Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám azt mondta, megbánta,...

Anyám azt mondta, megbánta, hogy megszült. Hogyan tovább? 25/L

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, november óta nem lakom otthon. Anyukámmal már évek óta rossz a kapcsolatunk, mivel ő a zsarnokoskodó mamám szolgája, minden idejét rá fordítja, engem, a 21 éves öcsémet és az éjjel-nappal dolgozó apukámat teljesen elhanyagolta. Novemberben elköltöztem albérletbe a párommal, azóta nemhogy javult volna a viszonyunk, a kevés találkozás alkalmával is szörnyűségeket mond, kifiguráz, kínoz és csak mamámmal foglalkozik. Kb egy hónapja lett egy kutyusom, hosszú évek után, mivel az első kutyám elvesztését sokáig nem tudtam feldolgozni. A mai napon áthoztam hozzánk, kertes házba, hadd szaladgáljon, játsszon kedvére. Jól nevelt kutyus, napirendje van, nagyon sokat foglalkozom vele és nagyon szeretem. Külön megkértem a szüleimet, hogy ne etessék össze-vissza a kutyát, mert hasmenése lesz és az a lakásban nem túl kellemes. Amikor bementem a házba, látom, hogy anyukám behívta a kutyát és zsíros sült hússal eteti. Ez után megkértem, hogy legyen szíves, hallgatni rám és ne etesse a kutyát ilyenekkel, mert hasmenése lesz és nem jó takarítani. Erre kikelt magából, a fejemhez vágta, hogy megbánta, hogy megszült. Ezek után mi legyen? Hányingerem van, hazamegyek, de nem tudom, mi legyen a kapcsolatunkkal. Szívem szerint soha nem jönnék ide többet, nem akarok vele soha beszélni mert ilyet egy anya az én szememben egyszerűen nem tehet. Kiskoromban is sokat bántott szavakkal, sok mentális problémám is van ennek köszönhetően, amit kezelni kell és ezeket sem ismeri el. Mit tegyek? Az apukámat és az öcsémet nagyon szeretem, őket semmiképp nem szeretném elveszíteni. Ti mit csinálnátok a helyemben? 25/L
2019. márc. 24. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudod simán megteheted, hogy megszakítod vele a kapcsolatot. Senkinek sem hiányzik az ilyen bánásmód. Persze, a szülőd, de fel kell ismerni, ha egy idő után csak magadat mérgezed vele. Engedd el.
2019. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

A gyakori amúgy egy borzasztó hely, mert rájövök hogy emberek egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a saját életükkel, segíteni kell nekik olyan döntésekben, hogy mennyi 2+2.

De most komolyan, olvasd már el amit leírtál újból. Mi a válaszom? Az, ami kb minden embernek lenne.

Tudom, az anyád. ÉS? Van egy határ. Hagyd ott a fenébe, ne menj többet és ne állj szóba vele.

2019. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Mit tegyél? Kérdezd meg apádat hogy miért hagyta egész életedben hogy anyád bántson.
2019. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ezt magadban kell eldönteni. Tedd mérlegre, hogy mennyi jót és mennyi rosszat adott/okozott neked édesanyád.

Ha a vele való együttlét nem tölt fel, akkor nem kell vele foglalkozni és nem kell látogatni sem. Ha anyukád teljes kiiktatásától rosszabbul érzed magadat, mintha időnként meglátogatnád, akkor látogasd meg néha. Ha nem érzed magadat rosszabbul a távolságtartástól, akkor tarts távolságot!

A fenti döntésben vedd figyelembe, hogy öcséddel apukáddal hogyan tudod emellett tartani a kapcsolatot!

Édesanyád valamiért nagymamád rabszolgája, amit megoldani nem a te dolgod. (Lehet, hogy sosem akart családot, csak karriert, pasikat, és nagymamádnak becsicskulva ezt lemondta. De lehet bármi más is.) De ha anyukád megkérdezi, miért vagy távol, akkor udvariasan közöld vele az okokat! Ha megsértődik, "Hálásnak kell lenned az életért"-ezik, akkor arra a válasz az, hogy ezt az Élet nevű zsákbamacskát nem te kérted, ő nyomta a kezedbe.

2019. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

“Mit tegyél? Kérdezd meg apádat hogy miért hagyta egész életedben hogy anyád bántson.”

Hahaha. :D Aranyom, talán azért hagyta mert van akinek seggelnie kell a pénzt a család alá. Egyébként meg ki sem derül a kérdésből, hogy megpróbált fellépni ellene vagy sem. Nyugodj meg, szusszanj egyet. Úgy bírom hogy egyesek képesek még egy ilyen esetben is ráhúzni a vizes lepedőt a családfőre..

2019. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiába lenne az anyám, megszakítanám vele teljesen a kapcsolatot.

Apukáddal és tesóddal attól tarthatod. Meg tudtok valahol beszélni találkozókat, esetleg ők menjenek el a te lakásodba, ha találkozni szeretnétek. Szerencsére ma már egy csomó lehetőség van arra, hogy bárhol tartsd a kapcsolatot bárkivel.

2019. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, lehet ám a problémás rokonokat távolról is szeretni, nem kell megszakítani a kapcsolatot, de nem is kell gyakran találkozni velük.

Apád oldja meg maga ezt a problémát, felnőtt ember, és az ő felesége, az nem a te dolgod.

Öcsédnek meg esetleg segíthetsz, hogy ő is ki tudjon szakadni ebből a közegből, amint lehet.

2019. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem kötelező vele tartani a kapcsolatot.
2019. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"Aranyom, talán azért hagyta mert van akinek seggelnie kell a pénzt a család alá" Szóval ezért nem vált el és nevelte egyedül a gyerekeket? Szar indok. K
2019. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Szar indok? Akkor majd nem lesz kaja.:D
2019. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!