Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van, akinek az anyja...

Más is van, akinek az anyja szerint az a normális, ha családon belül mindent egymás előtt csinálunk?

Figyelt kérdés

Nincs, nem is volt soha semmi magánszférám. A kopogást hírből sem ismeri, bármikor kérdés nélkül benyit a szobámba és elkezdi mondani vagy csinálni, amit akar. Szerinte 16 évesen nem lehet semmi olyan dolgom, ami titok lenne az anyám előtt. Amikor fürdök, ugyanígy kopogás nélkül bejön, néha még a wc-re is. Ő fürdés előtt/után állandóan anyaszült meztelenül mászkál a lakásban. És olyan dolgokról beszél, amikről egyszerűen nem akarok tudni, az emésztési problémáiról minden kertelés nélkül, meg ilyenekről, néha még a szexuális szokásairól is és engem is kérdezget ezekről. Ha meg mondom, hogy ez magánügy és nem tartozik rám meg nem is vagyok rá kíváncsi, akkor azt mondja, hogy hát ő kivel ossza meg ezeket a dolgokat, ha nem a lányával meg mit kell szégyellősködni, ha egy család vagyunk. Én ezt már nem bírom, másnak is csinálja ezt az anyja? Mivel lehetne rá hatni?


16L


2019. márc. 16. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha mégegyszer megkérdezi, hogy kivel oszthatná meg, ha nem veled, váaszold ezt:

"Hát a barátnőiddel! Mi nem vagyunk barátnők! Én a lányod vagyok, te pedig az anyám."

2019. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt csinálta, meg folyton csúfolt ezekkel, hogy én nagyképű vagyok emiatt, meg kinek képzelem én magam, hogy egyáltalán ilyen szavakat használok, hogy "magánügy", direkt ilyen gúnyosan nevetett rajtam, stb. Elköltöztem kollégiumba inkább...
2019. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyudnak elmentek otthonról.
2019. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Ezt a mintát látta otthon nem is mer mást.. Az ilyen dolgok mind otthonrol hozzottak.. Nem fogod tudni megváltoztatni max hazudni képmutatoskodni mig otthon kell laknod..

37N

2019. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Az én anyám vaginájából most fognak kiégetni valami elváltozást..


Nincsenek barátnői, ezért terhel téged, mint az enyém engem..


Egyébként ne azt mondd, hogy magánügy, hanem, hogy nem vele akarod megosztani a dolgaidat, ő is keressen olyat, aki szívesen meghallgatja.


Én ezt mondtam, nekem nem vált be, de elvileg ez lenne korrekt. Magányos anyukád, hozd össze valakivel

2019. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez gaz de nem tudsz mit tenni de legalabb probald meg megbeszelni vele hogy ne torje mar rad az ajtot es hogy igenis kell a maganszfera. 16 vagy meg szep hogy szukseged van ra, majd ha lesz egy baratod akkor is mindig befog nyitni es ha majd arra kerul a sor akkor tartani fogja a gyertyat? Oke hogy nincs kinek elmondania de legalabb a szemelyes teredet hagyja meg
2019. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleg laza anyuka vagyok, de soha nem jutott eszembe szexualis dolgaimrol beszélni a lanyommal és meztelenül se mutatkozom előtte soha (bugyi+polo jarkalunk itthon viszon.

Nagyon gáz anyukád!

2019. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igencsak baráti a kapcsolatom a szüleimmel mai napig,pedig már nem lakom otthon.Viszont soha nem fordult elő ilyen,szerintem ez nagyon nem normális.
2019. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy családban sok megoldás létezik az intimitás szintjein, de csak az elfogadható, amelyikben mindenki komfortosan érzi magát. Nem az a baj, hogy elmondja neked a bajait, hanem az, hogy amikor szólsz neki, hogy nem akarod, akkor is folytatja.

Jogod van szégyellősnek lenni, a személyes határaidat kijelölni, az érzéseidet kimondani és azokhoz ragaszkodni. Neki meg kell tanulnia ezt tiszteletben tartani.

Talán mondd azt neki, hogy ezekben az ügyeiben nem tudsz neki segíteni, ez elég objektív, tehát keressen mást, akivel megosztja a problémáit.

Hosszú folyamat lesz ez még, de legyél mindig tényszerű és következetes.

2019. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Nehéz az ilyen szülővel, de nem sok van már az érettségiig utana el tudsz mar költözni, vagy suli tovább, vagy munka es alberlet egy klassz lakótárssal. Kitartás!!!!
2019. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!