Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai huszonévesek tényleg...

A mai huszonévesek tényleg olyanok, mint régen a tizenévesek?

Figyelt kérdés

Tényleg gyerekesebb a mai huszonéves korosztály, mint mondjuk a 90’-es években vagy azelőtt? Szülők, ti mit gondoltok, hogy a lányaitok és fiaitok generációjára ezt mondják? Ti is úgy gondoljátok, hogy ez így van?

Ez nem a saját véleményem erről a korosztályról, csak egyre többet olvasom, hogy manapság már 30 éves kortól lehet valakit igazán felnőttnek tekinteni. Neketek mi a véleményetek erről?


2019. márc. 24. 12:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
62%
Igen. Szerintem ki lehet jelenteni, hogy általánosságban véve igaz ez a kijelentés.
2019. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az én környezetemben biztos nem. De tavooabbi ismerőseim közt én is tudok példákat mondani.
2019. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért vannak fokozatok. Ismerek mai 30 évest, aki 16 éves korától dolgozik, én viszont 16 évesen csak bulizgattam tanulgattam. . Sogornom 16 évesen gyereket szült.

Most is van 20 éves, aki tanul, meg aki dolgozik, meg már olyan is, aki babázik.

2019. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen. A felsőoktatásban való részvétel elterjedése "gyerek-státuszban" tartják a fiatalokat, mert továbbra is eltartottak, és később állnak a lábukra. - Persze, más az, aki a tanulmányai mellett el tudja tartani magát (levelezőn vagy könnyebb szakon)
2019. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább fordítva igaz.
2019. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem igaz, 23 éves vagyok, dolgozok, gyakorlatilag egyedül élek, de mégis éretlennek érzem magam.Sokszor vannak gyerekes dolgaim, bár hozzátartozik, hogy eleve későn érő típus vagyok.

Úgy érzem, hogy egy 5-6 évvel vagyok "lemaradva", és most vagyok olyan mint egy "normális" 17-18 éves.

2019. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én 23 éves vagyok, és kikérem magamnak, ha gyereknek néznek. Dolgozok 19 éves korom óta, van már saját házam és autóm, szerintem joggal érezhetem magam felnőttnek.. mégis sokan gyereknek néznek, munkatársak pl.. csak azért mert nem 40+ vagyok..


Egyébként szerintem az egyetemistákra jellemző inkább, hogy még 25 évesen is gyereknek érzik magukat.

2019. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom, 22 éves a lányom, teljesen önálló. Albérletben él, bár nyilván anyagilag támogatjuk, amíg tanul, de dolgozik is, egyedül intézi a dolgait, vezeti a háztatást, stb. És ilyenek a barátai is.
2019. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Nem kell annyit megtenniük az életben, ki vannak szolgálva, el vannak kényelmesedve - a legtöbben, általánosítani persze nem lehet de ezt nem lehet általánosítás nélkül írni. Érettség nuku, felelősség szintén.
2019. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Na mivan, öreglányok? Savanyú a szőlő, mert a ti semmirekellő kölykeitekkel ellentétben van, aki huszonévesen önálló életet él?! Hát akkor pukkadjatok meg és pontozzatok le mindenkit. Szánalmas...
2019. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!