Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthonélő 15 fölöttiek ti mit...

Otthonélő 15 fölöttiek ti mit csináltok, ha anyukátok lebetegszik?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha nincs apuka és tesó, és látjátok valami betegség nagyon leverte az anyutok, akkor segítetek neki? Ápoljátok?

Kérés nélkül eszetekbe jut, hogy gondoskodjatok róla?

Írjatok légyszí kort is es nemet.


2019. márc. 30. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a nap nagyrészében suliban vagyok, utána pedig külön órákra megyek, ezért nincs se időm, se lehetőségem gondoskodni róla. Az én anyukám amúgy se szereti, ha ennyire dadáskodunk körülötte.

Ő lefekszik pihenni, és mindenki csinálja a maga és anyum dolgát.

18/L

2019. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csinalja "anyum dolgát", ugy erted amit o szokott azt megcsinaljatok helyette, mert o rosszul van? (Ha jol rtem nem kell ra felelni)
2019. márc. 30. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy értem.

18/L

2019. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segítek neki. Tanulok, de az időm többi része az övé, nagyon szeretem. Mellette vagyok, amíg lehet, mert már nincs sok időnk együtt hátra.
2019. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van apám is, de ő műszakban dolgozik. Ha anya beteg, vagy nem érzi jól magát akkor segítek. Bár ha jól van akkor is. De ugye mikor beteg gyakrabban kell innivalót vinni neki, ha csinál is valami, pl főz én szaladgálok a hozzávalókért. Letörölgetek, porszívózok, felmosok, mosogatok....

Anya nem igazán szeret egész nap tétlen lenni, annyi kell neki, hogy főzzön, vasaljon vagy valami, amihez nem nagyon kell mozogni (intenzíven).

2019. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Amikor 15 éves voltam anyumat végbélrákkal műtötték. Műtét majd kemoterápia ami mindig napokra ágynak döntötte. Fiú létemre apummal nem is engedtük, hogy főzzön, dolgozzon. Szigorúan pihenni kellett. Mindent megcsináltunk, ápoltuk, főztünk, mostunk. Anyunak csak gyógyulnia, erősödnie kellett. Hál istennek meggyógyult. De nálunk nem is kérdés az, hogy ha beteg valaki akkor gondozzuk
2019. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Főként apámmal élek vagy koliban vagyok, alapvetően én szoktam főzni, de a többi házimunkát mindketten csináljuk, tehát én is képes vagyok beindítani a mosást meg kiteregetni, vagy felmosni, meg ő is(leginkább, ha nem vagyok otthon).

Ha beteg, akkor napi többször megkérdezgetem, hogy mi van vele és főzök neki teát. Igazából mindig gondolkodom rajta, hogy mit lehetne még csinálni, de szerintem nagyon semmit...(mondom, a főzést, takarítást alapból csinálom, ha jól van akkor is)

2019. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak 2 éve trombózisa volt, hetekig kellett feküdnie és mindennap injekciózni kellett. Apukám külföldön dolgozik, hogy tudjuk fizetni a lakáshitelt, szóval a 13 éves húgom meg én felosztottuk a házimunkát és a kerti teendőket és az ápolása mellett (a háziorvos megtanított minket a vérhígítót beinjekciózni) elvégeztük ezeket is - szerintem ez természetes és nem, nem kellett szólni, mert logikusan nem volt más választásunk, ha édesanyám nem kelhet fel az ágyból és apukám meg nincsen itthon. 16 voltam akkor.

18F

2019. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!