Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szóval minden úgy...

Mit tegyek? Szóval minden úgy kezdődött hogy anyukámnak hogy transznemű vagyok és azóta úgy bánik velem mint egy idegen emberrel és nap mint nap lelkileg terorizál. Plusz még erre a testvéreim is jönnek még.

Figyelt kérdés
Apám eddig ki állt mellettem de pár hónapja nagyon lekezelően bánik velem. Volt rá példa hogy csak úgy anyám felhozta a témát például vacsoránál és az egész családom elött el kezdetg engem sértegetni rágalmazi hogy én mekkora egy b*zi vagyok. De a legroszabb az volt hogy mikor véletlenül meg hallotta a beszélgetésemet a barátnőmmel hogy aznap például itt meg ott fiúnak néztek, és ez miatt volt hogy többször is megütött. De akkor vágta el nálam a cérnát mikor tegnap a fejemhez vágta azt hogy nem leszek többé a gyereke ha folytatom ezt a hülyeséget és hogy hamar árvaházba fog adni. És ezek miatt volt hogy el kezdtem mag vágni, tudom nem volt egy okos döntés de pillanatnyilag akkor annak tűnt. Majd utána külön féle öngyilkosági gondolataim lettek. Csak 2 ember tudd erröl de ők is tanácstalanok.

2019. ápr. 10. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Először is, nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél :(


Sajnos még ismeretlenként is nehéz tanácsot adni.


Hány éves vagy? Kábé mennyi idő, amíg el tudsz húzni otthonról?


A két ember közül valaki majd nem tud befogadni addig, amíg össze nem szedsz albérletre pénzt? Szerezz szobatársat, úgy olcsóbb.


Esetleg - sajnos nem tudom, hogy egyáltalán működne-e - próbálj meg "visszamászni a szekrénybe". Bocs anya, igazad volt, nem vagyok más mint ami vagyok.


Tudom, nem lesz könnyű megtagadnod saját magadat, de így remélhetőleg nem leszel ekkora terrorban.



Vagy valamelyik rokon nem fogadna be?

2019. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha jó ember vagy és próbálod magadból mindig kihozni a legjobbat. Mind a tanulmányaidból, mind pedig az életed minden területén, akkor lehettel transznemű, lehettel bisex vagy leszbikus, de nem változtatt a tényen mi szerint egy értékes ember vagy.

Amit anyukád művel, ezzel csak saját magát minősíti, hogy megbukott mint anya aki nem tudja elfogadni a saját gyerekét olyannak, amilyen.

Ha majd oda kerül a sor, hogy költözől akkor szakíts meg minden kapcsolatot. Hidd el lehet, hogy még jót is tesz a kettőtök közti szakadéknak áthidalásában. Mivel te nem keresed, de ő meg pont, hogy keresni fog.

2019. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Lecke nincs? Micsoda kamusztori....
2019. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

"transznemű vagyok"


A múltkor "hermafordítva" voltál.

:)

2019. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy "csak" ez a probléma?
2019. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Fordulj pszichológushoz. Hátha visszafordítható a betegséged, mielőtt még beállna a súlyos személyiségtorzulás.
2019. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6-os a traszneműség nem egy betegség,de ha nem vagy tisztában a fogalmakkal akkor nincs értelme válaszolnod.
2019. ápr. 13. 11:33
 8/10 harminezer oxigén ***** válasza:
97%

Szia


A szülők, csalàd hozzààllàsàn nem tudsz vàltoztatni. Azt tudom tanàcsolni hogy, ne tagadd meg önmagad ès talàn idővel megbèkèlnek vele.


Ha idővel nem vàltozik a hozzààllàsuk ezzel kapcsolatban akkor amint betöltöd a tizennyolcat költözz el, vagy ha van rà mòd akkor előbb pl kollègium vagy rokonokhoz. Sajnos amìg nem vagy nagykorú ès nem vagy anyagilag független addig a szüleidre leszel utalva.


Valamint azt tanàcsolom mielőbb menny el egy pszcihològushoz mivel az hogy vagdosod magad ès hogy az öngyilkossàg kèrdèse foglalkoztat azok sújos gondok amit egyedül nem fogsz tudni megoldani, amìg ennyire ellensèges környezetben èlsz addig biztos nem ès nehogy kèső legyen.

2019. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak transznemű ismerőseid? Jó lenne a szüleidet összehozni más transznemű fiatalok szüleivel, akik már túlvannak ezen, hátha tudnának a szüleidnek segíteni az elfogadásban és megértésben. Létezik esetleg ilyesmi témájú magyar facebook csoport? Láttam ebben a témában dokumentumfilmeket angolul, szerintem keress rá, hogy magyarul vagy feliratosan is vannak-e ilyen filmek a neten, és mutasd meg nekik.
2019. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mik változtak a kérdés kiírása óta, kérdező? Elfogadták a szüleid? Nem kerültél árvaházba?
2020. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!