Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy nem létezik olyan, hogy a gyerek nem szereti a szüleit?

Figyelt kérdés

(Kiegészítő infó:apámat nem ismerem, nagyon kicsi korom óta nem él velünk, nem tartjuk vele a kapcsolatot, nem tudom mi van vele)


Sokszor, amikor embereknek beszélek arról, hogy az anyám és az énközöttem lévő kapcsolat nem valami jó, vagy amikor ki is mondom hogy utálom őt, akkor jönnek egyből hogy jaaaj ne mondjak már ilyet, ilyen nincs, biztos te is szereted az anyukádat. Aztán meg elkezdenek győzködni, hogy én márpedig szeretem az anyámat, ne mondjak ilyen butaságokat hogy nem. Ők miért gondolják azt, hogy nem létezik olyan, hogy valaki nem szereti a szüleit? Miért gondolják ők azt, hogy azért mert xy megszült engem, amiatt felmentést kap minden rossz cselekedete alól, és kötelezően szeretnem kell őt, bármennyire is csak tönkreteszi az életem és a jövőmet?


Most nyugodt vagyok, néhány hónapja lakótársakkal lakom egy másik városban, szakmát tanulok egy olyan helyen ahol pénzt is kapok érte, nagyon jól alakul az életem és a jövőm - most, hogy nem az anyámmal lakom.

16/f



2019. ápr. 10. 12:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%
Jóvan.
2019. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Ez még nem is annyira érthetetlen, mint amikor a szülők nem szeretik ok nélkül a kicsi gyereket.

Persze, hogy ha rossz a viszonyotok, akkor nem kötelező szeretni, csak azért, mert az anyád.

Én szeretem az anyukámat, apum viszont sok rossz dolgot csinált gyerekkoromban ellenem, szóval kétlem, még magamban megfogalmazni is, hogy "szeretem apukámat" olyan képtelenség. Nem. Semlegesen érzek iránta, de idáig eljutni is időbe telt.

2019. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
-szóval kétlem (nem tudom, hogy került oda, elnézést)
2019. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is semleges az érzés a szüleimmel. Apám már nem él 8 éve, anyámmal pedig teljesen közönyös az egész kapcsolat. Egy évben max. kétszer megyek (pedig csak 100 km), kéthetente beszélünk telefonon, de ennyi. Konkrétan szeretetet nem érzek iránta. Ha meghalna egy hét múlva, nem érzem úgy, hogy megszakadna a szívem, tudomásul venném.
2019. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

En az apámat jobban szerettem, mert kaptam tõle szeretetet,de az anyám az kivételezett és igazából arra sem emlékszem,hogy valamikor megsimogatta volna a buksimat.Minek szeressem,ha õ sem szeretett engem.


Viszont megforditva a helyzetet,hogyan érzed az anyud szeret téged vagy nem?Ha szeret akkor valamennyire te is viszonozd,ha nem azt add amit kapsz tõle.

2019. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen sérelmeket nem illik kéretlenül másokkal megosztani. Ha valaki előtt szidod az anyád, az a legtöbb ember előtt kicsit leértékel, meg kényelmetlen is nekik.


Mit is mondhatnák, helyeseljen ahhoz, hogy anyád szidásra édemes?


Még a sittes bűnözők többsége is az anyja szidására a legérzékenyebb, pedig biztosan sokakkal az anyjuk sem bánt szépen kiskorukban, ettől vadultak el.

2019. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
15%
16 éves vagy.... ok.
2019. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert ők szeretik a szüleiket és nekik ez természetes, és gondolom meglepődnek amikor elmondod nekik, hogy utálod az anyádat. Nagyon sokan azt hiszik, hogy mindenkit olyan nagyon szeret az anyja mint őket és amikor meghallják, hogy ti nálatok ez nem így van, akkor zavarba jönnek és kellemetlenül érzik magukat.
2019. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Mit kell ennyire ki lenni attól ha valaki szídja az anyját? Ja aztán az apa meg mindegy nem? Az anyaság nem csak annyiból áll hogy megcsináltatom azt a gyereket aztán majd lesz valahogy. Anyává érni kell.


Én szeretem az anyukámat mert jól kijövünk, de sosem tudnék valakit csak amiatt szeretni “mert az anyám”.


Láttam én már olyan anyát az ismerettségi körömben aki arra sem érdemes hogy szóhoz jusson abban a házban. Nem véletlenül, mert annyira aljas egy teremtés.

2019. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolják, mert nyilván nem tapasztalták a másik oldalt. Én igen, úgymond. Én oldalamrol szüleimet imádom, nagyon sok áldozatot hoztak azért egész életükben hogy nekünk mindent megadhassanak. Hárman vagyunk testvérek, sosem szenvedtünk hiányt semmiben, nem csak anyagiakra gondolok hanem szeretetre, élményekre is. Emellett ott van párom és az ő szülei. Na ok megadták páromnak kb a minimumot de talán még annyit se mondhatnék. Ajándékba születésnapra névnapra megkapta az apja kinőtt cuccait, míg a szülei maguknak mindent megvettek mindenből újat. Enni evett amit kapott, ha nem ette meg akkor nem evett és ennyi. 18 évesen ki is lett rakva otthonról, hisz megtették a minimumot amit törvényileg meg kellett, nem? A 18 év alatt az apja nem foglalkozott vele, míg az anyjának ő volt az érzelmi szemetes ládája, és érzelmileg zsarolta folyamatosan. Neki a szüleinek mindenért ugorni kellett ez volt a természetes (szerintem csak ezért vállaltak gyereket hogy legyen egy ingyen csicskajuk), de fordított esetben "old meg magadnak fiam!" volt a válasz. Na hát próbálták még utána is ugráltatni miután kitették otthonról, és ő volt a világ leghálátlanabb gyerek amiért német mondott. Azóta nem érdekli őket a fiuk, nem tartják a kapcsolatot. Párom úgy beszél a szüleiről mintha valami idegen emberek lennének. Nem szereti őket, ezt kijelentette. Amikor bekerült az én családomba, teljesen le volt döbbenve hogy pl apukám csak úgy semmi alkalom nincs és vesz neki pl egy inget. Vagy hogy meg tudja beszélni a lelki problémáit is, pl munkahelyi stressz stb az én anyukámmal mert ő meghallgatja, tanácsot ad, nyugtatgatja. Ezért még rosszabbul érzi magát, hogy ilyen szülők is vannak, neki meg csak azok jutottak... Akiket szülőnek se lehet nevezni... És igen, nála is leddobbenek az emberek már csak ha azt meg hallják hogy nem tartja a kapcsolatot velük. Mintha főben járó bűn lenne... Ezt tényleg csak az tudja megérteni aki hasonlót átél, vagy közvetlen közelében van hasonló eset. Másképp hiába téped a szádat, téged fognak hülyének nézni.
2019. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!