Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelitek, ha az anyukáto...

Hogy kezelitek, ha az anyukátok kedves, viszont az apukátok szörnyen gonosz?

Figyelt kérdés

Szó sincs arról, hogy elváljanak. Anya nem merné megtenni. Inkább azt beszéli bemagának, hogy ő így szereti. De közben sokat szenved mellette.

Folyton kiabál,ordibál az apukám, káromkodik, mindent el vár tőle.

Mindig analfabétának és hülye pts-nak nevezi. Szörnyen fáj ez nekem, a szívem majd kiugrik, ha ezt kell hallgatnom.

Utálom, már ezt az egészet.

Anya egy szörnyen kedves, aranyos, csinos nő. És nem ezt érdemli egyszerűen...nem apámat..., hanem egy olyat, aki megbecsüli.:(


Tudom, hogy ez az anyukám hibája. Hogy nem hagyja el, de fél is tőle rendesen sajnos.


Akik hasonló helyzetben vannak, ti hogy kezelitek ezt ?:(



2019. márc. 28. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem a te kereszted, ne cipeld.

Gondolom apáddal szar is a kapcsolatod, redukáld le vele a komunikációt.

2019. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom, hogy utálod apádat.

A szüleid viszont egymást választották valamiért és ki is tartanak egymás mellett.

Ez továbbra is az ő dolguk, és nem a tied.

2019. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem szerencsére elváltak, pedig anyu is félt nagyon aputól. De egy anya túllép a félelmein a gyerekei érdekében.
2019. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ugyanez volt. Nem tudom, te hány éves vagy, de én mikor már külön éltem és elkezdtem felnőtté válni, akkor anyámat is elkezdtem más szemmel nézni. Ergo ha gyerekkoromban nem hagyja úgy elfajulni a dolgokat és erőt vesz magán, elválik, akkor nekünk sem kell a testvéremmel gyerekként mindezt végignézni és elviselni. De nyilván könnyebb volt neki homokba dugni a fejét és kifelé a boldog családot mutatni, mint sem változtatni az életén/életünkön.
2019. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló volt nálunk is, bár apám nem szörnyen gonosz volt, hanem megnyomorított gyerekkorú keserű ember, aki abban élte ki magát, hogy minket bántott. Anyámmal-aki néha lényegében az egyedüli kenyérkereső volt- úgy beszélt, mint valami fogyatékossal, amikor anyám apukája, nagypapa meghalt, apám nem volt hajlandó lemondani valami vendégséget, aznap anyámnak kb. gyász közben kellett jópofiznia, meg nekünk is. Ilyeneket csinált. Nem vert minket, csak néha rángatott, hozzánk vágott dolgokat, viszont lelki terror az volt.

A vicc az, hogy minden barátnőm szülei elváltak és rám irigykedtek, mert nekem "rendben" a családom.


Nem tudom, esetleg rokon nincsen, aki segítene anyudnak is?

2019. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

“Anya egy szörnyen kedves, aranyos, csinos nő. És nem ezt érdemli egyszerűen...nem apámat..., hanem egy olyat, aki megbecsüli.:(”


Na azért nem kell ennyire feketén-fehéren látni a dolgokat, kissé el vagy fogulva és ez az írásodon is nagyon látszik.


Én fordított esetben vagyok, anyukám szídja szinte ok nélkül apukámat folyton, nekem is majd kiugrik a szívem miközben hallgatnom kell. Viszont én közbe szoktam avatkozni, meg szoktam védeni őt. De anyukám is megérthető, mert mentális problémai vannak. Megérteni megértem de amikor ok nélkül olyan akkor igenis szólok érte..

2019. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján apukád érzelmileg bántalmazza az anyukádat. Anyukád egy úgynevezett bántalmazó "körben" van, ami azt jelenti, hogy a bántalmazó egy-egy kitörése után "udvarol", azaz kedves, ilyenkor a bántalmazott elbizonytalanodik, úgy gondolja még századszor is, hogy ilyen többet nem fog előfordulni, stb. Olvass utána egy kicsit. Ebből nagyon nehéz kitörni, mert a bántalmazó előbb utóbb teljesen lerombolja a bántalmazott önbecsülését, és már el is hiszi magáról, hogy önmagában semmire sem menne. Én is ilyen kapcsolatból léptem ki, és csak úgy sikerült, hogy a szüleim és a testvérem kőkeményen mellettem álltak, anyagilag, érzelmileg segítettek mindenben. Egy ilyen helyzetből egyedül gyakorlatilag lehetetlen kitörni. Ja, és az az első lépés, hogy felismeri, hogy milyen helyzetben van. Javaslom, hogy olvass utána, pl. a Nane oldalán, szembesítsd a helyzettel anyukádat, és térképezzétek fel együtt, hogy ki állna mellettetek.
2019. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha közbe szólnék felpofozna vagy elküldene a lakásból
2019. márc. 29. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!