Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korlátozó anya. Mit lehet tenni?

Korlátozó anya. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Én elhiszem, hogy jót akar, mert biztos. De.

Szerintem ez nem oké, hogy bele akar szólni, hogy kivel vagyok együtt, mindenre engedélyt kell kérni, elveszi a pénzemet, amiért én dolgoztam meg.

Pedig anyagilag jól állunk, és az iskolai teljesítményem is elég jó, egyetemre fogok menni, nyelvvizsgám van, jogsim, dolgozok, középiskola mellett.

Mégis, mindenbe beleszól, semmise jó vagy elég neki, amit csinálok.

Itthon is be szoktam segíteni, nem mindennap, de azért gyakran, heti többször, bevásárlok, kertben megcsinálok ezt-azt, takarítok is, szerelni valókat is meg tudom csinálni általában.

Mindent meg akar határozni, hogy mit csinálok abban a kevéske szabadidőmben, a barátaimat, a barátnőmet, költségvetésemet.

18F


2019. ápr. 15. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apukád van?
2019. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Thispain ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség: Pénz elrejtése, kapcsolataid titkos

építése.


Lehetőség fokozása: Kapcsolataid publikus építése

ellent mondva anyádnak.


Végső lehetőség: Költözés.

2019. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A pénz elrejtése lehetetlen, mert számonkérik, tudják, hogy mikor és mennykt kapok.

Kapcsolatokat nem lehet titokban építeni. Nemis tiltja őket, csak az időt korlátozza.

Barátnőmmel meg heti 1-2 alkalommal tudunk találkozni, olyankor szeretnénk egész napot, de ez nem tetszik nekik.

És van apám, ő egyetért velem, de semmit nem tesz.

Költözés tervben van, csak pénz elvétele miatt nagyon nagyon nehéz.

2019. ápr. 15. 19:01
 4/11 Thispain ***** válasza:
86%
Még egy dolgot lehet tenni talán. Ha a szüleid úgy tudják, hogy munkahelyeden lecsökkentették a béredet a felére, vagy felmondtak neked ott, és azt mondod, hogy a fennmaradt szabadidődben önkénteskedsz valahol, akkor a munkábol kapott pénzeddel nem kell elszámolni, mivel úgy tudják, nincs. Ez legfeljebb ott bukhat meg, hogy felhívják a régi munkahelyedet, vagy megakarják nézni az "újat".
2019. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
18 eves fiukent anyad iranyit? Nekem mar 16 evesen se szologatott be, mert 3x akkora voltam mint o es tudta, hogy hol a helye. Pedig sose bantottam csak kialltam magamert
2019. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Állj a sarkadra. Hidd el saját magad, hogy ez jogtalan, és akkor ki mersz állni magadért. A pénzt még megérteném, ha szegények lennétek, és kellene a te kereseted is a megélhetéshez, de ezek szerint ez nem így van. Ha anyád kéri a keresetedet, kérdezd meg, mire kell. Ha programot akarsz csinálni, közlöd, hogy elmész, ekkor jössz, és menj. Hátra se nézz, meg se halld a sipákolását. Ha kifogásolja, amit csinálsz, ne is reagálj rá, nézd levegőnek. Ez roppantul kellemetlen lesz neki, mert nem lesz partnere a színielőadásához. Ha érzi benned az erőt, a magabiztosságot, fülét-farkát (jó, az neki nincs) fogja behúzni, mert megérti, hogy többé nincs hatalma fölötted. Felnőttél.
2019. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Jó arc lehetsz, életre való.


Kérdés, mi van ha nem adod oda a pénzt?

Mert tényleg gyűjteni kéne, és lekoccolni albérletbe.

2019. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi idős férfitól már az qrva nagy dolog, ha ezt beismeri és belátja, már nagyon jó úton haladsz.


Erre az utolsó 1-1,5 évre nem tudsz koliba menni? Ott senki nem kér számon.


Utána egyetem mellett keress valami olyan melót,amivel el is tudod tartani magadat és max. ünnepekkor nézz haza.

Ha számon kérnék a kevés látogatást, akkor mondd el ugyanazt, amit itt is leírtál. Ha megérti, megérti, nem, akkor nem, ne túráztasd magadat rajta.

2019. ápr. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Be kell vállalni a 'lázadást'. Ezen 14-16 éves korában átesik a legtöbb gyerek. És nem kell ehhez elköltözni, meg önállónak lenni. De azért egy középiskolás már sok mindenről maga dönthet. Pl. hogy mire költi a pénzét, amit saját maga keresett meg, vagy hogy ki a barátnője.
2019. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Es mi van, ha nem adod oda a penzed? En fizikai erovel is megvedenem a magamet.
2019. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!