Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek 110 ezer alatti a...

Akinek 110 ezer alatti a fizetése, hogy tud hazaadni a szüleinek vagy elköltözni albérletbe? Megélni? Jelenleg 102 ezer forint a fizetésem de semmire nem elég.

Figyelt kérdés

A munkahelyem 55kmre van tőlem ahol a szüleimmel lakom. Vonatra buszra kell bérlet amit nem támogatnak 100%ban. Ez a fix kiadásom 25900ft havonta. Mellé 21000ft a telefonszámlám + internet. Havi 11000ft a cukorgyógyszer. Ami marad elmegy ételre meg adok haza is. Van diplomám, két nyelvvizsgám de a környéken nincs munka legjobb lehetőségem ez ahol vagyok, vagy mehetek a mercedes gyárba. De akkor ott meg végleg semmi értelme a diplomának meg annak, hogy minek tanultam ennyit. A szüleim amit tudnak támogatnak de nekik maradt a szívbeteg nagymama gondozása. Semmit sem várok el tőlük meg nem is fogadok el.

Azt érzem nincs értelme az életemnek. Heti 6 napot dolgozom 8 órában a semmiért. Váltanék ha lenne jobb munka de nincs. Ahová a szakmám jó lenne ott nincs felvétel. Mikor elkezdtem az egyetemet mindenki úgy mondta mennyi lehetőség lesz, mindenhol munkást keresnek. A gyakorlati helyemre nem vettek fel, mert nincs tapasztalatom. Önkormányzatoknál létszám stop van.

Lassan ott tartok elmegyek külföldre mosogatni vagy bármit mert azaz ismerősöm akinek nincs érettségije sem jobban él cipruson mint én.


2019. márc. 24. 22:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

A távolsági bérlet nagyobb részét köteles a munkáltató kifizetni neked.

Milyen diplomád van? Esetleg költözéssel olyan helyre nem tudsz menni, ahol lenne normálisan fizető állásod? Mondjuk egy-két hónap rokonoknál x város közelében, utána már tudnál saját albérletet is fizetni.

2019. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
21.000 Ft-os telefonszamla?
2019. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
95%
102 ezer forintbol nem kene 21 ezret telefonra es internetre kolteni. Van olcsobb megoldas is..
2019. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A telefonszámlám 1 éves, 12 ezer a telefon részlete, 9000ft meg a csomagom. Nincs itthon internet, ezt használom meg a szüleim is. Kábeles netet nem engednek bekötni mert nehogy megfúrják az új falat ablakot bármit. Így tv előfizetésünk sincs

Rokonjaink még kisebb faluban laknak, hozzájuk nem mehetek sajnos

2019. márc. 24. 23:21
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 5000 Ft a telefonszámlám, amiben 3 GB net is van, otthon még 4000 a korlátlan tv és net. egyébként nem értem ezt a kifogást, hogy azért nem mész a mercibe, mert akkor minek diploma, de ehelyett olyan helyen dolgozol minimálbér alatt, ahol szintén nem kell. Akkor miért nem mész a mercibe ahol jobb a fizetés és ha találsz jobbat, akkor azt is ott hagyod?
2019. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
A mercinel legalább menza is van 500 Ft ért meg rengeteg juttatas
2019. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Várható az, hogy a jelenlegi munkahelyeden és/vagy szakmádban elérj magasabb fizetést? Ha nem, akkor irány a mercedes gyár. Ott se csak operátorok vannak, érettségivel is simán kilehet belső tanfolyam által tanulni diplomát nem igénylő pozíciókat, amikkel a nettó 300 ezer elérhető.


Üdv, egy (nem a merciben dolgozó) gyári munkás.

2019. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

12 ezer a telefontörlesztő :D Egy évre az 144.. hát, tényleg érdekes.

Na de.. Párom heti 5 napot dolgozik, 8 órában (fizetik a bejárást) netto. 250-270 között keres, plusz cafeteria.-Pedig csak gyári munkás, igaz nincs diplomája, de ha lenne, akkor se ódzkodna egy olyan munkától amiből jobban élnénk.- + Ehhez jön még az én fizum

(Mi nem adunk haza a szüleinknek semmit. Az én szüleim külföldön élnek, dupla annyit keresnek, mint mi együtt véve. Párom szülei szintén jól élnek. Mondjuk külön háztartásban élünk. Albérletben.)


110 ezer forintot keresni művészet.. Még a tescoban, metroban, auchanban is netto 132 ezret hazaviszel.


Váltsál munkahelyet, egyelőre tojd le a diplomád, keress bármit, ami jobban fizet, állj kicsit talpra. Majd ha rendeződtek a dolgaid, akkor helyezkedj el annak megfelelően.

2019. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Legyszi ne magyarazzatok el, hogy min hogy tudna takarékoskodni a kerdezo. 102 ezer forintos fizetés az szégyen.

Kerdezo: menj el külföldre, ha nincs más megoldás itthon. Meglátod, csak azt fogod sajnálni, hogy nem előbb mentél.

2019. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%

Tessék:

[link]


Heti 5 nap meló havi 1800 Euróért. Kapsz enni, szállást + borravalót. Ausztriában van 14 havi fizetés is, így ez egy évben 3600 Euró plusz. Illetve 10 ledolgozott év után ha eléred a nyugdíj korhatárt akkor jár nyugdíj is. Havonta félre fogsz tudni tenni 600 ezer forint felett ha éves viszonylatban nézzük, úgy, hogy mellette még élsz is.

2019. márc. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!