hogy problémájuk van (igazából nekik nincs is, mindig más a hibás).
2019. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne magaddal, anyáddal meg a Gyakszi népével akard diagnosztizáltatni, hanem szakemberrel. Én a Pszichiátriai Klinikához fordultam, és ott kaptam rendes diagnózist, hogy nárcisztikus személyiségzavarom van. A szakember alaposan megvizsgált, több tesztet is kitöltöttem, és részletesen elmagyarázta, hogy ez mit jelent. Segített.
2019. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Elsőnek igaza van, egy nárci soha az életben nem gondolkodna azon hogy nárci e, mert 0 betegségtudata/belátasa ban

Exem nárci, a gyerekeim nem, igaz sokat nem voltak vele (szerencsére). Most hogy engem már nem tud manipulálni, áttért a gyerekek manipulalasara (próbalkozik), szerencsere most már teljesen ignoraljak.

2019. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

"mivel a nárcik egyik jellemzője, hogy nincs "betegségtudatuk", és gyakran logikával, észérvekkel és bizonyítékokkal alátámasztva sem hajlandóak elfogadni, hogy problémájuk van (igazából nekik nincs is, mindig más a hibás)."


Aha, na látod, ez például baromság.

Én nárcisztikus vagyok és van betegségtudatom, és képes vagyok sokmindenben magamat hibáztatni, néha túlzottan is.



Ne hallgass az amatőrök efféle okoskodó hüvelyességéire, hanem menj el szakemberhez.

2019. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

"Exem nárci"


De ezt, gondolom, csak te találtad ki róla meg a többi laikus, nem pedig a pszichiátert diagnosztizálta.

2019. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az én véleményem szerint nárcisztikus az apám,de én pont hogy az ellentétje lettem, túlságosan érzékeny, szorongó stb. A bátyámon érzek egy kis hajlamot, de azt is fontos megértenünk hogy családi mintákat vehettünk át, és manipulálhatunk vagy érzelemmentesnek tünhetünk védekezésképp is, hogy ne bántsanak minket egyfajta fal vesz körül, ezért nehéz megítélni pontosan ,de igen, ha ezen aggódsz valószínűleg nem vagy az apám csak annyit mondott amikor ezzel szembesítettem hogy legalább ebben is különleges ;)
2019. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TR75 ***** válasza:

#4

Általában igaz. Oké, te pont kivétel vagy, akkor rád nem igaz (esetleg nem is vagy nárci, vitatkoznak azon, hogy vajon nem border-e valójában a nárci - vagy nem nárci-e a border).

Nem mellesleg a nárcikat is felosztják több alcsoportra, van közöttük kifejezetten visszahúzódó és "érzékeny" típus is, akire egyáltalán nem jellemző a nagyzoló, hazudozó, alja viselkedés.

2019. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: attól mert apád az volt, te nem vagy az.

Egyébként klinikai szakpszichológushoz lehet segítségért fordulni ha valaki úgy sejti: személyiségzavara van, mert e szakember meg tudja állapítani ezt.

2019. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nagyon le leszek pontozva, de én nem agyalnék ezen.

Élném az életem, szeretném a körülöttem levőket, párt keresnék magamnak, őt is szeretném. Nyilván lennének konfliktusaim munkahelyen, párkapcsolatban stb., de amíg ezek nagyjából normális keretek között maradnak, én nem agyalnék rajta.

Különben a nárcizmus az egy személyiségvonás, tehát annak megléte nem elmebetegség.

2019. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem állított olyat, hogy elmebetegség lenne.
2019. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!