Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lenne lehetőséged borsodból...

Ha lenne lehetőséged borsodból az ország nyugati felére költözni, távol a családodtól, megtennéd?

Figyelt kérdés

Főleg a mai 20-30 évesek válasza érdekel engem.

Hogy a jobb megélhetés reményében odamennétek -e lakni? Meg kevesebb cigány és jobb körülményekért?

Természetesen párban a szerelmeddel és aztán ott maradni, oda szülni gyerekeket stb.

Csak a szüleid távol lennének, kb. 600km-re mindig tőletek.


Idősebbek válaszára is kívancsi lennék, hogy elengednék-e a 20-30 éves gyerekét, hogy odaköltözzenek és távol legyenek tőlük vagy inkább borsodban tartaná.

Meg még annyit szeretnék kérdezni a 20-35 felettiektől, hogy ti ha most lennétek ennyik megtennétek -e, hogy odaköltöztök.



2019. márc. 18. 09:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

En 37 evesen tettem meg.

Nem Borsodbol, hanem Pest mellől.

Ha lett volna eszem 20 éve ideköltöztem volna.

Igen a körülmények sokkal jobbak.


Ne gondolkozz egy percet se, gyertek.

Bár nem tudom mi a szakmád.

2019. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Véletlenül elküldtem.

Szoval nem tudom mi a szakmád, de ha szakmunkás vagy, és ki szeretnél menni az osztrákokhoz akkor megéri.


De ha itt maradnál akkor viszont nem biztos mert az albérletárak az egekbe.

2019. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Én Budapestre költöztem 19 évesen 250km-től a szüleim-tl, támogattak. Azóta is Bp-n élek, voltam kevesebbet külföldön, de nyaralni pár hónapot. Ha jobb megélhetés érdekel, akkor Bp. Egyedül mentem ki, tanulni, nem volt párom és gyereket nem akarok. Azóta van párom. A távolság repülővel vagy kocsival semmi. Lehet félúton is találkozni. 600km semmi... havi 2 tali és telóhívás minden nap megoldható.
2019. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Én is 19 évesen költöztem Borsodból a fővárosba. Az eleje nehéz volt, de jó albérletet találtam, és bár alkalmi munkák akadtak az első hónapokban, eléldegéltem. Egy éve ismét vidéken élek, normális, fix munkám van, normális lakóhelyem, ami Borsodban esélytelen lett volna. Én abszolút nem bántam meg, hogy eljöttem, néhány havonta hazamegyek, mindennap telefon a családdal, és kész.


25L

2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is huszonévesen nem kell a szülöktöl engedély ahhoz, hogy elköltözz máshová!

Másodszor én szülöként véletlen sem szólnék bele, föleg nem úgy, hogy akadályozzam a gyerekemet.

Harmadszor a helyedben mindenképpen mennék, mert egyszerüen több lehetöség van és egyelöre még szabadon tudsz mozogni.

Ami meg azt illeti, hogy a szülök X km-re vannak - egyrészt annyira nem gond a kapcsolattartás telefonon vagy interneten, másrészt ez nem olyan távolság, amit nem lehet esetenként megtenni, ha meg végképp nem megy, akkor a szülök is közelebb tudnak költözni.

2019. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Párom 19 évesen költözött Miskolcról Győrbe.(megismerkedtünk, 3,5 éve vagyunk együtt,3 éve együtt is élünk.)

Az ő édesanyja 100%-osan támogatta, hogy ide jöjjön. Sokszor látogatunk “haza”, személy szerint nagyon megkedveltem Miskolcot, és pár jó barátom is lett ott.

Azt mondja a párom, hogy az egyik legjobb döntés volt a költözés az életében.


24F 22N

2019. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Egyelőre én is csak Budapestig "jutottam", de nem a közelsége miatt, hanem mert egyetemre oda vettek fel, aztán utána is ott ragadtam. Sajnos egyedül vagyok, de ha lenne valakim, bármikor elköltöznék vele nyugatabbra! Tudom, sokba kerül a vonatozás, meg sok idő, de szerintem abszolút ki lehet bírni. Így se ugrálok haza hetente. A szüleimnek vannak otthon, a közelben rokonaik, ha nagy gáz lenne, nem lennének magukra maradva ők sem. Egyébként is, a legtöbben nem Győrben vannak (rokonaim, ismerőseim közül), hanem Londonba' meg Németbe' meg Osztrákba'. Legtöbbjük persze úgy ment ki, hogy majd visszajönnek, de nemigen jött még vissza egyik se...
2019. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Miskolc-Győr nincs 300 km. nekem nem jön ki a 600 km, legfeljebb oda-vissza.

Én "idősebb" vagyok és nem korlátoznám a gyerekemet, mert az ó boldogulása a legfontosabb.

Egyébként is ez egy olyan pici ország, hogy nincsenek távolságok. Hacsak nem a szomszéd utcában lakik a gyerekem, akkor mindenképpen utazni kell és az már teljesen mindegy, hogy ez egy vagy két óra, ha látni akarjuk egymást.

Gondolj az USÁ-ra, ahol több ezer km-re megy a gyerek tanulni, vagy családok költöznek többször is ennyit munkahely miatt!

2019. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Még most, 42évesen is komoly dilemma vilt hogy menjünk-e. Mondjuk mi pestről mentünk volna, de javultak a mutatók ezért itt maradtunk.
2019. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem győrbe költöznénk, hanem Szombathelyre, azt néztük ki. És miskoltól még 40 percre lakunk jelenleg borsod megyében. Úgyhogy így jön ki a kb. 5-600 km.

Köszönöm a válaszaitokat. Még szívesen fogadok véleményeket.

Egyébként az én szakmám óvónő. A páromé logisztikus.

2019. márc. 18. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!