Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnád így a saját lakást...

Elfogadnád így a saját lakást a szülőktől?

Figyelt kérdés

Szüleid még jókor vettek egy lakást, most azt mondják hogy "neked". Abban a városban (sőt abban az utcában!) ahol ők laknak. (Megyeszékhely.)


De te másik városba szeretnél költözni majd egyetem után. Csakhogy abban már semmilyen módon nem támogatnak (se eladni-se kiadni nem engedik a lakást, amit "neked" vettek. Ebből semmilyen módon nem engednek, hiába minden beszéd!) Tehát ha bárhova máshová mész, nullárol kezdeheted, miközben a szülővárosodban lenne már hol laknod.


Te odaköltöznél, vagy inkább lemondanál az ilyen ajándékról?


(Amúgy nem azok a beleszólós fajták, csak ez a lakhatási támogatás ára.)


2019. márc. 19. 16:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Így nem. Aztán majd átjárnak, nem engednek kifesteni meg semmi. Tartsák meg, aztán byebye
2019. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos. Egyet tehetsz, hogy látszólag elfogadod. Beköltözöl és pénzt gyűjtesz, majd elköltözöl. Erőszakkal nem tudnak ott tartani, csak ezzel a pénzügyi zsarolással.
2019. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sokan nulláról indulnak, én is így indultam.

Ha nekem vettek volna lakást, akkor lehet a munkahelyemet is ott keresném ahol a lakás van. Mai világban hatalmas kincs ha valakinek saját lakása van. De ha az élet úgy hozza , hogy teljesen máshol kezdek élni, akkor nem költöznék a lakásba. De megköszönném akkor is, hogy vettek egy lakást nekem, mert ha nem is él benne az ember nagyon jó anyagi befektetés.

2019. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkalehetőség a közelben akkor elfogadnám, közben gyűjtenék pénzt, és ha összejön oda költözök utána ahova akarok. Szerintem jobb az elején egy saját lakás mint albérletben nyomorogni évekig.
2019. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Miután tudom, mennyi esélye van az átlagembernek lakáshoz jutni, és azt írtad, megyeszékhely, vagyis nem valami isten háta mögötti hely, egy percig nem gondolkodnék, beköltöznék.
2019. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Én is beköltöznék. Lehet hogy más városban többet keresnél de ha az elmegy albira akkor ugyanott vagy.
2019. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

Amit én tennék:

Próbálnék "alkudozni" pl. egy évre kimennék külföldre határozott idejű munkaszerződéssel (ezt megmutatnám a szüleimnek), és megkérném őket, hogy egy évre hadd adhassam ki a lakást. Továbbá, megpróbálnám kialkudni az utcát: rábeszélném őket egy távolabbi lakásra, ami később volt felújítva/olcsóbb. Mivel én személy szerint a külföldi tanulmányi úton (pipa) és az egy éves külföldi munkán (még bakancslistán van) kívül nem vágyok el a szülővárosmból, én simán elfogadnám. De ez csak én vagyok.


Neked mit tanácsolok: Mit akarnak a szüleid? Vesznek egy lakást, amibe beköltözhetsz? Vagy vesznek egy lakást, ami a tiéd lesz, de ők a haszonélvezők? Vagy csak vesznek neked egy lakást, ami a tiéd lesz, és a lelkiismeretedre akarnak hatni? Ezt tudd meg. Utána: ha a szüleidé marad a lakás, költözz be, és maradj ott, amíg nem végzel, takarékoskodj, és költözz el. Ha a nevedre akarják iratni haszonélvezeti joggal, eszedbe ne jusson elfogadni. Ha nincs haszonélvezeti jog rajta, de a tiéd, akkor max "becsapod" őket, ami nem szép, de ők meg zsarolnak, úgyhogy...

2019. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem kérnék belőle.

Így sem, és másképp sem.

Inkább az albérlet, mint az érzelmi zsarolás.

2019. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképpen Nem fogadnam el, de ha a lakás a nevemre kerül, nem akadályozhatnak meg, hogy eladjam.

Előre megmondanám, hogy ha megveszik, és a nevemre kerül, akkor szükség esetén eladom és elkoltozom.

(Nehéz elképzelni, hogy amúgy masba nem szólnak bele.)

2019. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Biztos vagyok benne, hogy haszonélvezeti jogot tetettek rá a szülők.
2019. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!