Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Nárcisztikus szülővel milyen a viszonyotok, ha van ilyen (akár ismerős sztorija is érdekel)?

Amíg együtt éltetek vele, milyen volt a viszony, hogy jöttetek ki vele, hogy ment az önállósodás, stb.

Akinek nem lenne tiszta:

[link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyerek, szülő, apa, apuka, anya, Narcissus, nárcisz, nárcizmus

ápr. 16. 01:28  Privát üzenet  

A válaszok
Visszagondolva is fájdalmas emlék. Az apám ritkán állt a sarkára vele szemben, szerette. Anyám semmilyen dologra nem adott pénzt ami a korosztályomnak fontos volt. Osztálykirándulás, farmer stb. Emiatt nem alakult ki megfelelő baráti köröm. Hozzánk nem jöhetett senki. Az első udvarlómat is kidobta. Próbáltam keveset otthon lenni. 18 éves koromban férjhez mentem. Esküvőre nem jött, később az unokáját imádni kezdte. Most én gondozom. a mai napig tönkretesz idegileg.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 16. 08:03 Privát üzenet
Amíg együtt éltünk, apám egy szörnyeteg volt. Az ő szemében nem létezett más, csak saját maga, minket pedig mentálisan bántalmazott. 11 voltam, mikor anyám megelégelte, kidobta őt, a gyerekek felügyeleti jogát pedig magához vette. Azóta is vannak láthatások vele, de apám semmit nem változott.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 16. 08:42 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

#1: "Most én gondozom. a mai napig tönkretesz idegileg." Miért? Az adósa vagy? Terápián jártál már?

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 16. 09:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1-es: le a kalappal előtted! Engem ezek után az se érdekelt volna, ha szó szerint a saját szarában halt volna meg, nem, hogy még gondozzam! Kész Teréz Anya vagy!

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még tapasztalatok.

# 4/5Időpont ápr. 16. 10:19 Privát üzenet

Elolvasva a cikket, a jellemzők alapján a saját anyám is ilyen.

Férjhez ment apámhoz, akit állítólag soha nem szeretett igazán, csak a közös gyerek volt az érdek. Ugyan nem volt alkoholista, de bizonyos időközönként ivott. Ha részegen jött haza, akkor két eset volt: vagy vidám volt és csendes, vagy erőszakos. Egyszer szétvert mindent, akkor abbahagyta az ivást. Utána részeg nem volt. Viszont megvilágosodtam, hogy ő neki a természete ilyen.

Anyám nyugtatókon élt, nem dolgozott. Én jártam bevásárolni, én vigyáztam rá, ha rosszul volt. Állandóan a kettőnk kapcsolatát emelte ki, hogy milyen jó. Ahogyan nőttem rájöttem, hogy bármilyen problémám van nem számíthatok rá, mert mindig megpróbálja azt űberelni a "hát én mit mondjak...." kezdetű mondatokkal. Ha összevesztünk akkor mindig ő szenvedett látványosan, és sokszor fejet is kellett hajtanom előtte emiatt, mert nem bírtam nézni a mártírkodást. Felnőttként nem mertem elköltözni. Egyrészről nem is lett volna miből, másrészről mindig azt hajtogatta, hogy ha nem laknék itthon apám agyonverte volna már.

most ban egy élettárssa, aki viszont ténylegesen alkoholista. Ugyan nem verekszik, de állandóan jellemző a cirkusz. Persze ezzel egyetemben a nekem való panaszkodás róla. Ismerősöm nem tudja a dolgokat mélyebben, csak a felszínt, így nagyon örülök neki, hogy tavaly felajánlotta, hogy hozzá költözhetek. Így nyár előtt sikerül itthonról elszabadulnom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 16. 11:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nárcisz szociopata a fiam anyja! 2 és fél éves fiam anyjával tavaly szétmentem. Bíróságon megegyeztünk. Gyerektartást fizetem, fiamért élek halok. Az anyja egy nárcisztikus náci...
Ha apám nárcisztikus, akkor én is az vagyok?
Anyám tényleg ennyire érzéketlen lenne?
Milyen egy idegbeteg/nárcisztikus szülő mellett felnőni?
Van köztetek olyan, akinek valamelyik szülőjének nárcisztikus személyiségzavara van?
Hat évvel ezelőtt megtudtam, hogy a szüleim segíteni akartak rajtam, ezért évekig beavatkoztak az életembe (tudtomon kívül). A helyzet felismerése után évekig dührohamaim voltak....

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!