Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A kedves apuka nem engedi be a gyerekeit a kapun.Régebben is probléma volt a láthatás.A gyerekek nem érzik jól magukat ott,folyton sértegetve vannak(csúnyák,dagadtak,egyik sem igaz).Kéthetente 2 és fél napról van szó,de mostanában már be se engedi őket.Az lenne a kérdésem ,hogy mi a teendő ilyenkor,kit kell értesíteni.Apuka nem veszi fel a telefont nekem,ezért meg sem tudom kérdezni hogy ezt hogy gondolta.

2019. márc. 21. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem szabad a gyerekeket oda vinni!
2019. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
MInek erölteted, ha senki sem akarja ? Attól nem lesz kellemesebb. Még jobban megutálják egymást.
2019. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gyerekeid amugysem erzik jol magukat,es tudod is,hogy bantjak oket miert akarod egyaltalan odakuldeni..? Nem is ertelek..
2019. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Szólsz a gyámhatóságnak és ott kérsz infót.
2019. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Semmit.

Nem kell oda küldeni a gyereket,főleg ha nem érzik ott jól magukat.

Ennyi!

2019. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
A láthatás nem kötelesség, csak egy jogi lehetőség. Ha senki sem akarja, akkor hagyd. Vagy te akarod mindenáron lepasszolni a gyerekeidet?
2019. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem is értem, minek akarod egy ilyen apára erőltetni szegényeket?Hány évesek?
2019. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
régebben már volt e kérdés és ugyanezen válaszok érkeztek rá.
2019. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, volt már ez a kérdés, csak akkor a gyerek szemszögéből nézve, nem?
2019. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Álomvilágban megy úgy a dolog, hogy majd akkor nem megy a gyerek. Ha nem engedik el, akkor az a láthatás akadályoztatása, amiért megütheti a bokáját. Itt semmit sem érnek az érzelmeken alapuló döntések (akkó nem megy a kölök), mert ennek szabályai vannak, amiket nem lehet csak úgy felrúgni bemondásra.


Ha én lennék az apa és a gyerek nem akarna jönni, akkor kapásból elidegenítésre gyanakodnék és a gyámhatósághoz fordulnék, valamint minden meghiúsult láthatási alkalmat bejelentenék. Szóval a gyakoris turbómami tulreagálás itt nem kifizetődő.


Ennek a normális menete az, hogy a vér szerinti anya leül az apával és megbeszélik a dolgokat. Ha civilizáltan nem megy, gyámügyi mediátor segítségét veszik igénybe, aki a fejébe veri az apának, hogy ha a mostohaszülő ellenséges környezetet generál, annak hosszútávon a gyerek issza meg a levét.


Ha minden kötél szakad, akkor a gyámügy dolga eldönteni a szülő kérésére, hogy a távolélő szülő megfelelő környezetet tud -e biztosítani a láthatás alkalmával. Meghallgatják a gyereket is.


Amilyen döntés születik, aszerint kell eljárni. Ha tehát nem állapítanak meg olyan körülményt, ami a gyereket veszélyeztetné, akkor az apjától nem lehet megtagadni a megítélt láthatást. Sorry turbómamik.

Ezt a választ egy másikban találtam.

2019. márc. 21. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!