Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? A 22 éves...

Mit tehetnék? A 22 éves felnőtt fiam a nyugdíjas szüleit állandóan sértegeti, a nyakunkon él és nem akar elmenni albérletbe. Semmi nem jó neki, csúnyán becsmérli a szüleit, de a Mama-hotelből nem menne el.

Figyelt kérdés

2019. márc. 22. 04:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Ez a probléma nem most kezdődótt, hanem sok évvel ezelőtt.

22 éves. Van annyi félre tett pénze, és keres annyit, hogy elvárható legyen, hogy külön éljen?

Az, hogy hogyan beszél a szüleivel, leginkább a szülei hibája. Ha nyugdíjasok vagytok, akkor volt jó 40 évetek felkészülni a gyereknevelésre. Mi csúszott félre?

2019. márc. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Tegyétek ki a házból. Tudja hogy bármit megtehet veletek, ezért meg is tesz.
2019. márc. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%
Közlöd vele, hogy április 22ig van ideje albérletet keresni. 23-an zárcsere, a cuccait pedig, ah addig nem vitte el, kiteszed az ajtó elé, a lakcimnyilvantattoban pedig kényszer kijelented
2019. márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

A szemelyiseg 3 dologbol tevodik ossze.

Az oroklott tenyezokbol a kornyezeti hatasbol es a nevelesbol.

Egy gyermek szemelyisege, hozzaallasa, ertekrendje nagyban a szuloktol latott mintabol es peldabol ered.

Pl.:

Ha Ti nem adtatok meg neki a tiszteletet mint egy szulo egy gyereknek, ugy hogy nem alazom meg, tisztelem mint embert es nem tehetek vele akarmit mert a “tulajdonom” akkor Ti se varjatok ezt majd a kesobbiekben. Vagy/ es egyszeruen nem tanitottatok meg neki a tiszteletet akar olyan teren hogy sokan mondjak hogy “tiszteld anyad meg apad” de kozben anya es apa sem tiszteli egymast, vagy ugye a gyereket, vagy/ es masokat. Igy hiteltelen az egesz. A gyerek hall egy allitast ami nem egyenes azzal amit lat. Aki elvarja a tiszteletet annak adnia is kell. Mindenki fele. Attol lesz hiteles. A gyerek meg amugyis inkabb azt utanozza amit lat mint azt amit mondanak nekik. Es ha a szulo ellentmondasba kerul a tetteivel es azzal amit mond akkor hiaba minden.

Hogy miert ilyen az nektek kene atgondolni. Minden egy kovetkezmeny. Ezert vagy azert. Ennyi idosen meg mar nem is lehet megnevelni.

2019. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Erdekes hogy egyesek hogy inteznek el a sajat gyerekuket azt akit ok formaltak es javareszt miattuk olyan amilyen. Magyaran az amit alkottam benne es nem tetszik azert is megkapja a bunteteset mert oylan amilyenne en tettem...

Ilyennel azt lehet elerni hogy a kapcsolat sose jon helyre, sot.. meg tovabb romlik.

Problemas a gyerek. De vajon miert? Jah igen. A szulok sosem tesznek semmi rosszat, nem is ertik miert ilyen ez az atok

Kolyok. Ok meg adtak mindent neki bla..bla.. bla..

de valamit megse.. ezek szerint...

2019. márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%

#5: 22 éves felnőtt emberről beszélünk. Egy felnőttnek vállalnia kell a tettei következményét, és nem amögé bújni, hogy "dehát engem ilyenre neveltek".


Egyébként tényleg megérdemli, hogy ultimátumot adjanak neki a szülei. Mondjuk szerintem az 1 napos határidő kicsit túl radikális, én azért adnék neki egy olyan 4 napot az átkölzözésre.

2019. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Engem siman kidobtak utcára (mert uj pasi jött a hazhoz es anya beteg feltekeny)

Alkalmi munkaim voltak, önállotlan voltam, akit mindenki kihasznál, élni sem volt kedvem, stb


Szoval elindultam anyagiak es lakhatas nelkul a vilagba. Először a folyonak mentem. De jött egy srac aki az anyukájaval szarnyai alá vettek. Talán tenyleg vannak őrangyalok!


Az, hogy önallotlan lettem, nem tartom a sajat hibamnak.


Kb ott tartok h van hol lakni nem éhezek.

Es megtanultam hogy:

A gyerekemnek szuletesevel kezdve gyujteni fogok

Ingatlant vagy ahhoz tőkét biztositani fogok

Felolem az unokaimmal egyutt is elhetunk -többgeneracios lakhatast biztositok

Nem engedem ki egy szal bőrönddel az életbe

Segitek neki munkahelyet talalni

Piacképes kepzettseget szerezni

2019. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Az hogy ennyi idősen még itthon él nem gáz.

Az már annál inkább hogy ocsmányul beszél.

Megoldás: Ultimátum. Vagy tisztelet tudóan beszél vagy le lehet koccolni. Ezt dedós módon kell bevezetni, 3 lehetőség van, a 3dik után lapát.

2019. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyi idősen már nehéz elkezdeni nevelni. Talán már kicsit késő is. Ha 22 év alatt nem sikerült megtanulnia tiszteni a szüleit, nagy változásokkal már nem nagyon kell számolni, sajnos.

Nem tudom mit lehetne ilyenkor javasolni. Gondolom a szép szó már nem segít, de a drasztikus lépéseknek se lesz jó vége. Én mindenképpen próbálnám megbeszélni vele, hogy nem jó úton jár. Lehetőleg komolyabb fenyítés nélkül, vigyázva arra, nehogy tetlegességgé fajuljon a dolog.

2019. márc. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Oka van a viselkedésènek. Te is tiszteletlen vagy vele, már ebben a pár sorban is látszik.

Mit csinál a fiad? Tanul, dolgozik? Mennyit keres, van párja?

Ha teszem azt egyedül van és keres 100 ezer forintot, akkor nyilván nem fog tudni fenntartani egy albérletet..

A sertegetesre, becsmérlésre nincs mentség, de az, hogy otthon el szerintem nem olyan gáz. Nekem sose mondtak volna olyat a szüleim, hogy a nyakunkon vagyok és mama hotelezrk.. 22 évesen persze már sokan nem laknak otthon, de ilyen árak mellett szerintem megertheto, ha még nem költözött el

2019. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!