Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a fajta gyereknevelésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az anyukámról van szó,aki hogy is mondjam...kissé sajátos elven nevelt minket a 2 testvéremmel. Tehát az alaprlve a valamit valamiért volt. Ezzel még semmi baj nem lenne,de ezt nagyon durván nyomta. Tehát egész gyerekkoromból a játszmázások jutnak eszembe,hogy hogyan tudjuk megkerülni a másikat. Az a baj,hogy úgy érzem,ez kihatott az egész életemre,kissé nehézkesen barátkozom, vagy az én személyiségem nem szeretik,tekintve,hogy mindig a haszonhúzás van a célban részemről. És emellett meg kell említenem,hogy anyám roppant kontrollmániás,fennhéjazó és kissé erőszakos. A liberális nevelésről hallani sem akart, sok esetben ütött meg, vagy nent a lelki terror.

Félreértés ne essék,mindenünk megvolt (ha ő úgy látta megfelelően teljesítettük a kiszabott feladatokat), szívós,találékony emberek lettünk mindhárman,de én nagyon nehezen bízom benne,semmit nem szeretek megosztani vele (vagy bárkivel),a nővérem rá sem nyitja az ajtót,a húgom pedig hasonló mint én. Tehát néha szabályosan rosszul vagyok magamtól,és iszonyú furcsa ezt leírni,de szabályosan gerinctelennek érzem magam bizonyos helyzetekben.

Ez a személyiségemből fakadhat,vagy a nevelése tett ilyenné?


2019. márc. 18. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A te személyiségedet nem ismerjük, de anyád a leírás szerint enyhén pszichopata személyiség lehet. Feltehetően soha nem akart magával egyenrangú embereket nevelni a gyerekeitől. Egyébként az ilyen "haszonelvű" emberek sokszor önbizalom hiányosak, mert ismerik saját gyengeségeiket és azt hiszik, hogy attól lesznek többek, ha keveset adnak.
2019. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Tény, hogy anyád nevelési elve pszichopata jellemű.

De az is tény, hogy egy ember eljut abba a korba amikor a viselkedéseiért, gondolkodásaiért, cselekedeteiért nem másokat kell hibáztatni, hanem saját magunkat. Rosszul neveltek fel, és ezt fel is fogod. Így ha ma felnőttként egy haszonleső, mást eltipró, gerinctelen ember vagy az már nem anyád hibája. Mindig lehet változni, és tudunk is ha akarjuk. Ha jó ember akarsz lenni akkor megváltozol.

2019. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az mar jo hogy magadban felismerted ezeket es realisan latod magad. Ha nem szeretnel ilyen lenni akkor az elso lepes mar megvan a felismeres... es szep lassan tudatosan tudsz rajta valtoztatni.

viszont ha engem kerdezel szemely szerint ez hogy ilyen lettel nem feltetlen rossz ebben a vilagban... sot nagyon sok nagy ember ezzel a szemelyiseggel erte el a celjait, mert ahhoz hogy igazan kimagasloan nagy sikereket erj el egy kicsit gerincteltelennek kell lenni es atgazolni masokon.

Anyukad lehet csak jot akart mert tudja hogy rohadt egy vilagban elunk.

Nezopont kerdese minden..

2019. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Érdekelne, hogy milyen szintű volt, ez a csináld meg és megkapod dolog.

Amikor gyerek voltam nekem is ki kellett takarítanom a szobámat, segítenem kellett a házimunkában, hogy megkapjak valamit, vagy elmehessek valahová. Nem ge ciségből, csak nem akarták, hogy úgy gondoljam, mindent megkapok szó nélkül, csak csettintenem kel, ezzel szerintem nincs is gond.

2019. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen sajnos vannak szülők akik nincsenek tisztában azzal hogy gyermekük nem tulajdonuk hanem egy teljesen önálló ajándék.
2019. márc. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És gondoljátok,hogy túl tudok lépni ezen a berögzött gondolkodásmódon?


Valamit valamiért példa:

12 voltam,amikor elkezdtem dolgozni a magánvállalkozásában (takarítás). A fizetést magánál tartotta. 14,amikor kimehettem Angliába egy nyelvi suliba. Amikor hazajöttem,akkor mondta meg,higy ezzel a 2 éves munkámnak annyi,mert ezt az utat magamnak finanszíroztam,pedig tudta,hogy egy koncertre gyűjtöttem évek óta. Ilyenekre gondolok,persze nálunk is nagy szerepe volt a házimunkának.

2019. márc. 19. 05:55
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

#2:

"Tény, hogy anyád nevelési elve pszichopata jellemű." Igaz.

"De az is tény, hogy egy ember eljut abba a korba amikor a viselkedéseiért, gondolkodásaiért, cselekedeteiért nem másokat kell hibáztatni, hanem saját magunkat." Olyan soha nincs. Csak a 1. tanult minták, 2. az öröklött majd így-úgy fejlesztett intelligencia és az 3. adottság akarat keretei között viselünk felelősséget, vagyunk szabadok. És igen. Van akinél ez 100%, van, akinél csak 5%. A síneket, a váltókat lefektették gyerekkorban. A mozdonnyal bizony lehet, de nehéz váltó nélkül átugratni másik sínre.

"Rosszul neveltek fel, és ezt fel is fogod. Így ha ma felnőttként egy haszonleső, mást eltipró, gerinctelen ember vagy az már nem anyád hibája." De igen, csak legfeljebb a mértéke kérdéses, intelligens embernél mondjuk 0% is lehet akár.

"Mindig lehet változni, és tudunk is ha akarjuk. Ha jó ember akarsz lenni akkor megváltozol." Ez is igaz, ha az illető felismeri (ergo intelligens) és van akarata is.


Kérdező:

1. Édesanyád egy kö...., mert a gyerek tanulását (angliai iskola) nem szabad a gyerekre ráverni, hanem fizetni, sőt jutalmazni kell. Nem tudom apukád ehhez miért(nem?) asszisztált. Csodálom, hogy így működőképes párkapcsolatot tudtatok kialakítani.

2. Felismerted a problémát, tehát intelligens vagy. Ha van akaratod, akkor TUDSZ változtatsz. Javaslom, vegyél igénybe pszichoterápiát, mert magadtól ez lehet, hogy túl soká tartana. A jó terapeuta segít katalizálni a folyamatot. SOK SIKERT!

2019. márc. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Onmagában a valamit valamiért elv nem rossz nevelési módszer. Egyértelmű, hogy az alapvető szükségleteket nem kell bele venni, ez csupán az extra dolgokat kellene hogy így oldják meg. Pl szeretne a gyerek egy új telefont, de nincs rá elég pénze, akkor vállalhat otthon extra házimunkát érte. Az angliai nyelvtanfolyam, amit példának hoztál elég hülyén lett megoldva. Lehetett volna azt mondani, hogy kislányom, mehetsz, ha akarsz, de magadnak kell finanszírozni, döntsd el higy ezt szeretned e, vagy a koncertet.
2019. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TR75 ***** válasza:
74%

Hát azért egy koncert és egy angliai nyelvtanfolyam nem éppen azonos kategória. A szórakozás oké saját pénzből, de egy olyan dolgot, ami a gyerek előmenetelét segíti, a szülőnek kötelessége legalább részben finanszírozni (ha megteheti), nem pedig UTÓLAG benyögni, hogy "édes gyerekem, a tanfolyammal buktad az eddig félretett pénzedet". Ez szörnyű érzés lehet.

Én az ilyen szülőre rá sem nyitnám az ajtót, miután önállósodtam.

2019. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

#8:

Az előzőekkel egyetértek.

"Lehetett volna azt mondani, hogy kislányom, mehetsz, ha akarsz, de magadnak kell finanszírozni, döntsd el hogy ezt szeretned e, vagy a koncertet." Ugyanakkor, ha telik rá a szülőnek, akkor:

1. a tanulást ne a gyerek finanszírozza már, hanem a szülő,

2. vagy ha a gyerek mégis az iskolát választja, és sikerrel elvégzi, akkor jutalomból (ti. pozitív megerősítő pszichológia) a koncertet.

2019. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!