Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nevezzem a mostoha...

Hogyan nevezzem a mostoha anyukámat?

Figyelt kérdés

Apu és Anyu elváltak kiskoromban. Apu nem sokkal utána újra megnősült, azóta van "mostohám", majdnem húsz éve. Szeretem őt, a féltesóimat is.

Kisebb koromban, ha beszéltem róla valakinek, mindig úgy mondtam, hogy Bori, apukám felesége, és persze Borinak hívom. Ez így teljes oké, de felötlött bennem, hogy jó lenne valami személyesebb "megnevezés", ha utalok rá, beszélek róla. A mostoha anyám kifejezéstől rosszul vagyok... Tudtok valami jó kifejezést erre a "szülő-gyerek" kapcsolatra?

22L



2019. ápr. 10. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a keresztnevén szólítom apám új kapcsolatát, ami persze már nem új, majdnem 20 éves. És ha utalok rá, akkor mondom a nevét és ha valaki nem tudja ki ő, akkor mondom hogy az apám élettársa.
2019. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Besteha :) Vavyan Fable utàn szabadon.
2019. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
A lányom a férjemet a keresztnevén szólítja, ha pedig utal rá, akkor ismerősöknek keresztnevén, vagy nevelő apaként emliti
2019. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A nevelőanyád, legalábbis az jobban hangzik, mint a mostoha.
2019. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha húsz évig a keresztnevén szólítottad, akkor már nem változtatnék. Ha másoknak beszélsz róla, mondd, hogy Bori, a második anyukám.
2019. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha te is szereted a mostoha anyukádat és Ő többet tett érted mint az édes, nyugodtan hívhatod "anyukámnak".Az eltelt húsz év szerintem több mint indokolt.

Nemsokára eljön az Anyák Napja,igen megtisztelő lenne a pótanyuka számára,ha a továbbiakban ekként szólítod a testvéreiddel együtt.

Csinálj neki egy szép ünnepet azzal,hogy a tesóddal együtt Anyukának hívjátok,ettől nagyobb elismerés nincs annak,aki lelkiismeretesen,gondoskodva,figyelt rátok.

Csak először lesz nehéz!

2019. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Pótanyámként és Pótapámként szoktam hivatkozni az enyémekre. :)
2019. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Bori anyu?
2019. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

Bestehat nem olvastam, így az utalást sajnos nem értem.

6os valaszolot nem értem miért kellett lepontozni, nagyon jó szándékú választ adott.

Anyával élek (egyelőre, tervezem, hogy párommal osszekoltozunk), jó a kapcsolatunk, természetesen ő Anya, de Bori akkor is gondoskodott rólam, szeretett, mikor megszulettek a saját lányai, a feltestvereim. Pedig nem viselkedtem mindig tisztességesen, nem voltam vele rendes. Rajottem, hogy sokat koszonhetek neki, és nélküle még tesoim sem lennének.

2019. ápr. 10. 13:18
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Simán csak Bori. Nincs miért bárhogyan is anyuzni (pótanyu, nevelőanyu, Bori anyu...) ha anyukád nevel.


Akit majd anyuzhatsz még, az a férjed anyja. Hagyományosan ez nem számít sértésnek édesanyánk felé sem.

2019. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!