Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim más programot...

Szabi Sárvári kérdése:

A szüleim más programot akarnak nyárra és semmi sem akar összejöni. Mit tegyek ez ellen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

(Szóval még régebben a szüleim elváltak)

Körülbelül 1 hónapja megmondtam anyukámnak,hogy el akarok menni apukámmal körbe biciklizni a Balatont majd nyár közepén.És anyukám pár napja mondta,hogy jó lenne végre elmenni nyaralni nyáron,pont a szülinapomkor és örültem is neki,de az időpont teljesen összefügg a bicajozással.Tehát megmondtam apukámnak is hogy ez a helyzet.És mondtam anyukámnak,hogy már régebben elígérkeztem apukámnak,de őt nem érdekli apukám tervei nyárra pedig vele is szerettem volna elmenni és így borult az egész...

Most úgy lesz,hogy elmegyek anyukámmal nyaralni de így nemtudok menni se bicajozni,se a rokonokhoz.Most így alakult,de nem akarom ezt mégegyszer.Mindkét szülőmmel szeretnék lenni nyáron,de így nem megy.Mit tegyek?



2019. márc. 23. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%

Nem értem, ha megbeszéltétek elöre apukáddal, erröl anyukád tudott, akkor miért nem ez marad érvényben?

Szerintem menj apukáddal a megbeszélt terv szerint, anyukád meg szerveze át máskorra a nyaralást!

2019. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Anyukád ezt diret csinálja, ugye tudod? Én a helyedben nem hagynám magam irán ítani és elmennék apukámmal, hiszen neki már megígértem.
2019. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%
Menj apukáddal, vele beszélted le először, anyukád keresztbe szervezett. Gondolom máskor is ezt csinálja.
2019. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is menj apuddal, hiszen már megígérted neki. Nem hiszem el, hogy anyukádnak csak és kizárólag az az időpont jó, amikor te apuddal lennél. Szerintem is direkt csinálja. Ne hagyd magad.
2019. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképp apukáddal menj, már csak a megbeszélés sorrendje miatt is. Ha meg anyud ezt direkt csinálja, akkor főleg ne engedj neki, mert megszokja hogy mindig minden úgy lesz a jövőben is, ahogy ő akarja.
2019. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Szidjátok az anyukát, mikor fogalmunk sincs arról, milyen helyen dolgozik. Lehet, hogy neki akkor kell szabira jönni és pont, miközben apuka meg maga dönthet...
2019. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Persze, persze. Sajnos csak poooooontosan akkorra kap szabit, amikor a gyerek menne az apjával. Aha. Hogyne.
2019. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Ha meg így is lenne, hogy csak akkor kap szabit. Akkor úgy lenne korrekt, hogy felhívja az apukát és egyeztet vele, megkéri, hogy ők tegyék át a programot. Ha nem lehet akkor pedig nem szervez keresztbe. A leírásból is az jön le, hogy már évek óta nem voltak nyaralni, persze pont most pont ekkor tudnak csak menni.
2019. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

7!


Nálunk anno a főnök magasról tett rá, hogy ki mikorra kert szabadságot, direkt nem akkorra adta ki....


Kérdező, apukáddal illene menned, hiszen veke -beszéltetek meg először

2019. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Apukáddal már megbeszéltétek, ezért ő élvez elsőbbséget. Lehet, hogy a munkahelyén már rögzítette a szabadságot, ahhoz képest a többiek a sajátot, és emiatt ha akar sem tud máskor nyáron a Balatont körbebiciklizni veled. Ez mehet tönkre, ha anyukádnak engedsz. Plusz: Ha tökmindegy mi miatt ez lett volna az utolsó közös nyaralás apukáddal, annak lemondása nagyon megmérgezné a viszonyodat anyáddal.

Érthető - kicsit - édesanyád is, de ő tudatosan vagy tudat alatt csinálja a fesztivált, érzelmileg zsarol. Ennek nem szabad engedni, mert 1. ő rászokik, 2. te az életben másoknak becsicskulhatsz. Mindkettő szülővel egyformàn kell próbálni időt tölteni. Ebbe köp bele édesanyád.

Alapvetően a szüleidnek kellett volna előre, a te jelenlétedben egyeztetni. Enbek hiányában csak egy kicsi komoromisszumot érdemes ejteni. Apukáddal mész, ésna születésnapi ebéd vagy vacsora a Balaton körül édesanyád kívánsága szerinti helyen legyen, míg a vacsora vagy ebéd az apukád szerinti módon.

2019. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!