Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen negatív ha az...

Miért ilyen negatív ha az első autót a szülő veszi?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam negatív megjegyzéseket arról, ha valakinek a szülei fizetik az első autóját. Ha megtehetik akkor mi ezzel a probléma?

Sok embert ismerek aki kapott 18-20 évesen és teljesen normális, dolgozó emberek lettek. Volt egy osztálytársam, rosszul tanult és egy idegesítő kis bunkó volt, aztán amikor megkapta az első autóját, nos nem változott semmit, maradt ugyanolyan. Suli után elment dolgozni, a következő autóját már saját magának fizette, és azóta is eltartja magát a munkájából és talán a személyisége is jó irányba változott. Aztán volt olyan is aki rögtön egy teljesen új autót kapott, azóta a családi cégben dolgozik és egy szorgalmas, normális ember lett. Én egyetemre járok, az eredményeim kezdetben gyengébbek voltak, azóta folyamatosan jobbak, sokat tanulok és szóba jött, hogy kapnék egy autót. Jogsim két éve van, de csak a családi autót használtam kezdetben felügyelettel, hogy legyen tapasztalatom mielőtt sajátom lesz. Időben pedig nagyon nagy előny lesz az autó, gyakorlatilag negyedannyit fogok utazással tölteni, mint most. Ennek ellenére már hallottam negatív beszólásokat emiatt.


Szóval ha valakinek megtehetik és meg is szeretnék tenni a szülei, akkor miért baj ha vesznek egy autót a gyereknek?



2019. ápr. 2. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Általában csak az irigység beszél.

Máskor sokszor így néz ki: van tanuló A és tanuló B.

Tanuló A gazdag, mert a szülei gazdagok, a teljesitménye pocsék, jövő elképzelése nincs, mégis kap egy vadiúj mini coopert. Tanuló B örül, ha ruhát vesznek neki néhanapján, jól teljesit a suliban, nagy tervei vannak. Nem kap autót, még egy használt sz...art se. Fair? Persze, hogy nem, de hát ilyen az élet.

2019. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Miert foglalkozol hülyékkel akik szerint ez baj?? En is kaptam autót illetve y régit megkaptam, ráadásul egyedül mehettem ahogy kipostázták a jogsimat...nem csak felügyelettel. Apám bizott bennem (ez volt az egyetlen amikor bizott bennem), nem is volt semmi gond.

Én is odaadom a gyerekeimnek az autómat, anélkül nehéz lesz megtanulni jól vezetniük.

2019. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert sok az írigy.


Ráadásul itt a Gyakorin mindenki magának vette, diákmunkából, 14 éves korában az első Ferrariját.

2019. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezt én sem értem, hogy miért foglalkozol random emberek véleményével. Attól, hogy nekik megvan róla a véleményük, neked semmivel sem lesz rosszabb. Hagyd rájuk, a legtöbb ember emellett amúgyis elmegy szó nélkül, neked se kell fennakadni egy pár emberen.
2019. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt el is felejtettem leírni, hogy így legalább hamarabb megtanul vezetni a gyerek. Nem akkor kell szenvedni a jogsival meg a gyakorlással mikor már rendes munkát vállalna és akár havonta többezer kilométert le kéne vezetni, hanem addigra már lesz egy pár éves rutinja.

Az, hogy valaki a pocsék jegyek ellenére is kap autót más meg a jó jegyek ellenére sem, most ez igazságtalan de ezzel nincs mit tenni. Illetve az iskolai jegyek nem feltétlen szükségesek a való életben. Ha valakinek a szülei visznek egy sikeres céget, amit majd a gyerek visz tovább, ahhoz pont nem szükséges, hogy ötöst kapjon irodalomból, meg földrajzból. Elég ha a cégvezetéshez jól ért, van üzleti érzéke és képben van a területtel amivel a cégük foglalkozik. De ugyanez néhány diplománál is, egy szoftverfejlesztőnek vagy pénzügyesnek például nem kell tudnia verset elemezni és mégis jól megélhet.

2019. ápr. 2. 19:58
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Én meg véletlenül örököltem. Nem tudtam fenntartani, csak az éves költséges 240 ezer volt, és akkor még egy métert sem mentem.

Eladtam mihelyst rájöttem ilyen drága.

2019. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem azzal van, baj, ha a szülő vesz egy autót esetleg kipótolja a gyerek pénzét, hogy vegyen egy kicsit jobbat. Hanem mint ahogy itt is volt egy kérdező, aki megkérdezte 17 éves takony gyerekként, hogy a "férfi társai" mit szólnának hozzá, hogy a szülei vennének egy női autót neki. Mert a szülei vettek neki egy női kocsit (polo). Na az ilyennel van baj.

Tipikus női autó nincs, esetleg, hogy lányok számára praktikusabb, de női autó nem létezik, továbbá ha kapok egy új autót nem kezdek el szarozni a szüleimmel, hanem megköszönöm, hogy ilyen kedvesek.

2019. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

A szegény emberek szokása kicsinyeskedni, mindenből az olcsót, a ló_f__z is már ingyen kéne a magyarnak is....


Tudok olyanról hogy a gyerek le sem vizsgázott még, de az apja már előállt azzal hogy 8 millióig választhat autót magának, ebből lett is cirkusz még a családban is, hol ott már legalább két nagy értékű kocsi van az udvaron, utána hangoztatta hogy annyit költ a gyerekére amennyit kell, nem egy 15-20 éves roncsot fog alá tenni.


Thaiföldön a jómódú rétegnél 17-19 éves kölykök 5-6 milliós sportmotorokkal menőznek youtube-on, amennyiben meg összetörik, pár hónapon belül már másikat hajt, amennyiben túléli. Ott nem az a felfogás megy mint itthon hogy először tanulj meg parkolni egy 25 éves Corsa-val, szokjad a forgalmat legalább 1-2évig aktív vezetéssel, és majd talán utána átbeszéljük az autó témát.


Engem is elkapott az autó láz ahogy elkezdtem dolgozni és lett jogsim, de hamar felébredtem az álomból, még ha tudnék is venni egy valóban jó kocsit csak a gumiztatásra elmenne egy havi fizetésem ~200-220e ft


Úgy hogy leszarom ki hány éves és milyen kocsival jár, ahol fán terem a pénz ott úgy fognak fel extrázva vadonatúj Audit, Bmw-t venni mint egy csóró mondjuk biciklit.

2019. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na a másik, hogy egy bizonyos érték fölött szúrja csak az emberek szemét, ha a szülő vette. Ha a gyerek kap egy 25 éves swiftet amit 300-ért vettek akkor senkit nem zavar, ha kicsit értékesebbet, úgy 1.5-2 millió körül akkor már megy a köpködés. Ha meg netalántán prémium márka (értéktől függetlenül) az instant kiváltja a negatív beszólásokat. Ismerek egy srácot kapott egy e46 coupét (akkoriban 2-2.5 millió körül mentek), egyébként nagyon szép állapotban volt, de aki ismeri a típust tudja, hogy nem mai darab. Na egyből hallottam a közös ismerőstől, hogy a "segge alá rakták, egy percet nem dolgozott érte" és hasonlók. Még drágább, esetleg új autó esetén meg harapni lehet a feszültséget, ha az emberek megtudják.


Engem különösebben nem fog érdekelni mások véleménye, ha a szüleim úgy döntenek, nem fogom visszautasítani, és a köpködők 99%-a sem utasítana vissza egy autót. Illetve csak azért nem fogok továbbra is busszal járni, hogy pár ember lelke megnyugodjon. Rengeteg időt fogok megspórolni aminek ha csak a felét valami hasznossal töltöm már jól jártam. Most gyakorlatilag órákban mérhető mennyi időt zötykölődök a buszon, holott egy autóval sokkal gyorsabb (és kényelmesebb) lenne ugyanaz az út.

Illetve az is igaz, hogy nem első autónak kell rossz/régi/nem biztonságos autót venni. Tanuljon meg a gyerek vezetni a 25 éves Corsával, aztán ha valami baj van próbáljon meg élve kiszállni belőle.


Persze nyilván zavaró lehet, ha valaki a szülők által megvett autóval vagánykodik, de ezzel nincs így mindenki, sőt a legtöbben normálisan kezelik.

2019. ápr. 2. 21:41
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Én házat kaptam. Gondolod mennyi beszòlàst kaptam. Az emberek irigyek. Senki nem tehet róla, hogy hova dobja le a gólya. Nincs értelme utalni mást, amiért szerencsésebb.

Én egyébként kocsit nem fogadtam el a szüleimtől. Nem tudtam volna fenttartani, még tankolni sem. Mire már rendes fizetésem volt, addigra meg elkezdtem én gyűjteni az autóra. Ebben nem akartam segítséget már, a ház miatt így is örökre hálás lehetek.

Szerintem ne foglalkozz mások véleményével. Semmi köze nincsen hozzá senkinek. Egyébként tényleg jó dolog az autó, rengeteg időt lehet megtakaritani a mindennapokban vele.

2019. ápr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!