Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok tenni valamit, hogy...

Tudok tenni valamit, hogy Édesapám ne szóljon bele az életembe?

Figyelt kérdés

Nem Ő nevelt, de mindig tartottuk a kapcsolatot.

Most egymásra maradtunk.


Az a gond, hogy hónapról-hónapra egyre jobban beleszól az életembe. Ami pl azt jelenti a gyakorlatban, hogy amikor találkozunk mondja és mondja, erélyesen, ellenérvnek nem hisz, sőt, ha ellent mondok neki, össze is vitatkozhatunk, hangot is emelhet.


Van olyan, amiben fizikailag is tehet bármit az akarata érvényesítésére. Más dolgok kapcsán csak kellemetlen, hogy mondja és mondja és mondja. Néha megalázóan, néha a barátnője előtt, akit én amúgy kedvelek!


Én pedig:

- konfliktuskerülő vagyok

- segítségre szoruló, kissé gyámoltalan, egyedül nehezen döntő, nehezen kockáztató

- sohase tudok kiállni magamért, nem tudom, hogy kell



Kérlek, ne bántsatok!

- Ha lenne kivel megbeszélnem, nem ide írnék ki kérdést.

- Ha Apummal normálisan lehetne erről beszélni, vele beszélném meg. Nem lehet. :(


- Lehet, hogy Ti ezt a helyzetet könnyen megoldanátok, láthatóan én kevésbé, pont ezért fogadok szívesen minden jótanácsot!



2019. ápr. 7. 08:11
 1/9 anonim válasza:
Hány éves vagy? 18alatt, akkor sajnos tűrnöd kell, édesapád valószínűleg félt. Esetleg leülsz vele beszélgetni, hogy ez igy nem jó, neked is kell a szabadság. És amiket felsoroltál tulajdonsáokat, azokon neked kell változtatnod, idővel.
2019. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
93%
"Most egymásra maradtunk."-itt a probléma,le kéne válnod róla.találkozz vele ritkábban.
2019. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A ritkább talákozáson kívül lehetséges valami megoldás? :(

Igen, egyelőre én is erre gondolok, mert lassan minden találkozón megbánt valamivel és nem használ se érv, se semmi.



Csak egyrészt kifogás kell rendszeresen, másrészt a ritkább találkozókból is nézeteltérés, sértődés lehet.



Szóvsl igen, egyelőre én is a ritkább találkozásra gondolok

2019. ápr. 7. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőtt vagy, megkérheted kedvesen, hogy ne szóljon bele, most már egyedül kell döntened, magad neveled magadat jól - rosszul, a felelősség is a tied.

Apud hol volt, amikor lehetősége lett volna nevelni? Már késő, az ő hajója elment! Ha felnőttként a saját akaratát érvényesíti veled szemben, azt inkább terrorizálásnak mondanám.

Nehéz lehet neked, mert magad is írod, hogy nem tudsz kiállni magadért, de most muszáj lesz! Vagy életed végéig nyögheted, hogy mások határozzanak helyetted mindenben.

Sok erőt és bátorságot neked!

2019. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm!



Ő határozott, erős ember. Mindenről van véleménye és szerinte mindenben igaza van.



Ha nekem is lenne egy erős fellépésem és kisugárzásom, akkor se lenne egyszerű a helyzet, de talán könnyebb...


Pedig biztos, hogy amikor majd legközelebb mondja és mondja - lakásom állapotáról, dolgozok vagy nem, mit tanulok stb -, akkor nem azt kellene, hogy igen Apa, igen, jó, jó és megvárni, amíg elhallgat VAGY épp adott témában szembeszállni vele,

HANEM elmondani, hogy idefigyelj Apa, én dolgom.



(Amúgy nyilván igyekszem különbséget tenni jó tanács és beleszólás között.

Amikor valamit több alkalommal és azon belül többször is végighallgatok,

vagy egyértelműen parancs-szerű, akár így vagy úgy ki is mondja - ebbe vagy abba nem egyezett bele, ezt vagy azt igenis csináljam így úgy -- nos ekkor ez már nem jótanács kategória.

2019. ápr. 7. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Konkrét választ tudok adni:


jegyzetelnék a beszélgetésünkről, a tanácsairól, a szavairól, ott a szeme láttára. A jegyzeteim címe az lenne: Apám tanácsai. Beszélgetés közben nem ígérnék neki semmit, se igent, se nemet. Otthon kiradíroznám a papír tetejéről a jegyzeteim címét, és úgy gondolnám át:

-értelmes tanácsok ezek?

-ha nem az apám mondaná, elfogadnám e tanácsokat?

-az érdekeim szolgálják ezek a tanácsok?

-érdemes vitatkozni e tanácsokkal?

-a céljaimat szolgálják ezek a tanácsok?

-tisztelik-e a személyiségemet e tanácsok, vagy destruktívan hatnak rám?

-meg ami még eszembe jut.

Egyesével kihúzogatnám a nem megfelelő tanácsokat, és végén az egész papírt elégetném, amin a beszélgetésünk van. Szimbolikus síkon megkönnyebbíti ezen aktus a terheidet.

2019. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben arra jutottam, hogy mindenképp tudatnom kell vele, hogy beleszól a dolgaimba és ne tegye. Lehet, hogy észre se veszi magát, hogy ez már nem Atyai jótanács, véleménymondás, hanem beleszólás. Pont az, ami miatt anno neki volt konfliktusa a szüleivel.



Az a gond, hogy hhetetlenül erős ember, semmiről se lehet meggyőzni, arról se, ami az orra előtt vagy. Ha piros golyót rakok az orra elé és fejébe veszi, hogy kék, nem lehet elhihetetni vele...

A hangját felemeli, ideges lesz...


Ja, és ő is olyan, hogy ezerszer felemlegeti a korábbi dolgokat, akár más előtt is.


A legutóbbi vitánkat is, persze én voltam a hisztis, én sértődtem meg.... Véletlenül se ő szólt bele olyan pénzügyi dologba, amiről fogalma sincs.

2019. ápr. 9. 07:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképpen tiszteletre méltó, hogy kilépsz a komfortzónádból és szembeszállsz apukáddal. Esetleg, ha van rá lehetőséged külön beszélhetnél a barátnőjével is, hogy konfliktus esetén próbáljon kiállni melletted. Gondolom ő is érzékeli, hogy túlzás, hogy ilyen szinten áskálódik apukád a magánéletedben.


Mindenképpen írjál, hogy mi történt! Szurkolok! :)


Üdv:

Gergő

2019. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvassd vissza az utolsó részt amit írtál( Én pedig)... Ott van minden lényeg! Ezt magadban kell tisztáznod és minden gond el szál.
2019. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!