Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire számít normális...

Az mennyire számít normális dolognak, hogy az apám 20 éves létemre kisfiamnak szólít még nyilvánosság előtt is?

Figyelt kérdés
Ugyanis nagyon kellemetlenül érzem magamat,amikor mások előtt is a kisfiam jelzőt használja,holott elvileg a korom alapján már nem a kisfiú kategóriába tartozom azt gondolom. Szerintetek ez nem megalázó/ledegradáló,hogy így lealacsonyít mások előtt is? Ez olyan mintha azt mondaná,hogy bocs fiam,de nem tekintelek férfinak. Bár az is elképzelhető,hogy semmiféle rosszindulat nincs amögött hogy így szólít sokszor,csak szimplán nem tudja elfogadni,hogy már felnőttem és már nem szorulok a gondoskodására.
2019. ápr. 6. 07:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem az. Inkább a te hülyeségednek látszik az ügy.
2019. ápr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Mondhatja szeretetből. Te tudod, milyen a kapcsolatotok. Mondhatja degradálásból, dettó. Lehet, higy észre sem vette, hogy már félfelnőtt vagy. Ezt te tudod kifigyelni.

Ha nem tetszik, akkor udvarias, határozott stílusban mondd el neki, higy ne használja ezt a jelzőt nyilvánosan/sehol. Ez megint egy lépés a nemkisfiam/felnőtt állapot felé.

2019. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Én a 15 éves fiamat is kisfiamnak hívom vagy ha idegenek elött a kisebbik fiamként hivatkozok rá mert van egy bátyja.
2019. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Megmutattam a 22 éves lányomnak. Reakció: ez nem normális.
2019. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem degradáló. Én is így szólítom a fiam, 20 éves.

Amit próbálok mellőzni az a Mazsi, Martin a neve és hát hosszú hosszú évekig úgy hívtam. Nem szólt még érte, magamtól gondolom úgy, hogy a Mazsi már felejtős.

A kisfiam szerintem egy szeretetteljes szólítás.

2019. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
99%
Én 22 vagyok, apa gyakran szólít kisfiamnak, esetleg kicsinek. A családban én vagyok a legfiatalabb is. 1 feljjel magasabb vagyok apánál, több éve edzek, elég széles is vagyok a magamságomhoz, de soha nem szoktam ezen izélni, hogy hogyan is szólít. Ez nem a tiszteletről szól vagy más egyébről. Felnőtt emberkét kezel, de szemében mindíg is a kicsi fia maradok.
2019. ápr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Addig örülj még van aki kisfiamnak szólít!
2019. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
99%
50 évesen is a kisfia leszel. Amúgy ha zavar, szerintem beszéld meg vele.
2019. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
99%

Sztem abszolút szeretetből mondja.

Jól írtak, ha 50 éves leszel akkor is a kisfia leszel!

Anyukámat 60 évesen az anyukája is még kislanyomnak szólította, szerintem inkább kedves mint degradáló.

2019. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
Én 30 vagyok és én van mikor Anyu kislányoknak szólít. 😊
2019. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!