Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám meghívta a ballagásom...

Az anyám meghívta a ballagásomra a barátnőjét, akit ki nem állhatok?

Figyelt kérdés
Most májusban ballagok, anyukám ballagás után foglalt étteremben helyet. Megkértem őt szépen, többször is hogy a barátnőjét ne hívja mert elviselhetetlenül sokat beszél és idegesítő és a (anyai) nagypapám se szereti őt, továbbá a család többi tagja se. Ennek ellenére meghívta. Arra hivatkozott hogy 2 rokon nem biztos eljön, ezért hívja meg a barátnőjét és a férjét.
2019. ápr. 16. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám azért hívott meg olyat, akit én nem szerettem volna, hogy kapjak tőle is ballagási pénzt. Nem értek vele egyet természetesen, csak leírtam, hogy akár ez is lehet egy ok. Mellékesen nekem nem érte meg azt a tízezret, hogy feszélyezve ültem végig az ebédet miatta
2019. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Mondanám, hogy te ne menj el. Frappáns megoldás lenne, csak nem jó. Hülye egy anyád van. Nem akar a családjával unatkozni. Ezzel már nem tudsz mit csinálni, de valamikor valahogy vissza kéne vágni úgy, hogy te is meghívsz hozzátok valakit, akit ő nem bír. Mindenesetre üljél jó távol az illetőktől.
2019. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Hívj meg te is egy közeli ismerőst vagy ne foglalkozz velük úgy is ott lesz a többi rokon.
2019. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
ki fogod bírni
2019. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
23%

Picit gondolj másra is, ne csak magadra. A ballagás nagy nap a szülők számára is, sőt, sokszor többet jelent nekik mint a gyerekeknek. Nyilván nagyon büszke rád az anyukád és azt szeretné hogy a barátai is lássák.


Amúgy meg bérelnek a szüleid egy helyet egy étteremben, nagy kajálást csapnak a tiszteletedre amit gondolom ők is fizetnek, ennyit igazán megtehetsz hogy nem vágsz pofákat amiért meghívnak valakit akit ők gondolnak.

2019. ápr. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem izgatnám magam rajta. Jól teleenném magam, aztán, ha elunom bárkinek is a szövegelését, akkor fölállnék, hogy "kimegyek az étterem elé friss levegőt szívni". Aki kijön velem, azzal kint beszélgetnék, bent meg foshatja a szót a kellemetlen barátnő.
2019. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

A meghívás megtörtént, visszacsinálni nincs módodban és ne is akard.

Az asztalnál foglalj helyet távol a kellemetlen személyektől, esetleg fiatal rokonaiddal távozz hamarább a teremből. Arra azért ügyelj, hogy emiatt ők a menü elfogyasztásából ne maradjanak ki!

2019. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerveztesd meg anyáddal, hogy a lehető legtávolabb ülj a barátnőjétől!
2019. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Közvetítőn keresztül add értésére a meghívott barátnőnek, hogy ne menjenek el. A felnőttek ezt el tudják finoman intézni.
2019. ápr. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

"Picit gondolj másra is, ne csak magadra. A ballagás nagy nap a szülők számára is, sőt, sokszor többet jelent nekik mint a gyerekeknek. Nyilván nagyon büszke rád az anyukád és azt szeretné hogy a barátai is lássák.


A ballagónak kell meghívnia az embereket, nem a szülőnek. Esküvő esetén, ha anyád férjhez menne, nem te fogod meghívni a potenciális vendégeket, hanem anyád és a vőlegénye.



"Amúgy meg bérelnek a szüleid egy helyet egy étteremben, nagy kajálást csapnak a tiszteletedre amit gondolom ők is fizetnek, ennyit igazán megtehetsz hogy nem vágsz pofákat amiért meghívnak valakit akit ők gondolnak."


Jajj, hagyjuk már ezt...

2019. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!