Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiúgyerek meggyőzése a költözé...

Fiúgyerek meggyőzése a költözésről? Ti hogyan győznétek meg?

Figyelt kérdés

Faluról szeretnénk városra költözni (a falusi házat nem adnánk el, nyáron jó lenne hétvégente néha kimenni oda). Nagyobbik fiunk 19 éves, idén érettségizik. Számítógépes grafikusnak tanul, 1-2 cégnek már iskola mellett is dolgozik (szórólapot csinál, meg mindenféle reklám plakátokat). Pénze ebből van némileg neki, meg szeptembertől kezd dolgozni is rendesen. Azt mondja ő nem hajlandó városra költözni, ő marad a jelenlegi házunkban, majd boldogul valahogy.

Indokai: Neki kell a kert meg a medence, utálja a várost, szereti a hangos zenét, kell neki kutya meg macska, nem hajlandó azt nélkülözni hogy tavasszal/nyáron amikor reggel felkel első dolga kávéval és cigivel kiülni a teraszra, nyáron szokott ott kint is aludni éjjel, van kint tv is gyakran néz ott sorozatot, azt mondja jobb mint bent mert kint friss levegőn van legalább.


A berendezések nagy része ott marad, csak a tv-t visszük a nappaliból. Neki van tv-je a szobájában is, azt mondja az elég neki, a nappaliba nem kell tv.


Szerintetek jó ötlet hogy egyedül maradjon itt? Azt mondja ő semmiképpen nem akar városra költözni...



2019. márc. 17. 20:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi idösen miért ne maradhatna egyedül?

HA el tudja magát látni anyagilag is, akkor semmi akadálya.

2019. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

19 évesen már nagykorú felnőtt.

El lehet már engedni a kezét,nem buta gyerek .

Nagyon is jól döntött.

2019. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Én egyetlen problémát látok itten, a dohányzást.
2019. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Próbáljátok ki, maradjon, mit veszíthettek vele.
2019. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%
Ha egyébként a két lakás fenntartása anyagilag nem okoz gondot, akkor ebben a korban az önállóan élés elfogadható.
2019. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Én nem erőltetném, ha ott érzi jól magát. Különösen, hogy nem is akarjátok eladni a házat.

Azért én a költözéssel megvárnám az érettségit.

2019. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Épp az volna a normális, ha külön lakna.

Eszembe sem jutna győzködni, hagynám, hogy élje az életét.

2019. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Én jónak tartom. Nekem nem adta meg a család a lehetőséget. Fulladok mint a dog, es nem akar összejonni a kertes ház.
2019. márc. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
19%

Esetleg érdemes lenne kisebbre cserélni a házat, túl drága a fenntartás, állagmegőrzés, és fölösleges pénzkidobás, ha ennyire kihasználatlan marad.

Nem tudom, mekkora, de ha pl. felszabadul 3-4 szoba, akkor mindenképp cserélném.

2019. márc. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Hadd lakjon ott; támogassátok őt anyagilag, amíg nem tud kirepülni, tehát amíg szükséges. Úgyis azt mondod, az a ti házatok marad; el kéne vágni a köldökzsinórt anyai oldalról is. 19 évesen megállja a helyét; meg már most is vannak akár csak kisebb munkái, élelmes gyerek, bízz benne! Nagyon ügyes már most is; merd elengedni a kezét!! 19 éves nagy fiad; ha nem akar menni, és úgyis a tiétek marad az a ház is, akkor hadd maradjon!:) (Anyagilag nekted) Nem mindegy, hogy az új házban fogyasztja az áramot meg a vizet (ahol amúgy nem érzi jól magát), vagy a régiben? (Mondjuk az lehet picivel több, ha télen pl ki akarja füteni az egész lakást, nem csak az ő szobáját; de én arra gondolok, hogy ez most még így átmenetileg belefér. Segítsétek őt.
2019. márc. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!