Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor valtatok anyagilag...

Ti mikor valtatok anyagilag függetlenné? A 18 éves kor mennyire korai? Ezután miben változott a szülőkkel való kapcsolat?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy akkor mikor 22 évesen elköltöztem otthonról, de igazából a mai napig ha úgy van akkor segítenek. Nálunk sosem volt ez az "amíg az én kenyeremet eszed" fenyegetőzés. Tiszteletben és szeretetben éltünk egymás mellett mindig. Látják a szüleim is, hogy hogyan drágulnak a dolgok, így a nagyobb kiadásoknál segítenek. Ha visszautasítom mindig elmondják, hogy a bátyám külföldön él, semmilyen segítségre nincs szükségük, legalább nekem hadd segítsenek. Ez egyébként csak nagyobb kiadásnál jellemző, tehát pl mikor házat vettünk, akkor abból 14 milliót apukám fizetett, ezt törlesztjük neki havonta (mondta, hogy inkább neki, mint a banknak).

A férjem szülei is sokszor beleadnak pl házfelújításba, ilyesmi. Nagyon hálásak vagyunk emiatt.

Ettől persze nem függünk tőlük, meg nyilván enélkül is megélnénk, csak jóval lassabban tudnánk felépíteni az életünket.

2019. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen pont annyira függök a szüleimtől, mint 17 évesen.
2019. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 évesen költöztem el, rögtön érettségi után minden kapcsolatot megszakítva a szüleimmel. 16 éves korom óta diákmunkákat végeztem, azt a pénzt félre is tettem, ez volt az indulótőke, de még így is évekig tartott, elég kemény munka árán, talpraállni. Nekem megérte, de olyan háttérből jövök, amit senkinek se kellene megtapasztalnia.
2019. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Én 18 évesen váltam azzá, és elég furcsa érzés néha. Nem Magyarországon, hanem külföldön persze.
2019. ápr. 4. 14:39
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma általában 19 évesen végeznek a gimnáziumokban a diákok. 18 évesen nem valószínű, hogy független tud lenni.

Aki szakmunkàsnak tanul és nem tesz érettségit, az elvileg 1 évvel hamarabb végez, ő lehet hamarabb függetlenedni tud 1 évvel.

2019. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
18-19, attól függ. Én is majdnem 19 voltam
2019. ápr. 4. 14:46
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
19 éves voltam, mikor összeköltöztem a párommal, akkor. Viszont a mai napig támogatnak anyukámék, ha úgy van. Ők külföldön élnek, megtehetik, és szívesen is adnak. Ugyanakkor sosem kérek tőlük, mert megvagyunk így is. A mai napig nagyon jó a kapcsolatom velük, nem változott semmiben.
2019. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Még nem jött össze...


25ff

2019. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fősulira mentem, akkor nehezen, de az első félévben anyum fizette az albérleti szobám. Emellett inkább ételt kaptam tőle és néhány ezer forintot mondjuk vonatjegyre, 1-2 könyvre. Volt egy kevés pénzem diákmunkából. Az első félévet így kihúztuk, aztán nekem járt az árvasági ellátás, és kaptam ösztöndíjat. Nem voltak csillagászati összegek, de ebből éltem, lakás, kaja, könyvek, néha ruha, szórakozás. Anyum mindig adott pár erzet, ha tudott, és mindig kaptam kaját (hideget, meleget). Ez így ment 4 évig. Utána munka, komoly párkapcsolat, ekkortól válhattam teljesen önállóvá. De a mai napig hoz ezt-azt, ha jön látogatóba; pénzt ad karácsonyra és e legtöbbet az unokájára költi, aki most egy éves. :) A fősuli alatt nem tudott többet adni, most meg már "nem kell" úgymond, de elfogadom, ha a kezembe nyom valamennyit, hogy vegyünk a babának valamit. Így.

Szerintem tényleg a középiskola után állhat be változás, és ha szerencséd van, akkor tudnak még segíteni, de el is kell kezdeni valamennyire önállósodni.

A kapcsolat annyiban változott, hogy már nem laktam otthon, így csak látogatóba mentem/megyek, szóval kevesebbet találkozunk, inkább telefonon tartottuk/tartjuk a kapcsolatot.

2019. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25 évesen kezdtem szakmámban dolgozni, 26 lettem, mire teljes mértékben függetlenné tudtam válni.
2019. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!