Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért néznek le ennyire a...

Miért néznek le ennyire a szüleim? 21/F

Figyelt kérdés

Amikor 5-6 éve depressziós voltam, akkor futkostak velem a szüleim jósnőkhöz, természetgyógyászokhoz. Amikor beteg voltam lelkileg, akkor “nyálas” beszélgetés volt köztünk, jobban megértettük egymást. Amikor kigyógyultam, akkor csak gyaláztak máskik előtt, csak a hibát keresték bennem. Előjönek a depressziós rohamaim, őszintén megmondva, nem mondom ezt már el nekik, próbálok egyedül segítség nélkül legyőzni a depressziót. Se barátaim, se barátnőm. Nehéz ez így nekem. Nincs kire számítsak.


Most az a gond, mert nem megyek dolgozni mint megállapodás alapján iskola mellett. Júniusban lesznek az utolsó érettségi vizsgáim. Ügynökség keresztül van a szerződésem június végéig. Ha lesz valamilyen munkalehetőség mint diákok számára, fognak jelentkezni. A szüleim otthon nem hiszik el, hogy nincs munka, nem keresnek munkásokat.

Felhívta az anyukám az ügynökséget, hogy hogyhogy nincs munkalehetőség. Azt mondták hogy: “Nem mondhat több információt, mert már felnőtt vagyok”. Tisztára szégyenbe hoz engem máskik előtt.


Vagy a másik dolog az, hogy máma megyek az új bankba, megjött postára a bankkártyám, és be kell vinnem a bankba, hogy aktivalják. Anyukám felhívta a bankot, és ezt mondta: “A fiam nem tud beszélni, kommunikálni emberekkel”, hogy azért ő hív az anyukám, mert én semmire való vagyok.


Kint segítkezek a kertben amit kell, és azt mondja, hogy beteg vagyok, és nevet rajta. Hogy fogyatékos vagyok, mert mentem valamiért és már ezt mondta. Hiába bocsánatot kér, azt megsz@rhatja már. Eléggé megtudok sértődni,


Nemegyszer beleszóltak a magánéletembe. Megakadályozták, ilyen lánnyal ne legyek még olyannal “Ha haza hozod nem engedlek be, mehetsz hozzája lakni”. Ezek után ha össze is jön valamilyen lánnyal, nem fognak róla tudni. Már ezek után, hogy nem tudják elfogadni az én döntésemet kivel szeretnék lenni.


Hülye vagyok, fogyatékos (normális ember vagyok mint a többi, nem vagyok beteg mentálisan). - Ezeket mondogatják nekem. Aztán hogy azt gondolom, hogy mindenki olyannak néz engemet 😏 Tudjátok milyen megalázó ez? 😏 Azt gondolom, hogy mindenki csak hülyének néz, fogyatékosnak, stb, mert annak néznek engem is s szüleim ezek szerint, mert akkor nem mondanák ezt. Nem tudok egyedül elintézni dolgokat, mindig a szüleimre hagyatkozom. Kiskoromban minden a szájamba volt adva, és az volt a legrosszabb, de mégse csináltam azt, amit szerettem volna.

Most itt van még egy gond, hogy állandó munkahelyet találni. Őszintén megmondom elmennék minnél messzebb dolgozni otthonról. Mert azt mondják, hogy nem vagyok önálló, és akkor hogyan legyek önálló? Milyen munkát keressek magamnak? Szalagos munkát végeztem (operátor). Végezzek a jövőben is ilyen munkát? Vagy milyen munkát keressek? Kivagyok ebből is tisztára idegileg.



Kérlek segítsetek, adjatok tanácsokat.

Köszönöm szépen.


2019. márc. 28. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Keress lakhatást is biztosító állást minél távolabb a szüleidtől. Érdemes a Mc'Donalds-al kezdeni, nekik van egy olyan programjuk, hogy azokban a városokban, ahol nem találnak elég dolgozót, a lakhatást is biztosítják.

Érettségizz le és menj, ne nézz hátra, ez borzasztó.

2019. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg NPD-sek (Narcissistic personality disorder)
2019. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2. Micsoda?
2019. márc. 28. 12:40
 4/16 anonim ***** válasza:
Kaptál válaszokat már akkor is, amikor ezelőtt meg még az előtt is megkérdezted ugyanezt. De rajtad nem lehet segíteni, vagy nem tudom. Már hónapok óta itt kínlódsz, de semmi változás. Hát tényleg életképtelen vagy akkor. Fiú gyerek ne legyen már ekkora mamlasz!
2019. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Legyél férfi keress egy munkát vegyél ki albérletet. Szabadulj ki onnan. Ennyi, így lehet megoldani. Szívd fel magad.
2019. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Anyád szégyellje magát mélységesen! Az én gyerekem is visszahúzódó, túl csöndes, magába forduló, de én pszichológustól kértem tanácsot, ami rengeteget segített nekem is ezt elfogadni és neki is kezelni. Egy szülő kötelessége a gyerekének segíteni és mindent megadni, hogy boldog, egészséges élete legyen, nem pedig nap mint nap megalázni és kigúnyolni. Ez minden, csak nem anya! Egy primitív őstulok. Én megmondanám neki, hogy anyaságból és nőiességből totál megbukott! Így kb. az ovisok csúfolódnak egymással. Ő biztos tökéletesnek látja magát. Szálljon le rólad, amíg nem érettségizel, legalább addig hagyjon békén. Tudid, a bocsánatkérés semmit nem ér, ha minden nap szemétkedik veled.
2019. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

21 éves és még csak most lesz érettségije...

Jogosan basztatnak.

2019. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyát milyen módon kellett aktiválni a bankban? Nekem bármikor megjött eddig, aktiválni nem kellett, a legeslegelső automatánál történő használatkor aktiválódott.

Az, hogy idegeneket felhív, kevesebb gond, de szerintem is minél előbb függetlenné kellene válnod.

2019. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok kedves válaszolók igen, néhányszor feltettem ugyanezt a kérdést, csak semmi sem változott azóta. Költözni de mivel? Nincs annyi pénzem, hogy fizessem az albérletet. Az anyukám is mondja, hogy ha nem megyek június elejétől munkába, kirúgnak otthonról. De ki mondta, hogy otthon leszek? Hogy ha nem tetszik nekem velük elmehetek. Tetszik nekem, de az állandó csseszegetésből elegem van. Jót akarnak látni, de nem tudnak bennem megbízni, amit meg is értem. Ha lenne barátnőm, és pénzem, biztos elköltöznék.


Igazán megkapok mindent, enni, inni, melegben vagyok, nem panaszkodom ebből szempontból, de hogy állandóan cseszegetni, megalázni. Nem mindennap történik ez meg, de előfordul nagyon gyakran.

2019. márc. 28. 13:08
 10/16 A kérdező kommentje:
13:03: Évvesztes vagyok. Nehezen születtem
2019. márc. 28. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!