Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit köteles biztosítani a...

Mennyit köteles biztosítani a szülő a gyerekének anyagilag?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy csak a lakhatást, étkezést, illetve az alap ruházkodást (ami lehet használt is), 16 felett meg diákmunkából finanszírozza már magának a gyerek szépen, 18 felett meg el lehet költözni, lediplomázni már munka mellett is le tud.

Nálunk is ilyen körülmények voltak, és irigyeltem, akit azért jobban segítettek.


(Anyagilag nem volt indokolt, hogy ennyire szigorúan vegyék)


2019. ápr. 2. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Törvény írja elő hogy diplomaszerzést is köteles szülő finanszírozni. És nem kötelezheti munkára a gyereket.
2019. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Elsö: belinkelnél egy ilyen törvényt?


Ugyanis a szülö 18 éves korig köteles a gyereket eltartani, utána már jogilag felnött.

2019. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Gugli a barátod, keresd ki. Én tuti nem fogom. De bizony, köteles vagy finanszírozni neki a diplomát ha ő diplomás emver akar lenni. Nem tudom mennyi időt és hány diplomát, de kell. Ha külföldön akar tanulni akkor azt kell finanszíroznod.

Gyerektartást is köteles vagy fizetni, legalábbis az én ismeretségi körömben az összes apuka fizet, és egy sem önszántából...

Ez a kötelezettsége a nem elvált szülőnek is fennáll.

2019. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
első,máskor tedd zárójelbe hogy szarkazmus, mert minden hülye lepontoz
2019. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

"Ugyanis a szülö 18 éves korig köteles a gyereket eltartani, utána már jogilag felnött."


Most nem pontosan hány éves korig, de nappali rendszerű képzésben 18 év felett rokontartást kell fizetnie a szülőnek. Ennek összege mondjuk közelről sem fog minden költséget fedezni.

2019. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy tudom 25 éves koráig ha még tanul akkor köteles eltartani a szülő a gyereket.


De nálunk is úgy van hogy diákmunka. Egyetem melletti meló. Segítenek, de nem mindenben. (Pl.jogsi fele-fele arányban). Nem kötik az orrunkra hogy menjek koltozzek el , de azért érzem hogy dolgozni kell és amúgy is nekem kellemetlen a szüleimtől kérni, de ha nagyon kell persze adnak

2019. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért megnézném hogy orvosi mellett diakmunkázol és az finanszíroz fele fele arányban bármit is a költségekből? Jó elméleti kérdés, nyilvan zsugori szülőnek nem lesz orvos a gyereke. Annak lesz aki belefektet energiát es pénzt a gyerekbe.
2019. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

A tartásdíj más téma valamennyire.

De 18 év fölött eleve csak rokontartás járhat, az elsö képzés befejezéséig, de nem feltétel nélküli kötelezettség.

Elöször is csak akkor vehetö igénybe, ha a szülö saját megélhetését és egyéb kötelezettségeit (pl törlesztés) nem veszélyezteti.

Másodszor érdemtelenség miatt bármikor elutasítható, pl. ha a gyerek nem megfelelö teljesítményt produkál vagy nem megfelelöen viselkedik a szülövel.

Harmadszor a rokontartás összege eléggé alacsony, kb havi 15-20 ezer Ft a megszokott összeg.

Negyedszer a gyerek nem követelheti, hogy diplomát fizessenek neki, ez a szülö önkéntes döntése legfeljebb.

2019. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy aki megteheti és emellett még normális szülő is, az magától támogatja a gyereket kötelezettség érzése nélkül mert felméri ésszel hogy ez a leghasznosabb befektetés.
2019. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nekem a tanulás az első, így a gyerekemet nem fogom rabszolga munkára 16 éves korától. Kifizettem a jogsit, a telefon laptopot, nyelvvizsgát, mindent amit kér
2019. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!