Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha szüleim...

Mit lehet tenni ha szüleim nem engednek másik iskolába?

Figyelt kérdés
Szóval annyi röviden, hogy sportolok és az az álmom hogy ebből éljek meg. 9.-es vagyok most kaptam lehetőséget egy csapattól ahol 1.osztályban versenyezhetnék, de 1 dolog meggátol:a szüleim. Anyám és apám már rég elváltak, apámat nem érdekeltem soha így rá nem számíthatok anyám és a nevelőapám viszont nem engedik hogy oda menjek suliba pedig mindössze 30km-re lenne(de tömegközlekedéssel nem lehet eljutni oda napi 2 edzéssel, így maradna a koli) azt pedig nem hajlandó fizetni(pedig bőségesen megtehetné). Mondtam neki hogyha kell én az utcán is élek vagy elmegyek mellette diákmunkázni vagy másik családtagtól kérek pénzt, erre már azt mondta hogy ingyen sem mehetek. Mit tegyek? Nem akarom hagyni hogy az álmaim mások miatt ne válhassanak valóra, de nem tudom mit kéne tennem. Mondjuk nagymamámat megkérni hogy vegyen a gyámsága alá és ha ezt én is akarom és ezen kívül is tudunk anyám ellen okokat mondani akkor engedik hogy mamám legyen a gyámom? Vagy ez milyen folyamat? Hogyha a gyámom pedig nem lehet más akkor milyen megoldás létezik erre a problémára?
2019. ápr. 6. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Elöször is sportból nem igazán lehet megélni, úgyhogy érthetö, ha nem lelkesednek a szüleid az ötleted miatt.

Másrészt a kollégium nem olcsó, és attól hogy te azt hiszed, nekik ez nem gond, általában nem így van, ez igen is hiányozna a családi kasszából.

Emellett az nem megy, hogy eldöntöd, más legyen a gyámod, ahhoz ugyanis komoly indok és hosszas bírósági eljárás szükséges.


A megoldás az lehet, hogy maradsz iskolában ott, ahol vagy, és emellett sportolsz, jársz edzésekre, amíg nagykorú leszel. Akkortól ugyanis azt csinálsz és ott élsz, amit és ahol akar, feltéve, hogy el tudod magad tartani.

2019. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Látom milyen tv-ket telefonokat vesznek tudom hogy elég jól élünk és megengedhetnénk magunknak. A sportra visszatérve ők is tudják hogy tehetséges vagyok és több elsőosztályú csapat is megkeresett, ami a fő a cél lenne ahova most menni szeretnék az ottani felnőtt csapatban elég szép pénzeket visznek haza, ha már az utánpótlásukban helyet adnak nekem akkor onnantól egyenes út van nekem a felnőttbe és nem is szeretnék ott megállni, magasabb szinten akarom annál is és tudom hogy képes vagyok rá, nem véletlenül keresnek több helyről. Az pedig hogy ebben a suliban maradjak az fuj soha soha megbántam ezt az évet is már nagyon. Semmiért nem maradnék itt
2019. ápr. 6. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A kollegium nem draga (4 evet eltem ott)

A kozepiskolai kollegium ingyenes, mindossze etkezest kell fizetni (3 etkezes naponta havi 18 ezer ft)

2019. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
igazából olcsóbb koliban élni mint otthon :D miért nem kérdezed meg anyukádat, hogy miért ellenzi ennyire? amúgy mit sportolsz?
2019. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 az oldalon kivan írva egy ár a kolihoz nem tudom hogy az a diákokra is vonatkozik?

#4 ma este hiába kérdeztem nem válaszol erre, majd még rákérdezek de nemtudom mennyire lesz holnap ideges. Kézilabdázok egyébként:)

2019. ápr. 6. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
A nagymamád nem vehet a gyámsága alá, hiszen vannak szüleid. Nem fakultatív! Durcizz be, utáld őket látványosan. Ne szólj hozzájuk, ne tölts velük időt. Majd megunják. Ha kérdezik, miért, azt az egyet megmondod. Biztos, hogy nem a pénzről van szó, a kollégium ingyenes, az első nem tudom, miről beszél. Biztos féltenek.
2019. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#3-nak még. Pontosan 3600/éjszaka/fő. Ez így nemtudom mennyire vonatkozik arra aki oda jár mert nem nagyon hiszem, és szerintem egy részről a ha 1 forintot is ki kéne adni anyámnak már nem tetszene, ez is lehet az egyik oka bár árat még nem hallott talán ha ez pénzkérdés nem lesz lehet engedékenyebb lenne
2019. ápr. 6. 22:31
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 ugyanúgy azt kérdezném hogy akkor most a 3600/éjszaka az rám nem vonatkozna?
2019. ápr. 6. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez nyilvánvalóan a vendégéjszakákra vonatkozik, turistaszállásként. Ugye nem gondolod, hogy 108 ezerbe kerülne egy kollégium, miközben annyiból már albérletet lehetne kivenni?
2019. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez az ar mindig a vendegekre vonatkozik:) aki iskola altal lakik ott annak teljesen ingyenes! Az etkezesnek van dija de azt sem kotelezo fizetni ha mashogy oldod meg az etkeztetesed!
2019. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!