Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rendben van e az...

Szerintetek rendben van e az hogy egy 18 éves lánynak nem lehet barátja mert a szülei megtiltják?

Figyelt kérdés
Mint pl: sötétedés után hazaérni, elmenni valahová szó nélkül,mert mindenbe beleszólnak és kifaggatják?(Amellett hogy jól tanul, nem cigizik nem iszik stb) Ilyenkor mit lehet tenni?

2019. ápr. 14. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Tűrni. Mert a második variációhoz, miszerint költözz el és tartsd el magad, ahhoz sok pénz kell, ami pedig egy tanulónak nincs.
2019. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem csak tűrni vagy költözni.

Szembe is lehet fordulni az értelmetlen önkénnyel és ki is lehet állni magadért. Én is így értem el azt, hogy fölösleges és értelmetlen regulák nélkül működjön jól a kapcsolat a szülőkkel. Tanulmányok, besegítések ha megvannak, nagykorúság megvan, akkor simán sok dolog belefér. Egy darabig pampog csak a szülő. Ha látja, hogy elég határozott a gyereke, leszokik az egrecírről.

2019. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ mennyire beteg személyiségűek a szüleid, lehet meg tudod valahogy beszélni, és elmagyarázni evvel a hozzáállással lehet azt elérni, hogy valaki baromi rossz párkapcsolatba lépjen,vagy ha felszabadul akkor szabados élettel kompenzáljon amit csak megbán később.
2019. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, de a szembeszállással csak azt értem el, hogy leordibálják a fejem, bárhogy érvelek akkor is maguknak adnak igazat, én meg az idegtől sírok, elmegy a hangom aztán depi. Ők meg azzal fenyegetnek hogy bolondokházába küldenek. Már belefáradtam XD
2019. ápr. 14. 21:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mért mit fognak csinálni, ha nem fogadsz szót? Had ordibáljon nem kell vele törődni, legalább lefárasztja magát.

Nem vagyok egy lázadó, engedetlen gyerek, de mindennek van határa.

2019. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

18.at betöltötted, nem lány vagy hanem felnőtt nő.


Dolgozz, költözz el a mamahotelből, akkor majd nem egrecíroztat senki.

2019. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Ha ilyen szigorúak, akkor neked kell beszélni velük és bővíteni a határokon.

Én pl 18 évesen nyáron úgy jártam dolgozni, hogy sötétben mentem vagy sötétben jöttem. Nonszensz lett volna megtiltaniuk. Jogilag felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz.

Persze velük élsz, számolj be nekik mikor érsz haza meg ilyenek. Ebben semmi gáz nincs. De ne hagyd, hogy alap dolgokat megtiltsanak. Ismerkedj nyugodtan, járj randizni.

Teljesen normális, ha 18 évesen párkapcsolatod van.

Egyébként én megkérdezném a szülőket, hogy ők mikor ismerték meg egymást? Az ilyen eszement tiltások után a szép, ha kiderül, hogy a szüleid ennyi idősen már együtt voltak, esetleg te is úton voltál.

2019. ápr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Úton voltam xd
2019. ápr. 15. 08:36
 9/16 A kérdező kommentje:
Sőt megvoltam már..
2019. ápr. 15. 08:37
 10/16 anonim ***** válasza:
Költözz el, jó messzire.
2019. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!