Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni ezt a...

Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet? A munkatársaim el vannak ájulva apámtól, én meg már nem tartom vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Apám elhagyott 2 éves koromban.A lakásunkat azért megpróbálta elperelni a fejünk felől, pedig nem is az övé volt. Aztán vasárnapi apuka lett hébe hóba és ennyi.Nem volt soha egy jó szaba sem hozzám.Mindig anyámat látta bennem akit gyűlöl, és csak ronda stítusban krotizálni tud, közben a mostohatestvéremet ajnározza, aki nem is a gyereke, és aki mindig áskálodott ellenem. Megszakítottam vele a kapcsolatot mert elegem lett az egédzből. A gondom, hogy a munkahelyemen sokan szakmai kapcsolatban vannak vele ( ő már nyugdíjas) és folyton ajnározzák milyen fantasztikus ember. Kérdezgetnek róla. Ami nagyon ciki mert nem tudok hitelesen válaszolni. Pl.épp külföldön van e? Stb.mert fogalmam sincs. Nem akarom kiteregtni munkahelyen a családi szennyest, de màr unom a folytonos hazudozást is.
2019. ápr. 20. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Azt már nyugodtan megmondhattad volna, hogy nem tartod vele a kapcsolatot.

Én nem lennék rest a "fantasztikus emberről" pár dolgot elmondani a munkahelyemen, csak hogy tudják, mennyire fantasztikus, de megértem, hogyha nem szeretnéd kiteregetni a szennyest.

Ha annyit mondasz, hogy nem tartjátok a kapcsolatot, az szerintem nem vt fel további kérdéseket, mert túl személyes lenne, viszont egyértelmű is.

2019. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell hazudnod! Mondd azt, hogy nem szeretnél beszélni róla. Ha akarod, azt elmondhatod, hogy nem volt része az életnek kiskorod óta.

Ennyiből a kollégáid is érthetnek.

2019. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
életednek
2019. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom hogy külföldön van-e mivel 2éves koromban eldobott mint egy használt kapcarongyot." Pont.


Azert mert a munkájában penge, emberileg még lehet egy $z@rházi.

2019. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De ők emberileg is fantasztikusnak tartják. Pedig nem is ismerik. A főnököm pl.korábbi munkahelyen dolgozott vele együtt. Kb. Olyan mintha Teréz anyáról mondanék rosszakat. Félek engem tartanának rossznak, sőt ez majdnem biztos. Van olyan kollégám aki odajön és mondja, hogy milyen fantasztikus apád van. Milyen jó neked....stb. Eleve utálom, hogy vannak akik általa ítélnek meg. Még ha ez pozitív is. Mert magamnak köszönhetek mindent amit elértem. Nem neki. Szakmailag is, sokat küzdöttem, tanultam.Szerinte meg egy senki vagyok. Még ki is bírnám, hogy ajnározzák, csak ne kérdezgetnének, mi van vele. Mert rettegek, hogy kiderül mi van.
2019. ápr. 20. 09:38
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló helyzetben vagyok. Amikor az első munkahelyem volt, én is cikinek tartottam. Én megmondtam, s volt olyan munkatársam, aki azt mondta, hogy ez furcsa. Erre azt feleltem, hogy nem volt rám kíváncsi 20 évig, én nem fogom keresni. Minket születésemkor hagyott ott, mert új nője akadt, s azt mondta, hogy soha nem fogok tőle semmit sem kapni. Így is lett, de a szüleitől sem kaptam semmit. Azóta volt több munkahelyem, de anyagilag leégtem, mivel saját pénzből kellett tanulnom, és sok adósságot vettem fel. Ha egyenesbe jövök, tervezem, hogy a családi nevemet megváltoztatom. Egy ilyen jellemtelen emberhez még olyan formában sem akarom, hogy közöm legyen! Amúgy pedig mindenki azt gondol, amit akar. Sokan azt képzelik, hogy egy ilyen szituációban csak arról van szó, hogy "Fú, milyen sz@r nekem, hogy otthagyott az apám!". Pedig nem! Egy gyerek az iskolában is sokat szenved emiatt az osztálytársaitól, sőt olykor a tanáraitól is. Volt olyan feladat, amikor családfát kell készíteni dédszülőkig visszamenőleg, s a történelemtanárunk azt mondtam, hogy ennyit azért illik tudni. Amikor ennyi patchwork család van, meg nevelőszülőnél élő gyerek, miért kell emiatt bárkit is kellemetlen helyzetbe hozni? Szerintem az ilyen tanár és munkatárs is magába szállhatna! Bele kellene gondolni, mi lenne, ha velem történt volna. Az ilyet már Hamurapi sem tartotta "apának". Ugye milyen bölcs király volt?
2019. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Miért minősítene téged? Ha azt mondod: "bocs, nem tudok veled örülni, mert engem 2 éves koromban elhagyott" akkor nemcsak árnyalod picit az apádról kialakult képet, de meg is óvod magad a jövőben ezektől az ajnározásoktól. Azt hiszik az emberek, hogy örömet szereznek neked az apád dicséretével, ameddig nem öntesz tiszta vizet a pohárba, addig ez így fog menni.

És ha valaki nem hisz neked, az nyugodtan ugorjon a kútba, legalább eléred, hogy nem neked ajnározzák állandóan. Megmondhatod, hogy nem szívesen hallasz róla, a szakmai kvalitásait elismered, de a többivel kíméljenek meg.

2019. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel sosem kaptam semmi elismerést a szüleimtől meg szeretetet. Bennem van egy szégyen érzet, hogy én vagyok a rossz. Hiába tudom, hogy nem. Mégis én szégyellem magam rettenetesen az egész miatt. Ezzel nagyon nehéz napi színten megküzdeni. Ráadásul hiába nem találkozom vele, így mégis végig kísért a múltam.
2019. ápr. 20. 09:43
 9/23 A kérdező kommentje:
Attól is félek, hogy megutálnak. Vagy majd kérdezgetik az apámat is aki nem a valóságot fogja mondani és miért hinne nekem bárki. Elég zárkózott vagyok. A munkámat végzem, nem mesélek nekik magamról.
2019. ápr. 20. 09:47
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


A 6. válaszadó vagyok. Én is zárkózott voltam emiatt. Az első munkahelyem a lakóhelyemen volt, s oda jártam suliba is, így mindenki tudta a történetet. Most már körültekintőbb vagyok, s nem a saját településünkön keresek általában munkát. Ennek ellenére, ha családi dolgokról kérdeznek, görbe szemmel néznek rám, ha ezt elmondom. Ha mindig mások véleménye irányít, sosem leszel boldog. Én már tizenévesen gondoltam a névváltoztatásra, de Anyám, és a Nagyszüleim lebeszéltek róla, hogy hülyeség, meg hogy mit mondanak a szomszédok, hogy házasságban született gyerek voltam. Sajnálom, hogy nem tizennyolc évesen vagy a húszas éveim elején hoztam meg a végső döntést. Akkor az embereknek sokkal tisztább képük lenne a kialakult helyzetről. Egy ilyen szituációban azt mondom, rá se rántsunk, mit mondanak a szomszédok, osztálytársak, munkatársak, tanárok, főnök, jogi szakember, pap, pszichológus, de még a saját Anyánk sem. Mi éltük meg negatívan, Nekünk kell a saját felfogásunk szerint rendezni ezt a kellemetlenséget!

2019. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!