Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyerjem vissza anyukám...

Hogyan nyerjem vissza anyukám bizalmát?

Figyelt kérdés

A lehető legjobb a kapcsolatom anyukámmal, ő az akinek mindent elmondhatok, mindig mellettem van, a legjobbat akarja nekem. Nem egy átlagos anya-lánya kapcsolat. Viszont közel két hónapja jött egy fiú az életembe, akiről az utóbbi hetekben elég rossz dolgok derültek ki és rengeteget idegeskedek miatta. (pszichés betegségekről van szó, de ő ezeket egyáltalán nem veszi komolyan, én meg állandóan aggódok miatta) Anya itt is mellettem volt, próbált segíteni, tanácsokat adott stb. Megígértem anyának, ha legközelebb találkozok a barátommal, nem csinálok semmi meggondolatlan hülyeséget, hanem beszélek vele a problémáiról. Tegnap elmentem hozzá, beszéltünk, úgy tűnt, hogy sikerült vele beszélni, utána témát váltottunk, aztán történt egy kis meggondolatlanság (nem feküdtünk le, csak egymáshoz nyúltunk). Hazaértem, anyának meséltem, hogy mi volt, beszéltem vele, minden rendben van, aztán rákérdezett, hogy volt-e valami. Mint mondtam, mindent elmondok neki, ezért nem tudok előle semmit eltitkolni, úgyis rájön ha hazudok vagy nem mondok el mindent. Elmondtam neki, hogy mi volt, és ő nagyon kiborult, mert "csalódott bennem, megígértem, hogy nem lesz semmi, de én nem bírok magammal, hazudtam, nem vagyok megbízható". És ez megy tegnap óta, én pedig utálok vitázni, képtelen vagyok bárkivel is haragot tartani, és nem igazán vannak barátaim akikkel az ilyen dolgaimat megtudnám beszélni, azaz anya az egyetlen ember akire tényleg számíthatok és őszintén jót akar nekem, viszont ő velem ellentétben nagyon nagyon haragtartó tud lenni. Félek, hogy "elveszítem" anyát, megígértem neki, hogy soha többet nem csinálok ilyet, adjon egy utolsó esélyt (szombaton mennék megint a barátomhoz) és tényleg nem csinálnék több baromságot, de ő folyamatosan azt vágja a fejemhez, hogy hazudtam, átvertem, megbízhatatlan vagyok, stb. Én tisztában vagyok vele, hogy hibáztam, iszonyúan szégyellem és gyűlölöm magam ezért, szeretném helyrehozni, szeretném, hogy újra bízzon bennem, szeretnék bizonyítani, de jelenleg nem akar elengedni szombaton. Pedig itt tudnék bizonyítani, és eltitkolni se tudnám, ha megint marhaságot csinálnék, de NEM tennék. A másik meg, hogy itt a szünet, és nem akarom az egész szünetet elrontani ezzel. Mielőtt bárki félreértené. Nem az a probléma, hogy történt valami, hanem, hogy megígértem, hogy nem történik semmi, és nem tartottam a szavam. Elmondhatatlanul sajnálom amit tettem, és nem tudom, hogy értessem meg vele, hogy soha többet nem hazudok neki....

Kioktató, kötekedő válaszokat nem kérek, tisztában vagyok vele, hogy mit tettem!

16/L



2019. ápr. 18. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem anyukád nem normális, és túlzás amit leművel.
2019. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
NE mondd el neki ezeket a dolgokat. Neked is kell magánélet, értsd meg, hogy ő nem egy barátnőd, hanem az anyád. Nem kell szégyellned magad, semmit rosszat nem tettél, nem kell bizonygatnod meg ígérgetned neki semmit. Ideje lenne leválnia rólad, amit kettesben a fiúval csináltok az a te döntésed, anyádnak nincs beleszólása. Nyilván ne dugj random ismeretlenekkel meg ne ess teherbe, de ennyi, a többi a te dolgod.
2019. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon érzékeny vagyok és anya ezt nagyon jól tudja, ezért félt, hogy olyat teszek amit később megbánhatok. Szerencsére a barátom nem olyan, hogy erőlteti, sietteti a dolgokat, minden ami történt, közös megegyezéssel volt. Én is úgy gondolom, hogy anya ezt az egészet túlreagálja, de ő ilyen, viszont ha nem vitázunk ő a legjobb társaság számomra. A másik meg, hogy rengeteget köszönhetek neki, rengeteg nehéz év van mögöttünk (családi gondok) és az ő segítsége nélkül nem tudtam volna kimászni abból a gödörből amibe a saját apám miatt kerültem. (Már évek óta nem beszélek apámmal, ezek a problémák szerencsére teljesen megszűntek)

Viszont tudom, hogy ő csak jót akar, nélküle tehetetlennek érzem magam, nincs más aki meghallgat és próbálna nekem segíteni.

2019. ápr. 18. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Igy fogja beled nevelni azt, hogy a szex bun es kesobb majd problemaid lesznek a szexualis eletedben. Gratulalok neki
2019. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem bántad meg, amit csináltatok, akkor nincs miért szégyelned magad! Meg hát amúgy sem. Anyukád biztos csak a legjobbat akarja neked, de nem haragudhat rád a Te magánügyeidért. Ezekért nem tartozol neki semmilyen felelősséggel, csakis magadnak!
2019. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Félreértés. Nem az a problémája, hogy történtek dolgok, hanem, hogy előtte megígértem neki, hogy nem lesz semmi, és ő most úgy érzi, hogy ezzel "hazudtam", és elvesztette a bizalmam. Ja, és nem ez az első alkalom, hogy történt valami, és arról is tudott, de semmi baja nem volt vele.
2019. ápr. 19. 07:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De miert o szabja meg mikor nyulhat a bugyidba a baratod?

Ha azt mondja neked igerd meg nyilvan azt mondod igered, ez meg igy parancs..

2019. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem bánja, akkor miért ígértette meg veled, hogy nem fog történni semmi?

Mint már írtam, ezzel csak is magadnak tartozol felelőséggel.

2019. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!