Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnam ot vegleg elgyaszo...

Hogy tudnam ot vegleg elgyaszolni?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok, 3 eves koromban szetmentek a szuleim. Apukam hol megjelent hol eltunt. Az utobbi 5-6 evben viszonylag tartottuk is a kapcsolatot, bar a vege fele kezdett elmergesedni a dolog, mikor lett egy uj felesege akitol azota elvalt, osszesen masfel evet lehettek egyutt.

Tavaly februar ota abszolut nem beszeltunk, majd nyaron jott egy ugyvedi level, amiben mondhatni megfenyegetett, hogy ha nem kuldok neki iskolalatogatasit, tehat ha nem bizonyitom, hogy iskolaba jarok, jartam, (minden felevet igazolnom kellett), akkor visszaperli a kifizetett gyerektartast. En ekkor ugy dontottem, hogy kesz en eltemetem, megkapta a papirokat es en ugy gondoltam nem kap tobb eselyt, ez csunya huzas volt a sajat gyerekevel szemben (ahogy ezt leirtam is mar duhos vagyok...).


Aztan most hetvegen megjelent, irt a Facebookon, hogy meg kell beszelnunk a dolgokat, mert hogy a lanya vagyok. En korrekten leirtam, hogy masfel ev utan jutott eszebe, hogy van egy lanya, meg amugy sincs mirol beszelni az ugyvedes tortenet utan, ne is keressen, sajnalom.

Megis valamiert ugy az egesz napi hangulatomra ranyomta a belyeget, pedig nem mondanam, hogy valaha szerettem ot, csak buntudatot ereztem vele szemben, ha valamire nemet mondtam neki. Megis olyan rossz hangulatom volt, pedig en azt hittem tul vagyok mar ezen. Mikor fogom tenylegesen eltemetni? Mikor jon el az a pont, mikor tekjesen hidegen hagy? Mit kell ehhez tennem?



2019. márc. 18. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Engedd el ezt a történetet. Kíváncsi mi az, ami már megvan az életedben, és mi az, ami hamarosan a tiéd lesz. Egyszerűbben fogalmazva le akar húzni az öreg hal. Zavard el amilyen messzire tudod.
2019. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Flagstaff ***** válasza:
Teljesen helyén valóak az érzéseid, az apád csúnyán megbántott és elárult Téged, jogosan haragszol rá. Még akkor is ki tud akadni az ember, ha egy idegen bántja, van, akinek az egész napját tönkreteszi, ha a buszon a lábára lépnek, hát még ha a saját apja, és ilyen mocsok módon...?
2019. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Teljesen hidegen hagyni sohasem fog, mert az apad, amin semmi nem változtat. Én keresnék segítséget (pszichológus, csaladallitas, pszichodrama), hogy ezt rendezni tudd magadban. Mert nagyon fontos dolog.

Az érzéseidet pedig megértem. Sok sikert!

2019. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jogosak az érzéseid teljes mértékben, mindenkinek fájna ilyen árulás.

Egyéniségtől függ, hogy ki mennyi idő után tudja ezt feldolgozni, elengedni, vagy elérni, hogy ne fájjon, ha visszagondolsz rá, vagy eszedbe jut.

Kérhetsz tanácsot pszichológustól, akit sokan ajánlanak neten és írja, hogy veszteségek, gyász feldolgozásában tud segíteni. Ez valóban gyász, hiába nem halt meg, de azok után amiket tett, olyan, mintha meghalt volna...

2019. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én nem érzek a szülőmmel szemben bűntudatot. Miért is tenném? Én tehetek arról, hogy gyerekkoromban nem volt ott szinte soha? Nem. Szóval könnyedén elfogadtam, hogy ő nem létezik és minden módon letiltottam őt.
2019. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor ereztem buntudatot peldaul, ha mondjuk nem vettem fel neki a telefont. Nem akartam vele beszelni, de tudtam, hogy ezzel megbantom es en nem akartam neki fajdalmat okozni ugy, hogy probalja helyrehozni amit elrontott. Sajnaltam, hogy egyedul van es meg en se akarok vele beszelni. Bar csak ideig oraig akarta helyrehozni a dolgokat, mert mint utobb kiderult, nem volt oszinte kozeledes ez reszerol. Nem tudom, hogy lehet ugy elgyaszolni valakit, hogy bizonyos idokozonkent felbukkan. Bar egesz eletemben ezt csinalta, csak eddig en nem akartam ot elfelejteni, most jott el az a pont, hogy en kiszallok a kis jatekabol, a feljelentgeteses pereleses hulyesegeibol. Csak erzelmileg nem konnyu, pedig tobb, mint 1 eve nem beszeltunk, mar tok jol voltam. Jo lesz, ha folyamatosan ujra kell kezdenem magamat osszeszedni, ha evente felbukkan fel mondatra... :(
2019. márc. 18. 16:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkori "sérelmek", szeretet-hiány rányomja bélyegét az ember további életére, szinte megdöbbentő, hogy felnőtt emberek mennyire szenvednek gyerekkori érzelmi traumák miatt.
2019. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
33%
Felesleges hiszti. A szülőnek bármikor joga van hozzá, hogy kérje a jogviszony igazolását. Ha nem kommunikálsz vele, nem veszed fel a telefont, ha hív, akkor ne legyél felsértődve. Haragudhatsz rá, mert f@s szülő volt, de ehhez konkrétan minden joga megvolt.
2019. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Off: #3 A vér nem kötelez, hiába mondják.

On: Én a helyedben mérlegelném azt hogy mit adott neked. Ezt most ne úgy vedd hogy anyagilag mennyire támogatott 21 év alatt hanem, hogy érzelmileg amikor szükséged lett volna rá akkor segített-e vagy sem.

Addig amíg bűntudatot érzel iránta és magadat teszed felelősé (írtál egy példát is) addig ne várd hogy valaha is elfog múlni ez az érzés.

2019. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Haragudhatsz rá, mert f@s szülő volt, de ehhez konkrétan minden joga megvolt."


És mégis mi jogosítja fel egy szülőt, legyen az apa vagy anya, hogy a gyerekével szemben úgy viselkedjen mint egy f@s?

2019. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!