Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire számít normális...

Az mennyire számít normális dolognak, hogy az apám 20 éves létemre kisfiamnak szólít még nyilvánosság előtt is?

Figyelt kérdés
Ugyanis nagyon kellemetlenül érzem magamat,amikor mások előtt is a kisfiam jelzőt használja,holott elvileg a korom alapján már nem a kisfiú kategóriába tartozom azt gondolom. Szerintetek ez nem megalázó/ledegradáló,hogy így lealacsonyít mások előtt is? Ez olyan mintha azt mondaná,hogy bocs fiam,de nem tekintelek férfinak. Bár az is elképzelhető,hogy semmiféle rosszindulat nincs amögött hogy így szólít sokszor,csak szimplán nem tudja elfogadni,hogy már felnőttem és már nem szorulok a gondoskodására.
2019. ápr. 6. 07:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Én is kisfiamnak nevezem időnként a gyerekemet, aki 43 éves. Soha nem vette zokon, tudja, hogy szeretetből teszem. Az unokáim eleinte jót nevettek rajta, furcsállották is, a

hogy az apjukat kisfiamozom, de ahogy nagyobbak lettek, teljesen természetesnek veszik, mert ő az én kisfiam marad, amíg élek.

2019. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%
30 éves vagyok, néha kislányomnak szólít az édesanyám. Egyáltalán nem zavar.
2019. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
98%

33 vagyok, anyukám a mai napig kisfiamnak szólít.

Én inkább örülök neki, hogy fel meri vállalni mindenki előtt, hogy ilyen faxa fia van ;)

Bárcsak édesapám is tudna szólítani bárhogyan.

2019. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%
Szóval akkor mostantól magázzon és szólítson téged a vezetékneveden?
2019. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
48 vagyok, az anyám kislányomnak szólít.
2019. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Téged csak az foglalkoztat, hogy "ha mások hallják eme megszólítást, akkor mit gondolnak rólad", egyébként nem zavarna.

Beszéld meg vele, hogy ne szólítson így nyilvánosan.

2019. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Ha annyira zavar, kérd meg : Ne mondja ezt neked. Van fiú testvéred? Ha nincs, akkor főleg a kisfia maradsz.


Jól írtátok előttem.

Egy lányom van. És Ő mindig is az marad. De felváltva is szoktam mondani : Kislányom, nagylányom.

Tudomásom szerint ez neki nem megalázó, degradált, ciki.


Bárcsak azt mondanák nekem is kislányom.

Volt olyan " anyám korú " nőismerősöm aki biza mondta hogy kislányom.

Az se ciki nekem. Sőt! Talán elfogadna lányának. Vagy igenis nagyon kedvel. Továbbá hakorunk szerint lehetnék az Neki, miért sértődnék meg ezen.

2019. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem normális, engem is szoktak kislányomnak hívni, kedvességből.

Persze ha érezhetően lesajnáló hangon mondja akkor lehet kellemetlen, de normálisan kommunikálva rendben van.

Esetleg kérd meg, hogy nyilvánosan ne szólítson így.


19/L

2019. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha édesapád 90 lesz, te meg 60 fölött, akkor is a kisfia leszel. Ezzel a gondolkodással pedig tökéletesen rá is szolgálsz erre a névre, nomen est omen.
2019. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
95%
Amikor ráncos 60 éves leszel ő pedig bottal totyog melletted akkor is a kicsifia leszel.
2019. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!