Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy mostoha mennyire nyúlhat...

Egy mostoha mennyire nyúlhat bele a nevelésbe?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek az igazi anyjával él az apa pedig egy új élettárssal külön, akkor a láthatások alkalmával mihez van joga az élettársnak? (Mostohának?) Sokszor úgy érzem, a közvélemény szerint csak kötelességek vannak, jogok nincsenek. Például a mostoha főz a gyerekre is, átveszi a felügyeletet, ha az apának fontos dolga akad és egyéb dolgok helyzettől függően. Mégis, ha fegyelmezni merné, akkor ördögnek van kikiáltva (sok esetben). Szerintetek hol a határ? Mit szabad, mit nem?


Aki nem állna össze gyerekes pasival, annak előre is minden tiszteletem és megkérem, hogy lépjen tovább! :)


2019. márc. 21. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A férjemnek van előző kapcsolatból született gyereke. MI, mikor komolyra fordult a kapcsolatunk leültünk hárman és megbeszéltük a dolgokat, egyeztettünk az anyukával hogy mit enged ő meg, és mi az ami nekem ebbe nem fér bele. Kialakítottunk egy egyezséget, amihez mindenki tartja magát. Ha nálunk van ellátom a gyereket, egységes szabályok szerint "nevelem" is. Tehát nálunk is azokat szabad és tilos, mint mikor az anyjánál van. Ha meg hirtelen nagyobb döntéshelyzet alakul ki, akkor előtte felhívom az anyját, nagy dolgokban nem döntök egyedül.
2019. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez megbeszélés kérdése.
2019. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Na ez jó kérdés . Én az egyik exemmel tapasztaltam ezt meg, ilyen szörnyen szigorú mostoha voltam,hogy nem engedtem,hoy bántsa a macskát ,vagy elvártam,hogy tegye be a mosogatóba a szennyes tányérját ,ne dobálja szét a koszos ruháit . Csak (számomra) alap dolgok, de az anyjánál ezeket nem tanulta meg, így egy szélmalomharc volt az egész . Szerintem amíg te látod el,igen is jogod van nevelni ,fegyelmezni,mivel ha nem viselkedik normálisan neked kell elviselni .

Nálunk a vége az lett,hogy ott hagytam a férfit ,mert elvárta volna ,hogy mindent nézzek el a gyereknek . Ő sem fegyelmezte egyáltalán , meg akart maradni a "józsaru" szerepében ,a laza apuka,akinél szeret lenni a gyerek és minden happy . Én meg nem vártam meg amig halálra rugdossa a macskámat .. valami nem volt oké vele fejben ,mondjuk így visszagondolva ilyen szülőkkel meg gyerekkorral nem csodálkozom.

2019. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy barátságosan irányítgatja, ahogy bárki más felnőtt tenné.

Mindenképpen barátságosan beszélnék vele. Mondanám, hogy "ez így jó, így nem egészen jó", stb.

De nem utasítgatnám. A nevelése valóban a szüleire tartozik.v Tehát a világnézeti nevelése (pl. a vallás).

De a műveltségéhez te is hozzátehetsz.

Az elemi együttélési szabályokra te is rávezetheted.

És a rávezetésen a hangsúly. Nem kérném számon, ha nem

csinál alapvető butaságot, pl. cipővel a szobába,

nem mos kezet wc után, evés előtt,nem mos fogat, stb.

Úgy bánnék vele, mint a sajátommal, szeretettel irányítgatnám,de tiszteletben tartanám a szüleinek

a nevelési elveit. (!)

2019. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En az en hazam az en varam elvet vallom. Ha egyutt elek valakivel es vannak gyerekei, akkor eleve jo aze lejen letsiztazni naluk ik a szabalyok. Ha a parom szepen elsorolja mik a szabalyok akkor ha egyet ertek veluk azokat kell nekem is betartatni a gyerekeivel. Ha nincsenek szabalyok vagy az enyemekkel nagyon ellentetesek

Peldaul: sose kell.a gyereknek eves utan semmit elpakolnia vagy sose kell rendbe tennie a szobajat,

akkor mondanam hogy nekem nem tetsuik es legyen kompromisszum. Ha nem meg akkor eleve ossze se allnek a masikkal. Ha van kompromisszum.vagy van uj szabaly akkor ahhoz viszont az elso naptol ragaszkodnek.

Es en a paromtol varnam hogy elsodlegesen betartassa. Elmagyarazza a gyerekeinek miert igy ugy kell csinalni.

Abba nem szolnek bele hogy mit tanit nekik vagy mire neveli oket, de ha az alap udvariassagot es tiszteletet pl reggel este koszones udvarisa beszed stb. nincs meg akkor azert szoonek ha nem megy akkor lepattannek.

Epp lepattani keszulok. A parom gyerekenek mindent szabad en meg cseled vagyok.

2019. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!