Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ennyit kell...

Normális hogy ennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 èves vagyok és egyenlőre még a szüleimnél lakom. Az lenne a kérdésem hogy aki(k) még a szüleiknél laknak, mennyit adnak haza? Mi vidéken élünk, havi 210 ezer forintot keresek és ebből 100 ezret követelnek a szüleim mert a rezsi, eszek, iszo stb. Ez mennyire normális? Az oké hogy adok haza, de ez nem túlzás? Főképp úgy hogy apum külföldön dolgozik és havi szinten 1 milliót keres, plusz itt az albérlet 40-50-60 ezer (mi nem albérletben lakunk) plusz a rezsi. Szóval kevesebb mint 100 ezer összesen. Amikor ezt szóvá teszem, azt mondják hogy de én eszek is és az is pénzbe kerül. Havonta marad 100 ezer forintom amiből lejönnek a számlák stb szóva kb 50-60 ezer forintom marad egy hónapra. Még albérletre se tudok így nagyon spóropni. Mi lehet a megoldás erre? Illetve ez normális?

2019. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%
Te, hogyha fizetsz a szüleidnek rezsit, akkor milyen 50 ezres számlád van még? Az egyetlen ami eszembe jut az a telefonszámla, de az kb 5000 szokott lenni.
2019. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Igen, telefon ami nekem 15-20 ezer, ezmellett régebben muszáj voltam felvenni hitelt (anyum miatt) ami havonta 30 ezerrel.
2019. ápr. 8. 14:35
 3/46 anonim ***** válasza:
95%

Sosem kérnék a gyerekeimtől pénzt, max ha alig lenne, akkor a rezsirészét...


De 100e Ft nagyon sok!


Ezt velük kéne tisztáznod vagy szólj hogy nem kérsz kaját veszel magadnak, a rezsit meg szla alapján fizeted.

2019. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
59%
Én kb 300k nettót keresek, otthon lakok és 20k rezsit kell adnom. Meg ezen felül vettem egy új autót amit ők is bármikor használhatnak ez még úgymond hozzájön a rezsihez. 23/F vagyok.
2019. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%

Ha a telefon a sok beszélgetés miatt ennyi, akkor Szerintem válts csomagot 🙂

Nem tudom, hogy melyik szolgáltatónál vagy, de anyukamnak kb 10.000 Ft havonta fixen a számla, de akkor korlátlanul beszelhet bárkivel

2019. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
A rezsi havonta eloszta 50-60 ezer forint (négyen vagyunk kb, 200 ezer a rezsi) 50 pedig a kaja. Már mondtam hogy akkor főzök magamnak de az sem ért semmit sem.
2019. ápr. 8. 14:40
 7/46 anonim ***** válasza:
97%
Ennyi erővel külön is költözhetnél, olcsóbban jönnél ki és önálló életed lenne. Ez neked hol éri meg?
2019. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg! Adj neki 70 es mond..h a 30 ezer az a bizonyos hitel...Szepen ki kell szamolni, hogy mennyi a rezsi rad eso resze! A kajara en havi szinten 40ezret koltok..Na most nem hiszem, hogy a rezsi rad eso resze 60 ezer! Anyud nagyon penz ehes! Ne engedd magad kihasznalni! Ezzelnaz erovel mar vigan fizethetsz egy alberletet!
2019. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy csomagban vagyok, én választottam és úgy vagyok vele hogy ezt én akartam, én döntésem, ne a saját káromra spóroljak már amikor ha a szüleim legalább 50 ezerrel kevesebbet kétnének jól kijönnék...
2019. ápr. 8. 14:43
 10/46 A kérdező kommentje:
Tervben van a költözés de mondom, havi szinten marad 50-60'ezer. Kezdésnek kellene 200-250 ezer forint de ennyiből nehezen tudok spóropni. Max úgy hogy nem költökna kötelezőkönnkívül semmite sem ami megint olyan hogy basszus, nemár. És még úgy se 1-2 hónap mire összejön.
2019. ápr. 8. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!