Szembeszálljak anyummal?

Figyelt kérdés
Előzmények: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__.. most kitalálta hogy vigyem át a táskát és átnézi a cuccaim kikérdez kb mindenből és megnézi hogymegcsináltam-e a házit. De én ezt nem akarom! Ha nem néz át akkor is felkészülnék. Sokszor görcsölök és ezért nem jut eszembe pedig magamnak jól felmondtam. Úgy gondoltam hogy megmondom kerek perec nem szeretném. De félnék hogy akkor ordibálna torka szakadtábol velem (ő tényleg ilyen hogy üvöltene velem). Jogos lenne a szembeszállás vagy feleslegesen töröm magam?
2019. márc. 17. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem lenne sok értelme, max kiakadnak, de az elvárás adott.

Nekem szilón volt olyan tanárom aki még esetleg ütött is minket valami bot darabbal, mikor nem tudtuk a választ a kérdése, szólval intenzív volt a stressz. Persze azért nem erőset ütött, épp hogy éreztük, meg ordibált. De csak akkor volt ilyen, mikor a leckét kérte számon, alapból egy nagyon kedves ember volt.

Azért is volt jó, hogy így kérdezte ki, mert amit itt eltudtunk mondani azt suliba feleletnél is elmondtuk. Utána sokkal könnyebb volt jó feleletet produkálni, még akkor is, ha gőzöm sem volt az akkori anyaggal kapcsolatban (pl hiányzás miatt).

Az átlagom is sokat javult abban az időben, mikor már nem kérdezett ki akkor is ugyan olyan jól ment, de az ösztönzés megvolt. Akkor nekem is eléggé nyomasztó volt és nem igazán tetszett a dolog, de vissza gondolva korábban is jó lett volna egy ilyen nevelő. Lehet régiesek a módszerei, de eredményesek.

2019. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem őszíntén mond meg neki, hogy neked nagyon rosszul esik az, hogy sosem kapsz dícséretet amikor jó jegyet hozol, viszont szidást mindig amikor rosszat. És hogy bízzon már benned meg abban, hogy nem vagy úgymond "hülye" és tudod, hogy saját magad miatt tanulsz és hogy vidd valamire stb.. és nem kell a folyamatos ellenőrzés mert emiatt csak úgy érzed nem bízik meg benned. Szóval ne úgy kezd el a mondandód, hogy te ezt nem akarod meg stb,. hanem azokat az érzéseket mond el, amit ez kivált belőled és akkor szerintem elgondolkodik azon, hogy ez tényleg nem vezet semmi jóra.
2019. márc. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazábol kerekperec megmondta hogy nem bízik bennem,és ezt addig csinálja míg a jegyeim jobbak nem lesznek. Amúgy már sokkal jobbak szerint csomó mindenböl javítottam. Illetve nem akar valtaztatni mondván másik 2 tesomnál ez bejött. Illetveamiszámomra mára nagyobb probléma hogy már én sem örülök annyira a sikereimnek. Ma pl. Kaptam egy 4 t. De utána végig le voltam törve mert sikerülhetett volna.
2019. márc. 25. 21:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és ezt a dicséretet már hamarabb felhoztam mert régebben volt hogy magamrs veszélyes voltam illetve 2 szer megprobálltam megölni magam. Szíval a lényeg hogy átmenetileg kaotam de utána megint semmi.
2019. márc. 25. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Basszus, szerencsétlen anyád csak jót akar azzal, hogy meglegyen legalább a négyesed, te meg itt beszéled ki idegeneknek. Döbbenet.

Barátnőm volt ilyen kemény kezű, három fiút nevelt fel így és meg is van a haszna. Te meg akkor mégsem vagy annyira megbízható, hogy egy négyest kicsikarj magadból, tehát kell a szülői felügyelet.


Bezzeg ha azzal jönne az ilyen kölök, hogy a szülei rá se hederítenek, akkor meg azért lenne szar szemét az anyja. Tudod mit?? Menjél kapálni, hogy tudd értékelni azt, amid van! És tudod mit mondok? Más összetenné még ilyen anyáért is a kezét csak lenne neki!

2019. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azóta változott a helyzet. Már sokat javítottam a jegyeimen de még mindig ilyen. Mostmár szerintem egész jók a jegyeim pl. Fizika 4-es tz. De még mindig úgy érzem magam mint egy szobanövény aki nem kap vizet.
2019. ápr. 9. 16:56
 7/8 anonim válasza:

Már nem azért de álljon meg a menet. Dióhéjban az a problémád hogy az anyád nem dicsér meg és miután javítottál ezt természetesnek veszi. Nos a narcisztikus valami amit at előzményben leírtál, egyáltalán nem igaz. Bajok lehetnek nálad ha a négyes neked a maximum, es öngyilkos hajlamaid vannak! Nem tudom mi történik a családodban de ha már ellenőrzi a házidat akkor tuti nem hanyagol el! Foglalkozik a jövőddel! Hány éves vagy egyébként ha nem túl személyes? Mert ha erős es valamit érő iskolába akarsz kerülni szerintem szedd össze magad mert Ha a Tzd négyes javítással együtt akkor megértem h miért akadt ki az anyukád. Lehet hogy nagy elvárású iskolába jársz már most is, de ha igy állsz hozza mindenhez nem lesz jobb. Mindenkinek jól esik a dicséret mert biztató de ha csak az elvárt átlagot (4) hozod,nincs mit megdicsérni! Próbáltad már hogy ötösre javítasz mit reagál? Valóban a szülők egyik dolga hogy biztassa gyereket, és ha ezt nem teszik meg az az ő hibájuk, de ez nem ad neked engedélyt a szétesésre!! Kapd össze magad. És ne vedd ezt lecseszésnek. Ez MOTIVÁCIÓ.

K.

2019. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Tudom hibás vagyok és megbántam,de abbol a tárgybol elkell a jójegy és órültem neki. volt egy másikból 4 es tz m és tök csalódott voltam mert csak négyes lett.
2019. ápr. 9. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!