Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mergezo szulok? Ez jelenti azt?

Mergezo szulok? Ez jelenti azt?

Figyelt kérdés

nem is tudom, hogy kezdjem. Felnott no vagyok, 2 kiskamasz gyerekkel, a baratommal es a gyerekeimmel egyutt elunk, kozos az otthonunk, amit mi vettunk, segitseg nelkul. Mindketten dolgozunk, jol keresunk, de el is megy a hazra es a biztositasokra a nagy resze, be kell osztanunk a penzt, okosan kell csinalni, de egyutt csinaljuk es szerintem jol.

A szuleim...nem tudom miert, de folyamatosan belekotnek minden aprosagba, amit teszunk vagy kitalalunk, a gyereknevelesbe, a haz homersekletebe, a beszerelt dolgokba, a kertbe, minden elkepzelheto dologba, amit latnak. Ugyanakkor kedvesek. Szeretnek, kozlik mennyire hianyzom nekik amikor reg nem talalkoztunk. Nem birom elviselni amikor itt vannak, es gyomoridegem van, amikor mi megyunk.

Volt egy komoly panikroham-szeriam egy eve. Nem tudtam, miert, jartam pszichologushoz, masszorhoz, sokat beszelgettem errol a parommal, es kijott, hogy valahogy az onertekelesi problemam es a megfelelesi kenyszerem hozza ezt ki, plusz a stressz.

A szuleim viselkedese lehet az oka annak, hogy ennyire magamra veszek mindent? Azert nem tudok pl nemet mondani, nem vallalni be dolgokat, vagy azert fontos ennyire, mit gondolnak rolam az emberek, mert folyamatosan kritikakat kaptam?

Miert erzem ugy, hogy boldog volt a gyerekkorom, es jo szuleim vannak, ha most meg, miota felnott vagyok, ennyire furak lettek?


2019. ápr. 18. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tisztazd magadban,hogy ez a te eleted,felnott fuggetlen vagy,azt teszel amit te akarsz.Ez utan allj a szuleid ele es mond el nekik,hogy anyu apu szeretlek titeket,de arra kerlek ne kotozkodjetek folyamatosan,ne szoljatok bele mindenbe.Mint latjatok nem vagyok mar kis gyerek,meg van a sajat eletem,fuggetlen vagyok toletek.Koszonok mindent amit ertem tettetek de ezt kerlek hagyjatok abba.az en eletem,es ebbe nektek mar nincs beleszolasotok.Hagyjatok abba mert engem zavar.Vagy valami hasonlo szoveggel magyarazd el nekik hogy te hogy erzel.Talan lessz egy kis sertodes belole de ha van egy kis eszuk kesobb rajonnek hogy nem iranyithatnak teged mert mar nem a kisgyerekuk vagy.Be fogjak latni hogy felnottel es nem szolhatnak bele mindenbe
2019. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

"A szuleim...nem tudom miert, de folyamatosan belekotnek minden aprosagba, amit teszunk vagy kitalalunk ... kijott, hogy valahogy az onertekelesi problemam es a megfelelesi kenyszerem ... A szuleim viselkedese lehet az oka annak, hogy ennyire magamra veszek mindent?"

Nem. Fordítva: az önértékelési problémád és a megfelelési kényszered hozza ki, hogy ennyire magadra veszed a szüleid megjegyzéseit a sok apróságról (holott ők egyáltalán nem azért mondják ezeket, mert olyan iszonyat nagy ügynek tartják, hanem épp csak észrevették, hát szóvá teszik, hogy ezt-azt lehetne jobban is csinálni). Vagyis arra koncentrálj, hogy igenis szeretnek. A többi meg menjen el a füled mellett.

2019. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mérgező szülő mást jelent, az inkább gyerekkori dolog, amikor a szülők rátelepednek a gyerekükre, és szívják a vérét. Ők pedig, mint leírtad, pont nem voltak ilyenek. Szerintem most sem annyira súlyos a dolog, mint leírod, inkább csak te aggódod túl magad mindenen, ahogy a párod is mondja.


Azt tudom javasolni, amit a fociedző szokott a játékosainak: Sose hallgass arra, amit a pálya széléről bekiabálnak. A pályán te vagy, te játszol. Onnantól, hogy nálad a labda, senkinek sincs beleszólása.

2019. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
A pszichológust kérdezd.
2019. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!