Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néhány szülő szerint tényleg...

Néhány szülő szerint tényleg rendben van a verés?

Figyelt kérdés

A "verés" alatt most nem azt értem, hogy ha a gyerek veszélyezteti a saját vagy mások életét, kárt okozott vagy hazudott, és kapott egy kijózanító pofont, majd utána leültek megbeszélni, hogy ez miért volt.

Hanem arra gondolok, amikor módszeresen, minden apróságért megverik, gyakran a szülő provokálja ki.

Pl nálunk apám imádott provokálni. Addig mondta, hogy hülye vagyok, k.rv. vagyok, ronda vagyok, egyedül fogok megdögölni, kötekedett, fenyegetőzött, míg elegem nem lett és azt nem mondtam, hogy "Hagyj békén!". Na ilyenkor mint a varázsszóra rákezdte, hogy "Mit mondtál taknyos?! Hát hogy beszélsz, te senkiházi, majd kiverem én belőled ezt a viselkedést" és már repültek is a pofonok, mindegy, hogy 6 éves voltam vagy 16.

Egy idő után persze a bántásokra nem reagáltam, módszert váltott. Ha valamit mondtam (mindegy, hogy azt, "szép az idő", vagy azt, "írtunk matekból, szerintem jó lett", rákezdett, hogy "Szóltá vagy csak böfögté?!"´, vagy "Befogod a retkes pofád, vagy belelépjek?!"

Neki ez mindennapos szavajárása volt. Szóval, a jelenlétében nem lehetett megszólalni, mert jöttek a fentiek, majd a verés.

Illetve szerette a szexuális trágárságokat is, mint a "Mi van, betegyem?" vagy "Viszket a p.csád?"

Ezeket úgy minden előzmény nélkül ebédnél, filmnézés közben vagy ha kimentem egy pohár vízért.


Amikor már felnőttként (18 után költöztem) elmondtam anyunak, hogy lényegében ez nekem sokat ártott, azt mondta, hogy ismer gyerekeket, akik elmúltak 20 évesek, de az apjuk máig szíjjal veri őket minden este, és örüljek, hogy én csak ennyit kaptam, nagyon jól megúsztam még.


Most akkor tényleg sokan el se ítélik?


(lány vagyok am, de ez mindegy)


2019. ápr. 2. 16:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk kisebbség, a szüleim mindketten tanult, értelmes emberek.
2019. ápr. 2. 16:34
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Az én szüleim szerint teljesen rendben volt, folyamatosan vertek és megaláztak gyerekkoromban. Ezek után szerintem csak ők vannak meglepődve azon, hogy évek óta nem tartok velük semmilyen kapcsolatot és nem is tudnak sehogysem elérni akkor sem, ha akarnának.
2019. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg az őrült szülő, nekem elhiheted. Tudok jobbat. Amikor a gyerek öngyilkosságot lengetett be, kiabálni kezdtek vele, hogy hogy képzeli. Aztán csodálkoztak, amikor megpróbálta (túlélte).
2019. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Apád elmebeteg, anyád neg undorító hogy asszisztált ehez. A "szexuális trágárságok" veri ki nagyon a biztosítékot, de a verés se kutya. Én minden kapcsolatot megszakítanék velük.
2019. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát azért apad minden csak nem tanult rendes ember... undorító ember

Amúgy apa minket is megvert úgymond. Fakanállal kaptunk a fenékre. A nagyapám molesztált 10en évesen évekig. Anya apja. Amikor lemondtam otthon azt mondta,hogy igen kinézi az apjából ezeket... De utána is gondozta az öreget.

2019. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Szexuálisan nem zaklatott apukád ?
2019. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%

A te, konkrét eseted undorító, és elítélendő. HA megteheted, akkor legközelebb a temetésükön találkozz velük újra!


DE! A nevelőpofon igenis belefér, és sok mai fiatalt helyre is tenne!

2019. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Apád minden csak nem értelmes.

Amiket leírtál, az iszonyú. Az ilyen embernek mentális gondjai vannak, ebben biztos vagyok. Ő eleve képtelen arra, hogy elítélje ezt a viselkedést, neki ez valamilyen frusztráció vagy más próbléma levezetése.

Sajnálom, hogy így kellett felnőnöd.

Remélem, azóta sokkal jobbra fordult minden.

2019. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Szia. A gyerekek fel vannak vilagosítva legalábbis pesten.hova fordulhat a gyerek ha verik otthon.
2019. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem is gondolnád, hány szülő gondolkozik, viselkedik így sajnos. És azt sem, hogy mennyi sorstársad van, akiknek rosszabbnál rosszabb dolgokat kell megélniük. De! Nem kell félni. Édesapád lesz még magatehetetlen vénember, amikor már nem tud visszaütni ;) Ahogy az enyém is! 19/f
2019. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!