Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az átlagos, normális...

Ez az átlagos, normális felállás egy családban?

Figyelt kérdés

A héten két történés elgondolkoztatott a szüleimhez való viszonyomról.

A hét elején történt egy kisebb szóváltás apámmal, rám nem jellemző módon felment bennem a pumpa, és odavágtam neki hogy fogja be. Természetesen el se hagyta a szám a dolog, már bocsánatot kértem. Nagyon elszabadult a pokol, alig úsztam meg ép bőrrel. Aztán apa lezárta a dolgot azzal, hogy ha még egyszer ez történik mehetek el itthonról.

Ebben csak az az érdekes, hogy én életemben már számtalanszor megkaptam tőle a "kuss legyen" és "fogd be a pofád" mondatokat. Ha esetleg tudtára szerettem volna adni (nyugodtan), hogy túlzásnak tartom ahogy beszél velem (merthogy ezeket számomra teljesen indokolatlan, véletlenszerű helyzetekben mondta; amikor gondolom csak szimplán idegesítette a jelenlétem vagy nem tudom), akkor esetleg még hozzácsapta hogy "fejezzem be vagy lecsap".


A másik kerek fél órája történt, este fél kilenc után. Vacsoráztam épp, mikor csöngettek a kaputelefonon. Hallottam, hogy apa felenged valakiket. Hát had ne mondjam, korántsem voltam vendéglátó állapotban, meg a kaja közepén, szombat este fél kilenckor elég nagy meglepetésként ért a dolog. Megkérdeztem apát mi a helyzet; mondta vendégeket hívtak anyával. Rákérdeztem, hogy nekem miért nem szóltak, mire megkaptam, hogy nem érti mégis minek kellett volna. Egymáson értetlenkedtünk egy ideig, mire felhoztam, hogy akkor mostantól nekem sem kell szólni, ha valakit szombat este felhozok? A válasz: De, nekem kell. Rám más szabályok vonatkoznak.


Eddigre felértek a 3.-ra a vendégek, szóval ezzel zárult a dolog.



Értem én, hogy más a jogköre a szülőnek és az eltartott gyereknek, de ez így rendben van? Ez a megszokott?

Én ebben nőttem fel, nem tudok mihez viszonyítani. Csak azt tudom, hogy qrva szarul érzem magam.


18/L



2019. ápr. 13. 21:20
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
98%
Ez nem normális, de nem nagyon tudsz mit tenni, ha apukád nem partner a megbeszélésben. Ha el tudsz költözni, valószínűleg jobb lesz a viszonyotok. Addig sajnos marad az egyenlőtlen helyzet.
2019. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk én a kisebb gyerekeimnek is szólok hogy jön x vagy y ekkor meg akkor, szóval kommunikálunk.

De pl. Anyámék se mindig jelezték, mondjuk nem merült fel bennem hogy beleszólhatnék

2019. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Oké, de nálatok is közel este 9-hez jöttek át..?
2019. ápr. 13. 21:40
 4/44 anonim ***** válasza:
91%
Apud elég primitiv viselkedésű! Ezzel csak annyit tudsz kezdeni, hogy nem nagyon foglalkozol vele. Nem kell vitába bocsájtkozni, hiszen úgyis te húzod a rövidebbet! Amúgy attól, hogy ilyeneket mond neked, még nem kell lesüllyedni arra a szintre. Inkább mutasd meg, hogy te tudsz értelmes emberek módjára kommunikálni!
2019. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem teljesen normális, amennyiben van külön szobád, bármikor be tudsz oda menni és nem kell kint jopofiznod a vendégekkel.
2019. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Azért ezzel a "fogd be" megszólalásommal még csak közel sem süllyedtem le az ő sértő szintjére. Főleg, hogy bocsánatot is kértem (amit ő soha). És ahogy mondtam, még ez az enyhe visszaszólás is ritkán fordul elő nálam.
2019. ápr. 13. 21:44
 7/44 anonim ***** válasza:
75%
Sok ilyen szülő van, aki csicskának tekinti a gyerekét, és összetéveszti a kutyával. Aztán csodálkozik, ha ilyen visszaszólásokat kap. Nem, ez nem egy normális család, ez egy magyar család. Arrafelé szokás ilyen mérgező környezetet teremteni, lenézni, kutyázni a gyerekeket, eljátszani a kényúr szerepét, persze támogatás meg soha semmi, egy jó szó sem, csak a büntetés, ha nem teljesíti az elvárásokat.
2019. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
32%
Szólok de nem engedélyt kérek. És igen a gyerekeimre más szabályok vonatkoznak, ő neki engedélyt kell kérnie hogy itt aludjon a barátnője de én nem fogok tőle ha az enyém itt alszik. A válasz ott keresendő hogy én vagyok az anya ő a gyerek. És ezt úgy mondom hogy nagyon jó a viszonyunk.
2019. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
14%

"És ahogy mondtam, még ez az enyhe visszaszólás is ritkán fordul elő nálam.

a fogd be egyáltalán nem számít enyhe visszaszólásnak...

2019. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
13%
Költözz el és vissza se nézz. 18 évesen szabadon megteheted.
2019. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!