Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért én szégyenkezzek, ha a...

Miért én szégyenkezzek, ha a szüleim igénytelenek, rendetlenek, mocsokban vannak?

Figyelt kérdés

Próbáltam mindent, hiába, nekik így jó. Én meg gyerek vagyok.

Alkoholisták, de még csak kezet sem mosnak.


2019. ápr. 15. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Inkább készülj suliba. Egész éjjel ezen a kérdésen agyaltál?
2019. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. ápr. 15. 06:50
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz ügy. Ha még általános iskolás vagy, akkor én a helyedben messzebb lévő középiskolába mennék, ahol lehetek kolis.

Két felnőtt embert ugyanis nem lehet megváltoztatni, így az egyetlen, amit tehetsz, hogy te lépsz le. 16 éves korodtól még a zsebpénzedet is meg tudod keresni diákmunkával, szóval tőlük már kérni se kell. Más választásod nagyon nincs.

2019. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Ki előtt, milyen helyzetben kell szégyenkezned?
2019. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem szégyenkezni kell, hanem majd ha felnőtt leszel, akkor a saját életedben máshogyan csinálni ezeket a dolgokat.
2019. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

imádom, h még ilyen kérdésnél is megjelenik néhány proli kötözködni.


kérdező, csak azt tudod tenni, hogy lelépsz, ahogy tudsz, vagy elköltözöl egy rokonhoz.


Hány éves vagy?

2019. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, hát apróbb dolgok miatt is képes egy gyerek szégyenkezni az szüleit illetően, én már csak tudom. Bár nekem nem voltak sose igénytelen és rendetlen családtagjaim, csak nagy és öreg házunk... Sose érni a rendrakás vagy takarítás végére, vagy ha igen, már gazul a kert, szóval sosem vagyunk "készen". Felnőttként én is képes vagyok tudomásul venni, hogy minden nem meg yegyszerre. De gyekekként minden apróságot iszonyú cikinek éreztem, és nem is szerettem, ha jön hozzánk valaki, főleg ha iskolás társaim.... Inkább veszekedtem a családdal, ha valahol kitakarítottam, és ők nem "becsülték" annyira, hogy sokáig rend is maradjon... :D



Hát igen, amit te írsz, az meg egy valóban súlyos dolog, megértelek, hogy szégyenkezel. De valahogy tedd túl magad, bírd ki a míg felnőssz, és munkád lesz, elköltözöl. Ha nem tudsz rajtuk változtatni, csak túlélni tudsz addig. És megfogadni, hogy te soha, de soha nem fogod követni a "példájukat"!!!!!

Az a legfőbb, amit tehetsz, hogy te nem leszel alkoholista, és igyekszel rendezetten, rendben élni...


FEl a fejjel!

2019. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van külön szobád, azt tartsd tisztán és rendben és magad is legyél ápolt, tiszta.A takarító és mosószer nem kerül egy vagyonba, ezeket magad is el tudod intézni.Hozzád csak nem fognak bejárni koszolni.Őket leszoktatni, megváltoztatni nem fogod tudni, felesleges is lenne ezen vesződni.Én is voltam hasonló helyzetben, nagyon bosszantó.
2019. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó azért nem nagyon brutális a helyzet, de a szomszédok nem állnak le, meg engem piszkálnak. Egy valaki még titokban képeket is csinált.
2019. ápr. 15. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!