Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg az anyám...

Miért nem érti meg az anyám hogy nincs rá agyi és fizikai kapacitásom hogy állandóan menjünk vele csavarogni?

Figyelt kérdés

Bár egyenlőre egy udvaron élünk párom az hétvégi apuka a munkahelye miatt, ergo én non stop egyedül vagyok a másfél éves gyermekemmel, bár itt vannak a szüleim, segítségem még sincs, esetleg napi 20 percet megszeretgeti. Anyu az például nem dolgozik, nem beteg csak egesznap internetezik..

A gyerek állandóan leköt, sem magamra, sem a takarításra nagyon nincs időm. Ha van akkor meg egyszerűen nem tudom mostanában rá venni magam, annyira fáradt vagyok és kimerült.

A kérdésem vagy esetleg a posztom arról szól hogy anyu állandóan azt akarja menjünk csavarogni, én viszont nem akarok, egyszerűen gyerek mellett nekem az nem feltöltődés.

Örökmozgó gyerek aki ha a kocsiban van nyávog, ha sétálhat akkor meg ön veszélyes elrohangál.

Mondjuk igen ez a természetes de nekem ezért nincs kedvem menni, mert 80 perc az út oda vissza, holnap piacolni akar, ergo nincs normális hely ahol lehetne cicizni, vagy ebédelni, tisztába tenni, max a kocsi.

Ráadásul ha nem tudja magát kipihenni, akkor egész estig extra hisztis lesz, ezt pedig megint én oldhatom meg. Délben márpedig aludni szokott.

Kértem anyámat hogy menjünk amikor itthon lesz a párom, azaz a következő hétvégén hogy legalább ő segítsen, vagy vezessen, vagy figyeljen ő is a gyerekre.

Mindegy, holnap megyünk, de én már a gondolattól is fáradt vagyok.

Ha nekem is annyi lenne a dolgom hogy csak ülök a kocsiban meg sétálok a piacon más lenne az érzésem de figyeljek az útra, a gyerekre cammogjak a piacon órákat, ismét vezessek haza.... Wá... Ki vagyok.

Esetleg velem van a baj hogy így élem meg vagy esetleg van benne igazság?


2019. ápr. 4. 11:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja ő egyedül nem megy sehová, sem jogosítvány sem autója nincs. Busszal vagy vonattal meg..... Nem
2019. ápr. 4. 11:08
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Miért értené meg, hogy nem akarsz menni ha végül beadod a derekad és elmész?

Ez nálunk otthon úgy működik, hogy: "Eljössz velem holnap a piacra?" "Nem, nincs kedvem, fáradt vagyok és nincs segítségem." "Oké, akkor megoldom egyedül vagy oké akkor nem megyek."

Pont, túl van tárgyalva.

2019. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Közlöd vele, hogy nem mész. Ha neki mehetnékje van, akkor üljön fel a buszra.
2019. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy gondolom mindkettőtökkel.

Sok más ember meg tudja oldani, hogy gyerek mellett dolgozik, otthon helytáll a háztartásban, gyerekkel játszik stb. Mégis mire számítottál mikor gyereket vállaltál? Hogy csak mindenki megcsinál mindent körülötted és Te csak a gyereket pesztrálod? Mi a gond azzal, hogy kocsiba beülsz gyereket hátra ülésbe bekötöd és elmentek anyuddal "csavarogni" bevásárolni? Szerinted ezt más (pl. egyedülálló) hogy oldja meg?


Szedd össze magad és szerintem második gyerekbe ne is gondolkodj, ha egy ennyire kiakaszt.

2019. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell menni ész kész. Minek mész?
2019. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán mindkettőtök tudna változni. Megértelek, ez nekem sem lenne kikapcsolódás ekkora gyerek mellett. De "sosem" mész sehova emiatt, és talán ezért is hív, hogy kicsit kimozdítson? Mert akkor értékelni kell. De lehetne más program, közelebbi, rövidebb időtartamra. Vagy kompromisszum: oké, elviszlek, de akkor cserébe légyszi segíts ebben meg abban. Lusta, nem szeret, nem törődöm? Vagy nem tudja, hogy hogyan segítsen, nem akar beleszólni az életedbe és ezért inkább nem segít semmit?

Beszélj vele őszintén, és ha nagyon nem akarsz elmenni, tényleg ne menj el. Csak gondold végig, neked hogy lenne jó. :)

2019. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek, tényleg... "Mindegy, holnap megyünk"

Miért nem szólsz anyukádnak???? Lehet nemet is mondani, de még jobb ha megbeszéled vele mi bánt. Telepatikusan kéne tán kitalálnia?

Egyéb iránt a 1.5 éves gyereket épp itt az ideje szoktatni ezekhez a dolgokhoz, ha nem akarod, hogy 5évesen se tudj vele bemenni egy boltba pl.

Azért egy 1.5 éves csak kibír pár órát cicizés nélkül, nem!?! Ha mégse kocsiban megszoptatod, peluscsere is mehet,ha hagyod bóklászni elfárad a haza utat végig alussza. Iktassatok be egy parkot, játszót amíg anyukád "órákig bóklászik"(?!?!) a piacon.

Szerintem nem jó, hogy ennyire elhagyod magad, és belesüppedsz a mártírkodásba, mert megkeseríted ezeket az éveket, amiket épphogy kiélvezni kéne. Ráadásul most jön majd az igazi nemulass, a dackorszak.

Szóval állj a sarkadra, mondj nemet ha az kell, kérj segítséget ha az kell, menj dokihoz ha depis vagy, és szánj magadra is időt, mielőtt becsavarosz.

2019. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!