Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz kitörni egy...

Mennyire nehéz kitörni egy falusi mezőgazdász-családból?

Figyelt kérdés
Én második generációs diplomás vagyok, de az anyai nagyszüleim és a nagynéném családja is mezőgazdasággal foglalkoznak, és látom az unokatestvéreimen, hogy valósággal szenvednek, hogy kitörjenek onnan. A szülők/nagyszülők azt szeretnék, hogy a közeli városba menjenek egyetemre/ne menjenek egyetemre, de mindenképpen maradjanak otthon segíteni.
2019. ápr. 4. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerűen el kell magyarázni a szülőknek, hogy téged nem tesz ez a munka boldoggá. Más irányban szeretnél tanulni, később sem szeretnél ezzel foglalkozni.

Ez a te döntésed, nem kötelességed csinálni tovább utánuk.

A családomban több példa volt erre, elfogadtàk a szülők.

2019. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Első mondatodban mi az a "de"? Egy agrármérnök is diplomás, mégis mezőgazdasággal foglalkozik (ha a pályán marad).

Az unokatestvérek miből akarnak kitörni?

Mezőgazdasági tevékenységből ugyanúgy meg lehet élni, mint ipari, kereskedelmi stb. tevékenységből. És pont az fog JÓL megélni belőle, aki magas szinten műveli, vagyis képezi magát.

Az más kérdés, hogy nem szükségszerű, hogy valaki vonzónak lássa a szülei munkáját, életvitelét. Ha emiatt akarnak "kitörni" onnan a rokonaid, azt értem, de az a családból, az otthoni légkörből való kitörés, nem pedig a mezőgazdasági tevékenységből.


Tehát a nyitókérdésre válaszolva: annyira nehéz kitörni egy ilyen családból, amennyire általában egy szabad döntést korlátozni akaró családból nehéz.

2019. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én családom is mezőgazdasággal foglalkozik. Én nem igazán akarok nagy betűsen "Kitörni". Mivel nem látom értelmét. Ebben akarok és fogok is dolgozni. Apám mondja mindig, hogy csinálhatom ha akarom de ő nem fogja erőltetni. Ő úgy van vele, hogy amit verejtékkel és izatsággal elért annak egy részét én inkább váltasam ki tudással. Távoli egyetemen vagyok, ritkán tudok haza menni de mindig támogatnak.
2019. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább!
2019. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!