Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus szülővel milyen...

Nárcisztikus szülővel milyen a viszonyotok, ha van ilyen (akár ismerős sztorija is érdekel)?

Figyelt kérdés

Amíg együtt éltetek vele, milyen volt a viszony, hogy jöttetek ki vele, hogy ment az önállósodás, stb.


Akinek nem lenne tiszta:


[link]



2019. ápr. 16. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Visszagondolva is fájdalmas emlék. Az apám ritkán állt a sarkára vele szemben, szerette. Anyám semmilyen dologra nem adott pénzt ami a korosztályomnak fontos volt. Osztálykirándulás, farmer stb. Emiatt nem alakult ki megfelelő baráti köröm. Hozzánk nem jöhetett senki. Az első udvarlómat is kidobta. Próbáltam keveset otthon lenni. 18 éves koromban férjhez mentem. Esküvőre nem jött, később az unokáját imádni kezdte. Most én gondozom. a mai napig tönkretesz idegileg.
2019. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Amíg együtt éltünk, apám egy szörnyeteg volt. Az ő szemében nem létezett más, csak saját maga, minket pedig mentálisan bántalmazott. 11 voltam, mikor anyám megelégelte, kidobta őt, a gyerekek felügyeleti jogát pedig magához vette. Azóta is vannak láthatások vele, de apám semmit nem változott.
2019. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#1: "Most én gondozom. a mai napig tönkretesz idegileg." Miért? Az adósa vagy? Terápián jártál már?
2019. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: le a kalappal előtted! Engem ezek után az se érdekelt volna, ha szó szerint a saját szarában halt volna meg, nem, hogy még gondozzam! Kész Teréz Anya vagy!


Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még tapasztalatok.

2019. ápr. 16. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasva a cikket, a jellemzők alapján a saját anyám is ilyen.


Férjhez ment apámhoz, akit állítólag soha nem szeretett igazán, csak a közös gyerek volt az érdek. Ugyan nem volt alkoholista, de bizonyos időközönként ivott. Ha részegen jött haza, akkor két eset volt: vagy vidám volt és csendes, vagy erőszakos. Egyszer szétvert mindent, akkor abbahagyta az ivást. Utána részeg nem volt. Viszont megvilágosodtam, hogy ő neki a természete ilyen.

Anyám nyugtatókon élt, nem dolgozott. Én jártam bevásárolni, én vigyáztam rá, ha rosszul volt. Állandóan a kettőnk kapcsolatát emelte ki, hogy milyen jó. Ahogyan nőttem rájöttem, hogy bármilyen problémám van nem számíthatok rá, mert mindig megpróbálja azt űberelni a "hát én mit mondjak...." kezdetű mondatokkal. Ha összevesztünk akkor mindig ő szenvedett látványosan, és sokszor fejet is kellett hajtanom előtte emiatt, mert nem bírtam nézni a mártírkodást. Felnőttként nem mertem elköltözni. Egyrészről nem is lett volna miből, másrészről mindig azt hajtogatta, hogy ha nem laknék itthon apám agyonverte volna már.


most ban egy élettárssa, aki viszont ténylegesen alkoholista. Ugyan nem verekszik, de állandóan jellemző a cirkusz. Persze ezzel egyetemben a nekem való panaszkodás róla. Ismerősöm nem tudja a dolgokat mélyebben, csak a felszínt, így nagyon örülök neki, hogy tavaly felajánlotta, hogy hozzá költözhetek. Így nyár előtt sikerül itthonról elszabadulnom.

2019. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nos. Nekem apám nárcisztikus, de annyira, hogy a tipikus "minden tökéletes" látszattal még engem is magához csalt. 9 éves voltam amikor elváltak a szüleim. Utána két évet voltam anyámmal és nevelőapámmal, akivel egyébként semmi gond, imádom én is, húgom is, hiszen anyum előtte 19 évig élt mérgező kapcsolatban apámmal. Megérdemli hogy jó ember legyen mellette. De visszatérve. 3 és fél évig voltam apámmal, valamint a valószínű szintén nárcisztikus és feltehetőleg személyiségzavaros nevelőanyámmal. Idegileg teljesen tönkretettek, zárkózott lettem, egyre kevesebb barátom volt, és hiába mondtam el bárkinek hogy mi történik velem otthon, mentálisan és fizikailag is bántalmaznak, senki nem hitte el. Már csak azért sem, mert senki nem tudta elhinni hogy az én "tökéletes" apám lehet rossz is. Most nagyjából egy fél éve hogy eljöttem tőle, azóta minimálisra csökkentettem a kapcsolatunkat. Csak akkor beszélek vele ha nagyon muszáj, egyébként pedig soha. Februárban lett nagyon elege belőlem, akkor rendesen megvert. Nagyjából két hétig látszott utána a szemem alatt a nyoma, valamint az orrom is vérzett akkor, illetve eltörte a szemüvegem is. Nem mintha előtte nem bántott volna, viszont akkor általában csak a hajamat húzta, vagy úgy ütött a fejemen hogy a hajam eltakarja, vagy a másik "megoldása" volt, hogy haverinak álcázott ütéssel kaptam. Az a februári eset után úgy egy hétig szinte hozzám se mert szólni, gondolom félt hogy kinek mondom el. Egyébként ezt a mai napig összesen hét ember tudja, abból három családon belül, három barátnőm, illetve a volt barátom. Szóval összefoglalva... Bántalmazó környezetben éltem, úgy hogy szinte senki nem hitt nekem, én pedig hoztam közbe a tökéletesség látszatát mindenkinek.

Igazából nem tudom ezt most hogy akartam összefoglalni, bocsi hogy ha érthetetlen, csak... Így sikerült.


Illetve, ugye neveloanyam is bántott, de az már rövidebb sztori, és valószínű nem is érdekel senkit. Ha mégis, akkor leírom talán

2020. aug. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!