Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neked rosszul esne ha egészség...

Neked rosszul esne ha egészségügyi problémával fordulnál édesanyádhoz és azt válaszolná hogy menj edesapad barátnőjéhez a problemaval?

Figyelt kérdés
22/N. szüleim elváltak, én édesapámmal lakok
2019. ápr. 6. 11:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Édesanyám akart elválni egy másik férfi miatt, apukam majd csak kesobb szerzett barátnőt.
2019. ápr. 6. 11:07
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

22 évesen orvoshoz fordulj.

Rosszul esne amúgy de te már nem kislány vagy hanem felnőtt nő.

2019. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem anyádhoz kell fordulni,hanem orvoshoz.
2019. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem komoly a dolog, csak a véleményét szerettem volna kérni, vagy hogy ajánljon egy jo orvost, esetleg kísérjen el. Amit mas anya is megtesz a gyerekének
2019. ápr. 6. 11:36
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen, rosszul esne. Nyilván nem azt várom, hogy anyukám gyógyítson meg, de tanácsot adhat attól függetlenül, hogy felnőtt vagyok. 22/L
2019. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Rosszul esne igen. De ha nem akar/tud segíteni, lehet tényleg jobban jársz apukád barátnőjével, hátha tájékozottabb és segítőkész lesz. Egyébként, mi van ha anyukád nem tudott tanácsot adni de a barátnő ige, és ezért küld hozzá? Pl. Ha tudja h ő is küszködik hasonlóval.
2019. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

21 éves vagyok és ennyi idő alatt sikerült megtanulnom, hogy főleg egészségügyi témában az anyám közel sem az atyaúristen. Gondolom foggalma sincs róla, hogy mit kéne csinálnod, csak ezt ilyen furcsán fejezi ki...

Ez persze közel sem általános, de lehet, hogy nálatok is ez a helyzet. (az enyémet pl a szülése óta nem igen látta nőgyógyász, ezért mikor problémáim voltak ő csak értetlenül állt a dolog előtt...)

2019. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Hát mondjuk 22 évesen én voltam elég önálló ahhoz, hogy egyedül is el tudjak menni orvoshoz. Egeszsegugyi problemat meg csak és kizárólag veszhelyzet eseten beszélnék meg felnőttként a szüleimmel
2019. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Látom sokak agyáig nem jutott el hogy szeretett volna csak beszélni az anyjával, hogy ő milyen orvost ajánl, volt e már ilyen problémája stb. Akinek normális anyja van tudja hogy jól esik orvoshoz menés előtt egy kis megnyugtatós beszélgetés. Az anyja viszont konkrétan lekoptatta hogy őt hagyja és menjen az apja nőjéhez. Az itt probléma, nem az hogy "jajj hát miért nem egyből orvoshoz mész, meg de hü**e vagy". Könyörgöm, csak szeretett volna róla beszélni az édesanyjával, és még ti is adjátok alá a lovat, hogy az anyja jól mondta. Szerintem ti anyátok akivel nem is éltek együtt már jó ideje így lekoptatna, nektek esne a legszarabbul. Nyilván a kérdező is tudja ha baja van orvoshoz megy. Én is örülnék ha anyámmal megtudnám ezeket beszélni, hiába 23 vagyok, hogy mennyi egészségügyi problémám van, de helyette csak a párommal beszélhetem meg, mert egyedül ő foglalkozik velem. Aminek nagyon örülök és szeretem is, de ha az embernek lenne egy normális anyja, aki felnevelte, és ő is nő mint te, vele máshogy lehet kibeszélni a dolgokat. Nőgyógyászati dolgokat például sokkal könnyebb.
2019. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Tudni kell értelmezni a partner reakcióit, mert így lehet megismerni a benne zajló érzelmi folyamatokat. Nem tudni, hogy miért apáddal élsz (vagy laksz), de anyádnak ez a megnyilvánulása nyilván annak szól, hogy nem vele élsz, nem vele éled a napjaidat, amit ő zokon vesz. Vagyi nem akart ő téged megbántani, hanem saját érzelmei sugallták ezt a választ.
2019. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!