Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a párom 5 éves...

Mit tegyek, ha a párom 5 éves lánya képtelen elfogadni engem?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt az apukájával. 2 hónapja vagyunk hivatalosan is együtt, mióta szakított az élettársával. Már a szakításuk előtt is viszonyt folytattam vele, de a kapcsolatuk elromlásának nem én vagyok az oka, mert a lány anyja valóban nehéz természetű és munkamániás személy, azt is csodálom, hogy a párom 5 évig kibírta mellette. Azért kezdte el megcsalni őt a párom, hogy legyen végre egy menedék is számára, szüksége volt egy olyan kapcsolatra, amiben valódi szerelem és szenvedély is van.

A párom végül 5 hónapnyi titkos találkozgatás után mondta el az élettársának, hogy most már nem őt szereti, és hogy ez különben sem működött köztük jól soha. Erre a lány anyja összepakolt és egy szó nélkül elment, az apára hagyva a gyereket, hogy "nevelje csak ő fel az új kis nőjécskével, biztos szép kis család lesznek". Azóta semmilyen életjelet nem adott magáról.


Én megértem, hogy a gyereket nyilván eléggé megviselte, hogy szétmentek a szülei, hogy elhagyta őt az anyja és a "régi" anyukája "le lett cserélve" egy "újra". Nagyon sajnáltam a kislányt, amiért ilyen helyzetbe került. Megpróbáltam átvenni az anyja helyét, hiszen technikailag most már az is vagyok. Megpróbáltam kedves lenni hozzá, de olyan utálattal néz rám, hogy a hátamon feláll tőle a szőr, és hiába teszek bármit is, teljesen elzárkózik előlem. Próbáltam belejönni a jófej szülő szerepébe, játszani vele stb. De nem, ő élből elutasít.

Tegnap például vettem neki egy játékbabát, amiről tudtam, hogy valószínűleg örülne neki, mert néhány napja rábökött a kirakatban. Délután kapta meg az ajándékot, estére már a baba feje és végtagjai a testétől elválasztva hevertek a szobája közepén, a ruhái letépve, a szemei benyomva. Sokkolt a látvány, mert tudom, hogy ez a cselekedete is a maximális elutasításomat szimbolizálja.

Ráadásul ezelőtt körülbelül 2 héttel tett egy olyan megjegyzést, ami alapján szinte biztos, hogy valahogy már jóval azelőtt tudott a viszonyunkról, hogy az apja bejelentette ezt az anyának.

Én egyre feszültebb leszek leszek ettől az egésztől.


A kislány nagyon furcsán viselkedik, de nem csak velem, hanem az apjával és a többi emberrel is. Nem olyan, mint amilyennek egy normális gyereknek lennie kéne. Zárkózott, komoly, rideg, a tekintetében egy cseppnyi gyermeki vidámság sincs. Bizonyos tekintetben olyan, mint egy mini-felnőtt. És nem is tudom, van benne valami... erőszakos. Mintha legszívesebben rátámadna valakire, de valamiért mégsem teszi meg. Lefogadom, hogy a tegnap kapott játékbabát is dühöngve és élvezettel cincálta szét.


Mit kéne tennem? Én tényleg megpróbáltam jól bánni és jó kapcsolatot kialakítani vele, de egyszerűen nem megy. Annyira hátborzongató az egész megjelenése, feszélyez a jelenléte, ami miatt képtelen vagyok megkedvelni őt.


2019. márc. 19. 19:00
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%

Ha kedvelne, akkor az anyját árulna el, amit nem fog.

Helyesen teszi.


Amúgy honnan gondolod hogy a hétköznapokban... A palidnak nem kell még egy nő, akivel leeresztheti a stresszt, melletted...

2019. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, - mint ahogy írtam - az anya munkamániás, tehát ő is eléggé elhanyagolta a lányt, nem igazán törődött vele. 2 hónapja is simàn lepasszolta. Én jobb szülő lennék, ha engedné.
2019. márc. 19. 19:13
 3/55 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsétlen kislány dühös, elhagyta az anyja, és most itt van veled, akit alig ismer 2 hónapja. Valószínűleg az apját és téged hibáztat a kialakult helyzetért, mivel még pici, nem tudja megérteni, hogy apa nem volt boldog anyával, ő csak annyit érzékel az egészből, hogy az anyja elhagyta és itt maradt azzal a 2 emberrel aki miatt elhagyta őt. Gondolj bele az ő helyzetébe, te is dühös és agresszív lennél. A biztonságérzete romokba dőlt, és természetesen utál téged.


Hogy mit tudsz tenni? Semmit. Az idő vagy megoldja vagy nem. Tudtad, hogy egy gyerekes férfival állsz össze, és azt is tudhattad, hogy ez nem lesz zökkenőmentes. A gyerek lehet, hogy meg fog szeretni, de lehet, hogy világ életében utálni fog amiért elüldözted mellőle az anyját. Ez van. Vagy megszokod, vagy lelépsz.


Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz közelebb kerülni hozzá, elmenni vele kettesben programokra, de nem erőszakosan.


Illetve egy gyermekpszichológust is bevonhattok, hogy szakember aegítségével dolgozhassa fel a történteket.

2019. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
50%

Szóval most a gyermek csak nálatok el?

Anya látogatja?

2019. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Nem látogatja.
2019. márc. 19. 19:16
 6/55 anonim ***** válasza:
84%

"Én jobb szülő lennék, ha engedné."


Ez nem így működik. Ő szülte, az ő szívverését hallgatta 9 hónapig, hozzá bújt oda, ha valami gondja volt, ő jelentette neki a biztonságot. Minden gyereknek a saját anyja a legjobb anya. Az én anyámnál is voltak sokkal szuperebb anyukák, de sohasem akartam volna másik anyát, és bennem is egy világ omlott volna össze, ha elhagyott volna.

2019. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
68%

Én voltam az a válaszoló, aki téged hordott el, most jöttem rá hogy a legfontosabb mondatot kihagytam.

Az anya semmi életjelet nem ad magáról.

Én meg azt hittem, az anya neveli a gyerekeket, becsületesen.


Itt akkor más probléma van.

Az ő kis agyaban úgy fogalmazodik ez meg, hogy te kergetted el az anyját.


(Amúgy nagyon felnézek rád amiatt, hogy szó nélkül nevelés ezt a kislányt)


A legjobb az lenne, ha beszelnetek vele. Te, férjed. És egy pszichologus látogatás se lenne felesleges.


Most megpróbálok olyan filmeket keresni, amik az ő szintjén ezt a problémát taglalják.

2019. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
33%
Türelem,türelem!
2019. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim válasza:
59%
légy türelmes és adj neki sok sok időt
2019. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
95%
Gyerkőcöt vigyétek pszichológushoz, hogy mihamarabb legyűrje a benne rejlő feszültséget.
2019. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!