Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha túl nagy...

Mit lehet tenni, ha túl nagy a generációs rés köztem és a szüleim között, és nem értjük meg egymást?

Figyelt kérdés
Húsz éves vagyok(F), szüleim pedig nemsokára töltik a hatvanat.

2019. ápr. 7. 10:44
 1/5 szántóvető ***** válasza:
68%
mi a gond?alapból ugye elköltözöl és éled a saját életed.
2019. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Semmit, és ez nem csak az ilyen nagy korkülönbségnél van. Anyum 20 éveiben szült engem mégis gyakran nem talájuk a közös hangot.
2019. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

1. Milyen jellegűek a témák, amin nézeteltérés van?

2. Ez nem kor, hanem rugalmasság, tanulóképességi probléma a részükről.

3. Elmagyarázod a nézőpontdat egyszer, kétszer, háromszor, negyedszer màr nem, hanem csak úgy csinálod. Kijelented, hogy köszönöd az észrevételt de ez a te életed. Ötödik alkalommal nem hallgatod meg, hanem udvariasan figyelmezteted, hogy a téma lezàrva.

2019. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 25 év a különbség, de szellemileg kb 100 évvel vannak lemaradva a korszellemhez képest.
2019. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elköltözök az oké, de ha minden igaz csak szeptemberbe megyek koleszba, addig ki kell hogy bírjam velük.


Az egyik probléma, hogy nem tudják elviselni, hogy még nem dolgozok, ráadásul még csak most kezdem az egyetemet.

Egyébként veszekedések úgy nincsenek, csak szimplán nem tudok velük két értelmes szót váltani, mert egyszerűek mint a kerék. Ők nem a barátaim egyértelmű, de mégis jó lenne néha beszélni a jövőmről, munkáról, stb, de őket ez hidegen hagyja.

Na, de a legnagyobb probléma, hogy úgy csinálnak mint egy 12 éves kisgyerekkel. Nekem is van életem, programok a barátokkal, ők meg csettintenek egyet, és ugorjak.

2019. ápr. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!