Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is jár olyan cipőben,...

Más is jár olyan cipőben, hogy ápolnia kellene a szülőjèt, de undorodik tőle?

Figyelt kérdés

Van egy alkoholista apám. Minden létező rosszat elkövetett ellenünk (fizikai, érzelmi, szexuális bántalmazás) gyerekkoromtol kezdve. Amióta az eszemet tudom, alkoholista. Számtalan sikertelen elvonási kiserleten van túl. Mostmár olyan szinten lealjasodott a piatol, hogy maga alá wc-zik, stb... egyelőre nem kell még apolnom, de szerintem nagyon hamarosan eljön az ideje. Egyébként más betegsége elvileg nincsen, mentális sem, "csak" az alkoholizmusa.

Egyelőre csak annyit csinálok, hogy kifizetek neki egy-ket dolgot a lakással kapcsolatban, (vagyis nem neki, hanem helyette!, neki nem adok pénzt a kezébe), meg néha bevasarolok (piát nem!).

De olyan szinten kosz, mocsok, bűz van a lakásban, hogy ahányszor belépek, elfog a hányinger, és még órákkal később is érzem. Tömény húgy és piaszag. Menekülök onnan...

Néha elgondolkodom, hogy lehet, hogy mosnom kène rá? Kitakarítani? Na de aki le tud menni a boltba piáèrt, az a mosógépet is be tudná indítani, ha nem lenne full beb.szva...

Nem titkolom, gyűlölöm és undorodok tőle.


De nem tudom, hogy hol kezdődik és meddig terjed a büntetőjogi felelősségem vele kapcsolatban, ha egyáltalán van? Tudjátok, a szülőgondozás vagy mi.


Más is járt hasonló cipőben?



2019. ápr. 8. 20:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
A szülőgondozás nem kötelező, inkább erkölcsi kérdés. Hagyd a francba
2019. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Ő már rég érdemtelenné vált a szülőtartásra, akár bíróságra is mehetne, semmit sem érne el vele. Semmi kötelességed nincs felé.
2019. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
99%

#3 Nem, a bíróság csakis akkor ítéli meg ha a szülő nem érdentelen rá (márpedig s kérdésben leírtak alapján „Minden létező rosszat elkövetett ellenünk (fizikai, érzelmi, szexuális bántalmazás) gyerekkoromtol kezdve.” máe rég azzá vált) és önhibáján KÍVÜL (ő önhibájából került ebbe a helyezetbe) került ilyen helyzetbe.


Egyik feltétel sem teljesül

2019. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:56-os: Persze, kérhet, csak nem fog kapni!


Elöször is nem önhibáján kívül került rossz állapotba, ezért érdemtelem rá.

Másrészt a kérdezö csak akkor kötelezhetö bármiféle szülötartás fizetésére, ha ezzel a saját megélhetése nincs veszélyben, az egyéb kötelezettségek kifizetése után.

Harmadszor, ha netán megítélnének is neki valamit, az kb 10 ezer Ft maximum.

Negyedszer, a szülötartás azt semmi esetre sem jelenti, hogy a kérdezönek kellene az apját ápolni, vagy a háztartását vezetni, ez ugyanis nem a szülötartás része!

2019. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Én csak nem szeretnék börtönbe kerülni miatta, hiszen nekem is van saját életem, az anyukám is, aki rákos, és Ő minden pénzt és gondoskodást megérdemel, és meg is kap. (Elváltak huszonéves koromban).
2019. ápr. 8. 21:03
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, de egyébként ilyen esetben hogyan oldják meg? Ha alkalmatlan lesz előbb-utóbb arra, hogy el tudja látni magát, és egyedül lakik egy lakásban. Ilyenkor mi van?

Értem én ,hogy nem köteles a kérdező, és irtózik is. Inkább úgy elvi kérdés, hogy ilyenkor hogyan megy tovább az "ügymenet"?

2019. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az anyám volt ilyen nő létére. Mindig is alkoholista volt. Gyerekként én húztam ki sokszor az árokból, mert oda ájult be totál részegen. Annyiszor megvert, megalázott, sőt egyszer 2 férfit is felhozott, hogy legyek kedves hozzájuk, mert fizetnek érte. 13 éves voltam, és amikor tapiztak annyira megijedtem, hogy elszaladtam. 18 évesen elmenekültem otthonról, és akkor 2 dolgot fogadtam meg magamnak. Az egyik, hogy soha nem fogok inni alkoholt, a másik, hogy soha nem fogok anyának segíteni. Betartottam. Soha nem ittam alkoholt pedig már elmúltam 40 éves is. Anyám élete utolsó 6 évében teljesen tönkrement az alkoholtól. Egyszer kerestek fel az önkormányzattól (ma sem tudom, hogy honnan tudták a címemet, mert nem tartottam anyámmal a kapcsolatot, nem tudta hol lakom) hogy van szülőtartás, és támogassam az anyámat. Közöltem velük, hogy menjenek a bíróságra, mert tőlem 1 forintot nem szednek ki. Majd jött egy levél, hogy anyám nevében perre visznek szülőtartás miatt. Volt a bíróval egy előzetes megbeszélés, hogy eldöntse kell tárgyalás vagy sem. Elutasította anyám követelését érdemtelenségre hivatkozva. ( az önkormányzat azért volt képben, mert anyám tőlük kért támogatást, de ők úgy gondolták, hogy ez a gyerek dolga, és anyámat rávették, hogy segítségükkel indítsa el a szülőtartást) Anyám sosem kapott pénzt, és én sosem mentem hozzá. 3 évvel ezelőtt meghalt. Temetésére sem mentem el. Viszont a temetést nekem kellett kifizetni, az alól nem tudja az ember kihúzni magát érdemtelenségre hivatkozva sem. Önkormányzati lakásban élt, és halála után az önkormányzatnál újra nyaggattak, hogy fizessem ki a kárt ami a lakásban volt, meg a szemétszállítást mert nagy szemét volt ott. Közöltem velük, hogy az örökségből vonják le..( semmit nem örököltem, de nem is kellett volna tőle semmi)

Szóval te döntésed mit teszel. Ha akarsz gondozod az apádat, főzöl, mosol, takarítasz utána. Ha kell a pelenkázod is. De azt is megteheted, hogy teljesen elfordulsz tőle, és nem csinálsz semmit. Következménye nem lesz.

2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Szia, nem látsz reálisan, mert ebben nőttél fel, hogy apának a hobbiját finanszírozni kell és csak utána jöhettek ti.

Ezért elmondom, hogy egy ilyen állapotban lévő embert nem a családtagjai ápolnak még akkor sem, ha 1. nem alkoholista, 2. érdemes rá, hanem ez egészségügyi és szociális területre tartozik.

A Családsegítőbe menj be és kérj segítséget, hamarosan intézményi ellátásra fog szorulni. Hány éves?

(Különben az alkoholizmus ellen is az a leghatásosabb, ha MAGÁRA HAGYJÁK a szenvedélybeteget! Ilyenkor átlagosan 6 hónap alatt talpra állnak. Menj el addiktológushoz, pszichológushoz, anonim csoportba, stb., és el fogják mondani!)

2019. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Én sem tudom, hogy mi lesz majd ilyenkor az ügymenet, és aggódom is emiatt. Én ahhoz mèrem az önellátó képességét, hogy amíg be tudja magának szerezni a piát, addig a wc-re is képes lenne kimenni fizikailag. De ez csak az én mèrcèm.

Nem tudom azt sem, hogy ki hivatott arra, hogy hivatalosan is megállapítsa, hogy önellátásra képes-e és ezt kinek és mikor kell elinditania?

2019. ápr. 8. 21:20
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
9-es, én nagyon csodálkoznék, ha az állam levenné ezt a terhet a felnőtt "gyerek" válláról, és elhelyezné az apát egy intézményben, csak úgy. (De legyen igazad, bár úgy lenne tényleg.)
2019. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!