Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hany eves korban erdemes...

Hany eves korban erdemes elmondani a gyereknek, h orokbefogadták?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
ELMONDANI nem kell, mert normális esetben kezdettöl fogva tud róla!
2019. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

A bátyámat anyuék örökbefogadták. Úgy nőttünk fel, hogy tudtunk róla.

Egy ismerősömnek 18 éves korában mondták el. Teljesen összetört lelkileg.

Szerintem az a jobb, ha tud róla a gyerek, már egészen kicsinek is.

2019. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Egészen a kezdetektől, de mindig a saját szintjén. Egy 2 évesnek nem kell részletesen elmagyarázni, hogy miért adták örökbe, de nem is kell hazudni. A gyerekek maguk is mutatják, hogy lelkileg mennyit bírnak. Ha feltesz egy kérdést, akkor valószínűleg képes lesz feldolgozni az erre adott választ, a saját szintjén, de nem kell több információt rázúdítani, mint amennyire ő maga kíváncsi. Egészen kicsi kortól bele lehet szőni a témát a mindennapi beszélgetésekbe. Pl. fotóalbumot nézegetni az első közös képekkel, vagy ha ovistársnak kistesója születik, ha terhes nőt lát, stb.

A gyerek akkor lesz egészséges és kiegyensúlyozott, ha a szülők természetesen kezelik a témát. Amíg a szülő úgy gondolja, hogy az örökbefogadás szégyen, kényes téma, tabu, akkor a gyerek is ezt fogja érezni.

Fontos, hogy a gyereknek legyen saját története, és ez ne a szülőkről szóljon. Tehát ne úgy kezdjük, hogy "anya nem tudott a hasából megszülni, ezért fogadott örökbe", mert a gyerek is gyorsan megérti, hogy ez egy kényszer megoldás, ami nem róla szól. Sokkal jobb, ha azzal kezdjük, hogy ő hogyan született meg és mikor találkozott a család, és mennyire örültek neki.


Ha szeretnéd jobban megérteni a témát, ajánlom az orokbe.hu-t, ahol részletesen leírják, hogy mikor és hogyan ajánlott erről beszélni a gyerekkel.

2019. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

2-es vagyok.

Kiegészíteném azzal, hogy az ismerősöm úgy élte meg a "nagy beszélgetést", hogy neki egész életében hazudtak. Borzasztó állapotba került. Évekig járt terápiára. A szüleivel nagyon megromlott a viszonya.

2019. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
2-3 éves kortól el lehet kezdeni neki ezt beadagolni a saját szintjén persze és akkor nem lesznek ilyen nagy hisztik mint fentebb írták.
2019. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

"Egészen a kezdetektől, de mindig a saját szintjén. Egy 2 évesnek nem kell részletesen elmagyarázni, hogy miért adták örökbe, de nem is kell hazudni. A gyerekek maguk is mutatják, hogy lelkileg mennyit bírnak. Ha feltesz egy kérdést, akkor valószínűleg képes lesz feldolgozni az erre adott választ, a saját szintjén, de nem kell több információt rázúdítani, mint amennyire ő maga kíváncsi. Egészen kicsi kortól bele lehet szőni a témát a mindennapi beszélgetésekbe. Pl. fotóalbumot nézegetni az első közös képekkel, vagy ha ovistársnak kistesója születik, ha terhes nőt lát, stb.


A gyerek akkor lesz egészséges és kiegyensúlyozott, ha a szülők természetesen kezelik a témát. Amíg a szülő úgy gondolja, hogy az örökbefogadás szégyen, kényes téma, tabu, akkor a gyerek is ezt fogja érezni.


Fontos, hogy a gyereknek legyen saját története, és ez ne a szülőkről szóljon. Tehát ne úgy kezdjük, hogy "anya nem tudott a hasából megszülni, ezért fogadott örökbe", mert a gyerek is gyorsan megérti, hogy ez egy kényszer megoldás, ami nem róla szól. Sokkal jobb, ha azzal kezdjük, hogy ő hogyan született meg és mikor találkozott a család, és mennyire örültek neki."


Ezt a választ kimásoltam, mert én sem tudnám jobban megfogalmazni.

Nem tudok rosszabbat elképzelni, mint 18 évig hazudni a gyereknek, aztán a nyakába zúdítani az egészet és birkózzon meg vele, ahogy akar.

Aki ennyi évig titkolja, az nem a gyereket akarja védeni, hanem saját magát. Addig kényelmes ugye, amíg nem kell róla beszélni...

2019. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem, ha mar felnott es eddig nem lett mondva, ezutan se legyen.
2019. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Soha, minek?
2019. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Eleve úgy kell felnevelni és nem szabad rossznak beállítani a szülőanyát
2019. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

Én gyerekként nem értem mi ezen amit annyira nem lehet feldolgozni.

Kb. olyan mintha azt mondanák, hogy gyerekként barna szemukent születtem, de bekekult végül.


Van egy-két örökbefogadott barátom, és ok se nagyon tudják hogy mit kell ezen feldolgozni.

2019. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!