Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavar néhány szülőt, ha...

Miért zavar néhány szülőt, ha a gyerek törődik magával?

Figyelt kérdés

Amikor otthon laktam, apu már azért is ordibált, ha hajat akartam mosni. Csak olyankor lehetett, ha nem volt otthon, és maximum heti egyszer.

Sminkelni csak olyankor lehetett, ha nem kapott el, amikor megcsináltam/lemostam, mert azt, hogy mikor vagyok épp kifestve, nem tudta megállapítani (csak szempillaspirált és BB krémet használtam).

A körömlakk meg volt tiltva, és azért is ordítozott, ha anyutól kértem pénzt dezodorra, mert elfogyott.

Mindenből csak olcsót használhattam, mondjuk ez nem probléma, mert legalább találtam csupa jó terméket jó áron (testápolót, sampont, szempillaspirált, arckrémet máig ugyanazoktól a márkától veszek, mint tiniként).

Egyszer gimis ballagás előtt szerettem volna új szempillaspirált (1200Ft volt), mert pont addigra fogyott száradt be a régi. Anyu meg azt mondta, nem ad pénzt, csepegtessek bele vizet, nincs pénzünk ilyesmire.


Amugy a szüleim mindketten adnak magukra, apu férfi létére mondhatni, már már piperkőc. Több időt és pénzt fordít magára ilyen téren 50 feletti férfiként, mint én huszonéves nőként.


Nem értem, miért kellett így hozzáállni az alap ápoltsághoz. Ha a hajamat akartam volna festeni, műkörmöt, műszempillát tetetni, még megértettem volna.


Csak emiatt máig nem merek költeni magamra, mert annyira megmaradt.


2019. márc. 31. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mert minden szülő másmilyen, így aztán ilyen típus is van, hiszen széles a skála. Miért nem kérdezed meg tőle, hogy konkrétan őt miért zavarja?
2019. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Elmebetegek!
2019. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
4%
Miért kell heti többször hajat mosni? Tönkre megy a hajad. Továbbá tönkre teszed a szemed, hajad, tested a sminkkel, igazuk van a szüleidnek, ovnak téged jól teszik. Kár hogy hiába óvtak, nem lett értelmesen gondolkodó felnőtt ember belőled
2019. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Kontrollmániások, smucigok, vagy csak szimplán nem akarták soha, hogy tetssz bárkinek is. Vagy ezek kombinációja.
2019. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Magának akart megtartani és félt attól, hogy valakinek megtetszel.
2019. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Az én szüleim se hagyták. Kivoltak attól, hogy ha feketén kihúztam alól a szemem meg szempillaspiráloztam, mert így tiszta fekete lett a szemem. Szerintem igazuk volt,mert kb. 13 évesen festettem így magam és ezzel csak fölöslegesen öregítettem magam. Meg 350Ft-os alapozót kentem az arcomra,aminek kitudja milyen összetevői vannak. Bele se merek gondolni és egyébként is világ életembe miteszeres és patis voltam, úgyhogy ezzel csak még jobban eltömítettem a pórusom.

Azóta eltelt jó pár év 21 lettem. Nem sminkelek semennyire. Elfogadtam magam úgy ahogy kinézek. Legalább nem költök ilyenekre. Mert amúgy ha jó minőségűt szeretnék mindenből, akkor sokba lenne számomra.

De ha veszel és te sminkkel tetszel magadnak akkor felejtsd el amit mondtak. Felnott no vagy. Vegyél a rosamannba jo minosegu sminkeket. :)

2019. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
A hajmosás alap higiéniai dolog, még esetleg a dezodor is, de a többi, a smink, körömlakk stb. nem ápoltság kategória, hanem szimplán csak divat, egyáltalán nem létszükséglet és anélkül is lehet ápolt az ember.
2019. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
"regi" korban élnek nég vagy azt veszik alapul hogy iskolaba minek a smink pl.lanyomnak köröm_ pilla kellett 15 evesen.sztem is sok azert.főleg a műszempilla.
2019. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Még, hogy hetente egyszer elég hajat mosni! Főleg kamaszként...! Harmadnapos hajjal már úgy nézek ki, mint akinek folyamatosan vizes a haja. Ápolatlan! Meg kell mosni!
2019. ápr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az okot te magad is leírtad, ez volt a prio listájuk végen...

"Anyu meg azt mondta, nem ad pénzt, csepegtessek bele vizet, nincs pénzünk ilyesmire"

2019. ápr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!