Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjek kölcsön pénzt...

Hogyan kérjek kölcsön pénzt apukámtól?

Figyelt kérdés

Kölcsön szeretnék kérni apukámtól egy kicsit nagyobb összeget. Nem terhelné meg anyagilag ezt tudom. Viszont az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk, mert nem nézi jól szemmel a jelenlegi páromat. Másoknak is szokott kölcsönadni, de félek, hogy nekem csak azért sem adna. Jó a keresetem, tehát tudok neki rendesen törleszteni és szívesebben fizetnék neki, mintsem a banknak kamattal...

Ti hogy kérnétek kölcsön? Tudom, hogy csak azért nem adna mert a jelenlegi páromat nem szereti :(


2019. ápr. 10. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Egyszerüen megkérdezed, hogy tudna-e kölcsönadni X összeget egy adott dátumig, természetesen hivatalos formában, lepapírozva.

Vagy belemegy, vagy nem - egyéb lehetöség nincs. Viszont papír nélkül kizártnak tartom, hogy beleegyezne.

2019. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Én egy apuka vagyok. A fiam 16, olykor elég viharos a kapcsolatunk, igaz, nagyon szerrtjük egymást. Ez mondjuk nem akadályozza meg egyikünket sem abban, hogy ne szóljunk egymáshoz pár napig, ha összeveszünk.


Szóval, amikor kért tőlem (60.000ft-ot jbl hangfalra), akkor azt mindtam neki, hogy rendben, de ledolgozza a vállalkozásban és pontosan törleszt. Ellenkező esetben nagyon rossz vége lesz.


Pontosan törleszt és ilyenkor mindig egy kicsit büszke is vagyok rá.


Kérj bátran, ő az apád. Ha az eq-ja nem a béka valaga alatt van, akkor sima ügy, ne félj.

2019. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha a páromat nem fogadja el, akkor én nem kérnék tőle, hanem inkább banknak fizetnék kamatot.
2019. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudod meg, ha nem kérdezel rá. Apád helyében rákérdeznék mire kell, ha normális dologra akkor adnék. A papír összegfüggő.
2019. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Megkérdezed tőle,h hogy adna-e x összeget eddig és eddig. Ha azt mondja nem, megköszönöd és elsétálsz a bankba.
2019. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed. Ha azt mondja, hogy nem, akkor legfeljebb ugyanott tartasz, ahol most vagy.
2019. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!